portal
encyklopedia

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO


Wishtown

Insomniadub

Anime.com.pl

Shima Shop

Recenzja 4 tomu Sunstone :)
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Dodał: sunater | Data: 08 październik 2016 | 1274 odsłon
Tagi:   recenzja   sunstone   waneko    
Z każdą spędzaną wspólnie chwilą, Lisa i Ally zakochują się w sobie nawzajem coraz bardziej. Ich uczucia są jasne i klarowne dla wszystkich z ich otoczenia, jednakże one wciąż są przekonane o tym, że ich miłość jest jednostronna i tym samym nie ma szans na spełnienie. Tę niewesołą sytuację jeszcze bardziej pogarsza zazdrość, która pojawia się wraz z rodzącą się między Lisą i Anne przyjaźnią. Bogu ducha winna i zupełnie nieświadoma swojej roli w całym tym dramacie dziewczyna zostaje wciągnięta w bezsensowną „wojnę serc”, którą bezustannie podsyca brak zrozumienia między Lisą i Ally oraz ich ośli upór w zaprzeczeniu temu, co oczywiste.

 

    Czwarty tom „Sunstone” to niewątpliwa niespodzianka dla czytelników, którzy po zakończeniu lektury każdej z poprzednich części serii wzdychali o więcej. Tak się składa, że tym razem otrzymujemy tom zdecydowanie grubszy od poprzednich, co nie tylko cieszy oko, ale także sprawia, że rozkosz czytania się wydłuża. Zauważmy jednak, że objętość tej części nie wynika z nagromadzonej w niej akcji, ale bierze swoje źródło w uczuciach, na których autor postanowił się skupić. Tym samym, większość przedstawionych w tym tomie wydarzeń ma na celu przybliżenie nam tego, co dzieje się w głowach i sercach głównych bohaterek, które do tej pory po prostu szły za ciosem.

    Problem relacji sexfriends od samego początku odgrywał w „Sunstone” bardzo istotną rolę i od czasu do czasu przypominał o sobie z różnym natężeniem. Tym razem powracamy jednak do niego z większą niż dotąd intensywnością, jako że na tym etapie historii, stanowi on dla naszych głównych bohaterek wyczuwalną i widoczną gołym okiem kulę o nogi. Jest niejako murem, przez który Ally i Lisa boją się przeskoczyć, jako że ewentualne niepowodzenie będzie oznaczało bardzo bolesny upadek. Jesteśmy więc świadkami tego, jak tłumione i postrzegane przez pryzmat samego seksu uczucia zaczynają ciążyć, nieprzerwanie o sobie przypominać i powoli przejmować kontrolę nad rozsądkiem, a to już samo w sobie oznacza nie tylko nadchodzącą burzę, ale i zmiany. Niewątpliwie ma to także ogromne znaczenie dla czytelnika, który wciągnięty w wir przedstawionej przez autora historii wręcz nie może doczekać się tego, co zostało dla niego przygotowane.

    Skoro o uczuciach mowa, muszę przyznać, że ten tom „Sunstone” w bardzo interesujący sposób przedstawia jakże powszechny problem, jaki stanowią trudności komunikacyjne w związku. Zresztą, dotyczy to chyba każdej dziedziny naszego życia. Niemniej jednak, w tym wypadku będąca narratorem Lisa uświadamia nam, jak trudno jest czasami powiedzieć szczere, płynące z głębi serca „kocham”, mimo że codziennie wyrzucamy z siebie tysiące mało znaczących słów, które nie mają wpływu na świat i ludzi. Co więcej, zamiast w słowach wyrażać uczucia i myśli, łatwiej przychodzi nam wysyłanie sygnałów, które mają naprowadzić drugą osobę na to, co w danej chwili dzieje się w naszej głowie lub sercu. Wszystko to w prosty sposób prowadzi do nieporozumień, niepotrzebnych kłótni i problemów, których przecież można było uniknąć. Najwyraźniej jednak wszyscy czasami lubimy komplikować sobie życie, czego autor jest w pełni świadom i dlatego pozwala swoim bohaterom na ich własnym przykładzie pokazać nam wszystkim błędy jakie często popełniamy, może nawet nieświadomie.

    Tym, co z całą pewnością odróżnia ten tom „Sunstone” od poprzednich, jest fakt, iż tym razem mamy niepowtarzalną okazję zajrzeć do pornograficznych opowiadań pisanych przez Lisę. Z początku wprowadza to pewien zamęt, jako że tworzona przez dziewczynę fikcja jednocześnie przypomina otaczającą ją rzeczywistość, jej codzienne życie, jak i się od nich różni. Czytelnik potrzebuje więc chwili, aby uświadomić sobie, że to, co czyta nie jest już właściwą historią, ale opowieścią w opowieści, fikcją w fikcji. Istotny wydaje mi się w tym wypadku fakt, iż to właśnie pisane przez Lisę opowiadania stanowią dla Anne pierwsze wprowadzenie w BDSM. W końcu wiele osób właśnie w taki sposób oswaja się z tym światem, co w pewnym sensie zbliża tę bohaterkę do przeciętnego czytelnika i poniekąd pozwala się z nią utożsamiać w czasie tej wyboistej drogi pełnej niedowierzania, strachu, zaprzeczeń i powolnego poddawania się wewnętrznym potrzebom.

    Podsumowując, po szalonych sesjach BDSM, wprowadzeniu nas do tematu oraz przybliżeniu nam głównych i pobocznych postaci, Stjepan Šejić postanowił położyć większy nacisk na uczuciową stronę tworzonej przez siebie historii. Na tym etapie, jego główne bohaterki doskonale zdają sobie sprawę ze swoich uczuć, co niejako wymusza na nich działanie i prowokuje zmiany w ich relacji. Tym samym, czwarty tom „Sunstone” to zgrabny i bogaty w emocje obrót o 180°, który niewątpliwie podbije serca wielu czytelników.


| Drukuj | |

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [11. Mar-17:43]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True