portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO


Wishtown

Anime.com.pl

Love my Life
Autor: reżyser: Kōji Kawano, scenariusz: Hiroko Kanesugi | Rok wydania: 2006
Kategoria: live action | Rodzaj: obyczajowy/psychologiczny | Yurimetr: 8/8
Tagi:   love my life   ebine yamaji   coming out   białe małżeństwo   ichiko

Love my Life to filmowa adaptacja mangi o tym samym tytule, autorstwa Ebine Yamaji.

Bohaterką filmu jest  18 letnia pogodna studentka anglistyki - Ichiko Izumiya. Ichiko mieszka sama z ojcem – Hosei , który zajmuje się tłumaczeniem anglojęzycznych nowel na język japoński. Matka Ichiko zmarła 7 lat temu, od tamtej pory  jej ojciec nie był widziany z żadną kobietą.

Sama Ichiko zaczęła układać sobie życie, od pewnego czasu jest w związku z dziewczyną o imieniu Eri. Pewnego poranka (który nastąpił po pewnej nocy) dziewczyna oświadcza Eri że chciałaby przedstawić ją swojemu tacie. Eri zgadza się bez większych oporów, gdyż w przeciwieństwie do jej ojca, ojciec Ichiko wydaje się osobą otwartą, która powinna to zrozumieć( Ach taki spontaniczny coming out!)


Dziewczyny wędrują więc razem na obiadek do Pana Hosei,  gdzie Ichiko przedstawia swoją partnerkę. Ojczulek choć lekko zszokowany, reaguje bardzo pozytywnie i szybko nawiązuje przyjazną konwersacje z Eri. Po obiedzie wychodzi z córką na spacer gdzie lekko spłoszony wyjawia Ichiko rodzinny sekret…Hosei jest gejem, zaś jego zmarła żona (matka Ichiko) była lesbijką.

 

Tak rozpoczyna się historia dziewczyny. Love my Life porusza wiele ciekawych tematów, poczynając od tych stricte homoseksualnych jak coming out, białe małżeństwo, związek dwóch kobiet, kończąc  na tematach dotyczących ludzi zarówno homoseksualnych jak i heteroseksualnych: presja rodziców na dziecko, zdrada, czy ot..miłość J Film niesie pozytywne przesłanie, które z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nawet największego ponuraka.

 

 Adaptacja jest bardzo wierna mandze i oprócz kilku drobnych szczegółów nie wnosi sobą wiele zmian. W tym wypadku wychodzi to tylko na plus. Wierne odwzorowanie potrafiło w bardzo fajny sposób oddać niepowtarzalny klimat mangi Ebine Yamaji. Bohaterki świetnie sprawdziły się w swoich rolach. Choć ich wygląd odbiegał trochę od wyglądu postaci w mandze, nie zaszkodziło to w żaden sposób produkcji.


| Drukuj | |

Komentarze

Autor: Jeanne | Data: 18.02.11, 15:19

Bardzo fajny wpis dziekuje :)


Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się


Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True