portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO


Wishtown

Anime.com.pl

Recenzja 8 tomu Murciélago
Autor: Karolina Cebula | Dodał: sunater | Data: 10 grudzień 2018 | 401 odsłon
Policja, której organizacja terrorystyczna Ousenkai wypowiedziała wojnę, nie ma chwili wytchnienia. Ledwie udaje im się rozwiązać jeden problem, zaraz pojawia się kolejny, co zmusza osoby znajdujące się na wyższych szczeblach policyjnej drabiny kierowniczej do zaangażowania w walkę z terrorystami wszystkich dostępnych im sił. Także Kuroko nie przebiera w środkach starając się dotrzeć do znajdującej się pod budynkiem Komendy Stołecznej kryjówki Ousenkai. Walka nadal toczy się na wielu frontach, a zwycięzca może być przecież tylko jeden.

 

    Tom ósmy „Murciélago” to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części, jednak w przeciwieństwie do niej, nie może pochwalić się zbyt udaną organizacją w odniesieniu do fabuły, czy też rozplanowania kadrów. Autor upchnął w tym tomie sporo wydarzeń rozgrywających się bezpośrednio po sobie, dzięki czemu akcja jest naprawdę wartka, jednak w konsekwencji manga wydaje się być w dużej mierze chaotyczna. Tym bardziej, że miejsca na przedstawienie wszystkiego, co zaplanował dla nas Yoshimurakana jest raczej niewiele, a to odbija się na płynności zaprezentowanej historii oraz na wspomnianych wcześniej przeze mnie kadrach, które czasami wydają się zwyczajnie ze sobą nie łączyć. Stwarza to wrażenie brakującej strony, czy też wyciętego kadru, co na dłuższą metę jest bardzo irytujące i utrudnia czytanie, gdyż wielokrotnie zastanawiamy się, czy aby na pewno nie mamy w rękach „wybrakowanego” egzemplarza.

    Przejdźmy jednak do plusów tego tomu serii. Pierwszym z nich jest moim zdaniem to, iż autor wydaje się kłaść duży nacisk na inteligencję wielu przedstawionych tutaj bohaterów. Naturalnie nie obejdzie się bez klasycznych i nieodłącznych w „Murciélago” scen, kiedy to wiodące postaci zachowują się jak zwyczajne, pospolite głupki, do czego mogliśmy się już przyzwyczaić. Niemniej jednak, warto zauważyć, iż w tej odsłonie serii ich mało inteligentne i trochę dziecinne zachowanie zostaje zagłuszone przez bohaterów pobocznych, których umiejętność zabijania bez mrugnięcia okiem, pozbawione emocji podejście do uśmiercania i powaga w połączeniu z lotnym umysłem czynią ich niemal przerażającymi. To też nasuwa czytelnikowi pytanie o prawdziwe możliwości Kuroko i jej błyskotliwość, nie ulega bowiem wątpliwości, że jest ona bohaterką sprytną i zdrowo myślącą, nawet jeśli ukrywa to pod maską beztroski i absurdu. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie godnie stawić jej czoła?

    Kolejną ogromną zaletą „Murciélago” jest bez wątpienia nagromadzenie w tej części najróżniejszych sekretów związanych z bohaterami. Jest ich naprawdę sporo, a autor wydaje się być daleki od chęci ich ujawnienia, co zdecydowanie wzmaga ciekawość czytelnika. Tajemnice i niejasności czynią ten tom naprawdę bardzo interesującym, dzięki czemu Yoshimurakana może mieć pewność, że wiele osób sięgnie po kolejną odsłonę serii chociażby z czystej ciekawości i chęci poznania prawdy kryjącej się pod maską niedomówień, niewypowiedzianych myśli, flashbacków. Co tu dużo mówić, wychodzi na to, że autor ma kilka asów w rękawie i planuje nimi zagrać w niedalekiej przyszłości. Osobiście właśnie na to liczę i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

    Będę szczera, w moim odczuciu największym plusem tego tomu „Murciélago” jest poświęcenie większej ilości miejsca postaci Reiko – snajperki, znanej nam już z początków naszej przygody z tą mangą. Autor przedstawia Reiko w sposób naprawdę genialny, ponieważ podkreśla zarówno jej inteligencję, jak i niesamowite snajperskie „oko”, nie zapominając przy tym o męskiej urodzie oraz ruchach. To ostatnie możemy z powodzeniem wyczytać zarówno z wewnętrznego monologu innego snajpera, z którym dziewczyna musi się zmierzyć, jak i ze sposobu, w jaki została narysowana. Przyznaję, że uwielbiam ją i razem z panem Tsuru znajduje się ona na szczycie mojej listy ulubionych bohaterów „Murciélago”. Dodam także, że Yoshimurakana pozwolił sobie na zaangażowanie Reiko w odrobinę bardziej intymną scenę na samym końcu tego tomu, czym tym razem bezsprzecznie podbił moje serce.

    Podsumowując, ósmy tom „ Murciélago” ma swoje wyraźne wady, z których największą jest chaotyczność, ale jednocześnie posiada sporo zalet, których nie sposób zignorować. Autor z każdą chwilą czyni przedstawioną tu historię coraz ciekawszą, dodając do niej coraz więcej interesujących elementów, które zdecydowanie mogą skomplikować fabułę przyszłych części.


| Drukuj | |

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True