portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO JPF

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI


Anime.com.pl

Wishtown

Dwie nowe "Madoki" po angielsku
Autor: GRS | Dodał: GRS | Data: 28 sierpień 2014 | 870 odsłon
Tagi:   madoka_magica        
Amerykański Yen Press ogłosił, że ma licencje na dwie kolejne mangi z cyklu "Puella Magi Madoka Magica". Jedna z nich to kontynuacja znanej już opowieści, a druga to zupełnie coś nowego, na dodatek osadzonego w średniowieczu. O szczegółach piszemy poniżej...

 

Pierwsza z tych mang to "Puella Magi Oriko Magica: Extra Story". W tej wersji Oriko i Yuma spotykają się dużo wcześniej i zaprzyjaźniają się zanim widząca przyszłość tytułowa bohaterka miała wizję końca świata i postanowiła, w celu jego uratowania, manipulować zachowaniami Yumy. Czy poważy się na to w sytuacji, w której Yuma będzie jej dobrą przyjaciółką, a nie zupełnie obcą osobą?

 

 Druga manga to z kolei zupełnie nowa i różniąca się nieco od poprzednich rzecz, zatytułowana  "Puella Magi Tart Magica: The Legend of Jeanne d'Arc". Akcja toczy się tu w XV wieku, zaś główną bohaterką jest Joanna d'Arc, której niezwyły charakter nie umyka zainteresowaniu Kyubeya. Czy jako magical girl Joanna poradzi sobie z wyganianiem Anglików z Francji? A może ją i jej towarzyszki czeka coś znacznie poważniejszego?

W Polsce jak dotąd ukazała się manga opisująca główną historię oraz jej spin-off zatytułowany "Puella Magi Madoka Magica: The Different Story", którego drugi (z trzech) ukazał się niedawno. Wydawnictwo Waneko sugerowało, że jeśli sprzedaż będzie dobra, ukażą się u nas kolejne mangi z tego uniwersum.


| Drukuj | |

Komentarze

Autor: Altena | Data: 28.08.14, 10:40

Uwielbiam filmy i ogólnie pomysł tego universum, pomimo, że drażnią mnie dziecinne twarze bohaterek. Historia o Joannie d'Arc jest intrygująca. Chętnie kiedyś przeczytam, chociaż wolałabym anime.


Autor: GRS | Data: 28.08.14, 10:42

Może kiedyś doczekamy się "Codziennego życia Mami Tomoe", opowiadającej o 30-letniej Mami zmagającej się z trudami codziennego życia samotnej dziewczyny po trzydziestce? Póki co wyszły dwa tomy w Japonii...


Autor: Altena | Data: 28.08.14, 10:58

Erm, nie wiem, czy chcę... Nadal wygląda na lat 13, a biust to już jej zrobili monstrualny. Chyba, że grafikę nadrabiają scenariuszem.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [11. Mar-17:43]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True