portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO JPF

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE


Wishtown

Anime.com.pl


Recenzja 6 tomu "Gdy zakwitnie w nas miłość"
Autor: Karolina Cebula | Data: 01 marzec 2020 | 55 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      

Po długich i prężnych przygotowaniach samorządu szkolnego do wystawienia sztuki, która ma tak ogromne znaczenie dla Nanami, w końcu przychodzi dzień, kiedy kurtyna idzie w górę, a aktorzy wychodzą na scenę. Dla Toko przedstawienie było ostatecznym celem, jednak teraz dziewczyna uświadamia sobie, że życie toczy się dalej, a ona bardzo się zmieniła. Tylko czy ta zmiana wystarczy, aby Yu mogła w końcu szczerze wyznać jej swoje uczucia?

 

 


  Skomentuj
Więcej

Recenzja 6 tomu mangi "Citrus"
Autor: Karolina Cebula | Data: 25 styczeń 2020 | 96 odsłon
Chociaż Yuzu i Mei mają już za sobą wiele bardzo różnych miłosnych wzlotów i upadków, problemów z którymi muszą się mierzyć nie brakuje. Tym razem wyzwaniem, któremu dziewczyny muszą stawić czoła jest pierwsza randka. Siostry nie mają w tym temacie żadnego doświadczenia, jednak Yuzu jest gotowa na wszystko dzięki swojemu sekretnemu zeszytowi, w którym krok po kroku zaplanowała swoje szczęśliwe życie z Mei. Niestety, zeszyt wpada w niepowołane ręce, co dostarcza Yuzu kolejnych zmartwień, a to czyni jej pierwszą randkę z ukochaną jeszcze bardziej stresującą. Nastolatka nie zamierza się jednak tym zniechęcać i postanawia dać z siebie wszystko, aby uczynić przybraną siostrę szczęśliwą.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja 14 tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 06 styczeń 2020 | 106 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      

Podążając śladem Narumi, Kuroko i Urara wchodzą do kanałów, w których kryje się tajemnicza, żywiąca się krwią zjawa. Odnalezienie dziewczyny nie jest niestety tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Dlatego też zanim przybędą z odsieczą, Narumi jest zmuszona stawić czoła potworowi, w którego spiżarni poza nią przebywa grupka innych porwanych dziewcząt. Młoda kobieta i jej towarzyszki niedoli muszą wykazać się odwagą i determinacją jeśli chcą mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie.

 

  Skomentuj
Więcej

recenzja mangi "Gdy zakwitnie w nas miłość" tom 5
Autor: Karolina Cebula | Data: 25 grudzień 2019 | 102 odsłon
Tagi:   Gdy zakwitnie w nas miłość   studio jg      

Pragnąc wpłynąć na Toko i uświadomić jej własną wartość, Yu prosi Kano o dokonanie zmiany w scenariuszu przedstawienia samorządu. Nowe zakończenie nie podoba się jednak odgrywającej główną rolę przewodniczącej. Niestety, nie znajdując wsparcia nawet u najlepszej przyjaciółki, Toko musi dostosować się do decyzji większości. O ile jednak poprzednia wersja scenariusza utwierdzała ją w przekonaniu o słuszności jej planów zastąpienia zmarłej siostry, o tyle nowe zakończenie kłóci się z tym, co dotąd było dla niej jedyną właściwą drogą życia.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 5 tomu mangi "Citrus"
Autor: Karolina Cebula | Data: 24 listopad 2019 | 167 odsłon
ARTYKUŁY
Po licznych uczuciowych wlotach i upadkach, Yuzu i Mei są w końcu parą. Niestety, nie jest im dane nacieszyć się związkiem, ponieważ na horyzoncie znowu pojawiają się problemy. Tym razem wiążą się z osobą Mitsuko, starszej siostry Harumi i dawnej przewodniczącej samorządu szkolnego.  Kobieta rzuca bowiem Yuzu niełatwe do wykonania wyzwanie, kiedy ta staje w obronie pierwszorocznej uczennicy, będącej jej fanką. Obecność w szkole Mitsuko nie odbija się jednak tylko na Yuzu, ale także na Harumi, która jest zmuszona usunąć się w cień i wyprzeć przyjaciółki.

  Skomentuj
Więcej

Recenzja trzynastego tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 19 październik 2019 | 182 odsłon
Kuroko odkryła w końcu kto stoi za zabójstwami mistrzów miecza, jednak teraz sama musi zmierzyć się z wybitnym szermierzem, którego umiejętności przewyższają jej wyobrażenia. Walka między nimi z całą pewnością nie jest wyrównana, jednak nikt nie wydaje się tym szczególnie przejmować. Głównym zadaniem Kuro jest bowiem pokonanie ducha, który zagnieździł się w ciele niewinnego dziecka, nie zaś sprawiedliwy pojedynek.
Tymczasem dziewczęta z „Virginal Rose” z Narumi na czele odkrywają coś bardzo niepokojącego. Jedyną osobą, do której mogą zwrócić się z prośbą o pomoc jest Kuroko. Nie ulega jednak wątpliwości, że dokonane przez nie zaskakujące odkrycie to tylko wierzchołek góry lodowej.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja 4 tomu mangi "Citrus"
Autor: Karolina Cebula | Data: 19 październik 2019 | 223 odsłon
Wspólne święta Yuzu i Mei kończą się w sposób daleki od planowanego, przez co dziewczyny przestają ze sobą rozmawiać, zaś Mei zaczyna unikać siostry. Wycieczka szkolna jest dla Yuzu okazją aby wszystko naprawić, jednak nie potrafiąc zdobyć się na szczerość i wyznanie swoich uczuć, bezustannie kręci się w kółko. Dopiero poznana przypadkiem w czasie podróży Sara, z którą Yuzu szybko się zaprzyjaźnia, uświadamia dziewczynie kilka istotnych faktów i mobilizuje ją do walki o miłość. Niestety, nawet w chwili, kiedy Yuzu decyduje się działać, nic nie układa się po jej myśli.

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 4 tomu „Gdy zakwitnie w nas miłość”
Autor: Karolina Cebula | Data: 29 wrzesień 2019 | 206 odsłon
Samorząd szkolny coraz prężniej przygotowuje się do przedstawienia, które ma być powrotem do tradycji sprzed lat oraz kontynuacją rozpoczętego przez zmarłą siostrę Toko projektu. Pisany przez Koyomi scenariusz zostaje ukończony, co pozwala członkom samorządu na rozpoczęcie prób podczas trzydniowego obozu treningowego. Dla Toko, Yu oraz Sayaki jest to czas, kiedy mogą spędzić dwie noce u boku bliskiej sercu osoby, ale też muszą zapanować nad swoimi uczuciami. Dla Toko obóz okazuje się jednak wydarzeniem o wiele ważniejszym, niż początkowo sądziła, jako że to właśnie wtedy dowiaduje się czegoś zupełnie nowego o siostry, która najwyraźniej miała więcej, niż tylko jedną twarz.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja dwunastego tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 22 sierpień 2019 | 240 odsłon

Kiedy policja znajduje w lesie ciało kolejnego zabitego w pojedynku mistrza miecza, prowadzona przez nich sprawa w końcu rusza do przodu. Znajdująca się we właściwym miejscu o właściwym czasie Kuroko, staje twarzą w twarz z tajemnicą, jaka kryje się za dokonanymi podczas pojedynków morderstwami. To na jej barkach spoczywa teraz odpowiedzialność za powstrzymanie bezwzględnego szermierza i ocalenie niewinnej duszyczki, która chyba najbardziej na tym wszystkim ucierpiała.

  

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 3 tomu mangi "Citrus"
Autor: Karolina Cebula | Data: 22 sierpień 2019 | 246 odsłon
Kiedy przybrana siostra wyznacza wyraźną granicę ich wzajemnych relacji, uczuciowe życie Yuzu przeżywa kolejny kryzys. Przestrzeganie własnych zasad okazuje się jednak dla Mei trudne, kiedy na horyzoncie pojawia się gotowa na wszystko rywalka, bliska znajoma Yuzu z dawnych lat, Matsuri. Młodsza dziewczyna szybko odkrywa, że uczucia Yuzu i Mei wykraczają poza te siostrzane i kierowana zazdrością o dawną koleżankę postanawia zagarnąć Yuzu tylko dla siebie.
  Skomentuj
WięcejWeb site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True