portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG


Anime.com.pl

Insomniadub

Wishtown

Shima Shop

Recenzja 3 tomu "Sunstone" :)
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Dodał: sunater | Data: 28 maj 2016 | 1060 odsłon
Tagi:   sunstone   recenzja      
Życie to bezustanny rollercoaster, seria połączonych ze sobą mozolnych wyjazdów pod górę i gwałtownych zjazdów w dół, które mogą być przenośnią codziennych wydarzeń lub mających nad nami władzę emocji. Mam wrażenie, że pod tym pojęciem z powodzeniem może kryć się także „Sunstone”, jako że tytuł ten ukazuje życie i codzienność, wzloty i upadki niektórych ludzi w sposób tak dokładny, że niemal intymny, co mimo tematyki komiksu nie ma nic wspólnego ze scenami łóżkowymi. Cóż, postawmy więc sobie pytanie, co przygotował dla nas autor w trzecim tomie tej nietuzinkowej serii – wjazd czy zjazd?
<div align="justify">    Jeśli to w ogóle możliwe, Lisa i Ally pozwalają coraz głębiej wciągnąć się w odurzające rozkosze łączącego je związku. Ich życie seksualne kwitnie, podobnie jak łącząca je „przyjaźń”, która już dawno urosła do rangi miłości, mimo że dziewczyny nie są jeszcze skłonne przyznać się do tego przed sobą nawzajem. Różnie różowo wygląda sytuacja z nawiązanymi niedawno przez Lisę znajomościami. Jej ścieżki na poważnie zeszły się już z drogami Cassie, Toma oraz nowego narybku, Anne, których wspólna przeszłość zostaje ujawniona. Skupiona wokół praktyk BDSM grupa z każdą chwilą coraz bardziej zacieśnia łączące ich więzi, dzięki czemu świat Lisy rozrasta się, oferując jej o wiele więcej możliwości i rozrywek.

    Chociaż z wielu powodów możemy starać się tego unikać, porównanie między drugą i trzecią odsłoną „Sunstone” narzuca się samo. A wszystko dlatego, iż poprzedni tom należał do zauważalnie poważniejszych i bardziej emocjonalnych, niż jego kontynuacja. Sądzę więc, że na tym właśnie warto skupić się na samym początku tej recenzji. Tak się bowiem składa, że „trójka” naładowana jest po brzegi pozytywną energią płynącą z wypełniającego strony humoru. Wierzcie mi, czytając ten tom wielokrotnie parskałam śmiechem i potrzebowałam chwili aby uspokoić się oraz w pełni nacieszyć zabawnymi komentarzami, docinkami czy sytuacjami, zanim mogłam kontynuować lekturę. Pod tym względem tom trzeci nie ma sobie równych. Czytelnik po prostu czuje ten pełen optymizmu klimat całym sobą i pozwala mu się pochłonąć bez reszty. W pewnym stopniu jest to uzależniające uczucie, które sprawia, że jesteśmy nienasyceni i w konsekwencji nie chcemy aby ten tom kiedykolwiek się kończył. Ot, bawimy się zbyt dobrze, aby to przerywać.

    Ponadto, należy przyznać, że Stjepan Šejić poświęcił w tej części sporo miejsca tematowi seksualność, do którego podszedł w sposób bądź co bądź wyrafinowany. Z jednej strony „ustami” Lisy tłumaczy na czym polega zafascynowanie i zamiłowanie praktykami BDSM, z drugiej ukazuje nam początki tej pasji u innych bohaterów. Sposób w jaki to robi sprawia, że mam nieoparte wrażenie, iż do tej pory mieliśmy do czynienia z formą „zboczenia”, tymczasem teraz spoglądamy na to wszystko pod kątem zainteresowań, łóżkowego urozmaicenia, seksualnej ciekawostki. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, iż po tym tomie neutralny czytelnik jest skłonny spojrzeć na temat BDSM w zupełnie inny sposób. Może nawet z pewną dozą fascynacji, a to z pewnością stanowi jeden z największych atutów tej części.

    Bezsprzecznie muszę także wspomnieć o powiększającym się z każdą chwilą gronie bohaterów, których w tym tomie poznajemy zdecydowanie bliżej nie tylko od strony „prywatnej”, ale także seksualnej. Przyznaję, że do niektórych z nich podchodziłam z początku sceptycznie, ostrożnie, a nawet z niechęcią, zaś teraz zwyczajnie polubiłam ich, pokochałam, kompletnie oszalałam na ich punkcie. Do grupy pierwszej zaliczam Anne, w której możemy odnaleźć cząstkę każdego czytelnika, który dopiero dzięki „Sunstone” zaczyna poważniej poznawać praktyki BDSM. Ot, laik wchodzący ostrożnie w ten nowy, fascynujący świat. Grupę drugą oraz trzecią zdominowali w moim serduchu Cassie oraz Tom, których po prostu trzeba poznać. Inaczej mówiąc, komiks rozwija się w dobrym kierunku, ponieważ nie skupia się wyłącznie na jednej parze, choć niewątpliwie w samym sercu „Sunstone” były, są i zawsze będą Lisa oraz Ally.

    A skoro o naszych dwóch gołąbeczkach mowa, to warto wspomnieć także w kilku słowach o ich wzajemnych relacjach, które powoli, ale zdecydowanie posuwają się do przodu. Przyznaję, że początkowo nic nie wskazywało na to, aby w tym tomie miało dojść do czegoś przełomowego, a jednak autor znalazł sposobność, aby związek Lisy i Ally rozkwitał zarówno pod kątem BDSM, jak i normalnego, szarego życia. Co więcej, mamy pewność, że w kolejnej odsłonie tej historii możemy spodziewać się czegoś trochę innego niż dotychczas, a wszystko to dzięki zmianom, jakie zachodzą już w tym tomie. Osobiście nie mogę się doczekać kontynuacji i mogę zapewnić, że i Was to czeka po przeczytaniu „trójki”. Stjepan Šejić naprawdę się o to postarał.

    Krótko mówiąc, trzeci tom uważam za najlepszy z dotychczasowych, a biorąc pod uwagę, iż dwa poprzednie były fantastyczne, ten jest po prosto nieziemski! Pozytywnie naładowany humorem, rozkwitającym życiem seksualnym naszych bohaterek oraz nowymi, choć poznanymi już w poprzedniej części, bohaterami, zachęca do całkowitego oddania się tej serii. Dla mnie jest po prostu idealny.


| Drukuj | |

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [11. Mar-17:43]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True