portal
encyklopedia

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO YUMEGARI


Anime.com.pl

Wishtown

Hana to Hoshi
Autor: Kario Suzukin | Rok wydania: 2010
Kategoria: manga | Rodzaj: romans | Yurimetr: 6/8
Tagi:   hana_to_hoshi   kwiat_i_gwiazda      
Wydana w Polsce jako "Kwiat i Gwiazda" manga shoujo-ai z elementami sportowymi, opowiadająca o dwóch dawnych rywalkach, których ścieżki życia los po raz kolejny skrzyżował ze sobą.

Hanai była szkolną mistrzynią tenisa stołowego, która nie miała sobie równych. Otworem stała przed nią kariera zawodowej tenisistki, przynajmniej do momentu, kiedy pewnego dnia przegrała mecz z zupełnie nieznaną jej dziewczyną. Ta klęska wytrąciła ją z równowagi i od tego czasu Hanai zaczęła ponoć porażkę za porażką. W końcu, upokorzona, zrezygnowała z dalszej gry. Teraz dostała się do liceum. Wredny los sprawia, że do tej samej szkoły trafia ta sama dziewczyna, z którą niegdyś przegrała.

Nowo poznana wydaje się dość słabo pamiętać tragedię, do jakiej doprowadziła, a na dodatek patrzy na Hanai cokolwiek dziwnie, przez co ta ma wrażenie, że dodatkowo stara się ją poniżyć. Mimo tego wypadki sprawiają, że obie dziewczyny co i rusz stykają się ze sobą. Co gorsza, tajemnicza nieznajoma twierdzi, że Hanai pojawia się w jej snach.

Jest to dość typowy romans szkolny yuri, z elementami komediowymi. Oryginalnie wydany w Japonii w 2010, w Polsce zapowiedziany został na lato 2014 przez  Waneko jako druga pozycja w ramach przygotowanej przez to wydawnictwo serii jednotomówek. W Japonii manga ukazała się w dwóch tomach, polscy czytelnicy otrzymają zaś wydanie zbiorcze.


| Drukuj | |

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True