portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG


Wishtown

Anime.com.pl


Recenzja 14 tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 06 styczeń 2020 | 25 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      

Podążając śladem Narumi, Kuroko i Urara wchodzą do kanałów, w których kryje się tajemnicza, żywiąca się krwią zjawa. Odnalezienie dziewczyny nie jest niestety tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Dlatego też zanim przybędą z odsieczą, Narumi jest zmuszona stawić czoła potworowi, w którego spiżarni poza nią przebywa grupka innych porwanych dziewcząt. Młoda kobieta i jej towarzyszki niedoli muszą wykazać się odwagą i determinacją jeśli chcą mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja trzynastego tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 19 październik 2019 | 120 odsłon
Kuroko odkryła w końcu kto stoi za zabójstwami mistrzów miecza, jednak teraz sama musi zmierzyć się z wybitnym szermierzem, którego umiejętności przewyższają jej wyobrażenia. Walka między nimi z całą pewnością nie jest wyrównana, jednak nikt nie wydaje się tym szczególnie przejmować. Głównym zadaniem Kuro jest bowiem pokonanie ducha, który zagnieździł się w ciele niewinnego dziecka, nie zaś sprawiedliwy pojedynek.
Tymczasem dziewczęta z „Virginal Rose” z Narumi na czele odkrywają coś bardzo niepokojącego. Jedyną osobą, do której mogą zwrócić się z prośbą o pomoc jest Kuroko. Nie ulega jednak wątpliwości, że dokonane przez nie zaskakujące odkrycie to tylko wierzchołek góry lodowej.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja dwunastego tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 22 sierpień 2019 | 167 odsłon

Kiedy policja znajduje w lesie ciało kolejnego zabitego w pojedynku mistrza miecza, prowadzona przez nich sprawa w końcu rusza do przodu. Znajdująca się we właściwym miejscu o właściwym czasie Kuroko, staje twarzą w twarz z tajemnicą, jaka kryje się za dokonanymi podczas pojedynków morderstwami. To na jej barkach spoczywa teraz odpowiedzialność za powstrzymanie bezwzględnego szermierza i ocalenie niewinnej duszyczki, która chyba najbardziej na tym wszystkim ucierpiała.

  

  Skomentuj
Więcej

RECENZJA 11 TOMU MURCIÉLAGO
Autor: Karolina Cebula | Data: 02 czerwiec 2019 | 217 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      

Idąc tropem zwymiotowanej przez rekina ludzkiej ręki, Kuroko i policja odkrywają powiązanie prowadzonego przez nich śledztwa z licznymi zaginięciami mieszkańców niewielkiego portowego miasteczka. Zabójczyni szybko dociera do zamieszanych w całą sprawę księdza i zakonnicy, jednak tym udaje się uciec. Na szczęście nie na długo, ponieważ w pogoń za nimi rusza Hinako, dzięki której Kuroko, Tsuru Mitsurugi oraz reszta ich niewielkiej grupy depcze dwójce przestępców po piętach, nie domyślając się nawet, jakiego odkrycia dokonają.

 

 

  Skomentuj
Więcej

RECENZJA 10 TOMU MURCIÉLAGO
Autor: Karolina Cebula | Data: 26 marzec 2019 | 272 odsłon
Tagi:   MURCIÉLAGO   waneko      

Zgromadzone w oceanarium R’lyeh okazy morskiej fauny zostają wzbogacone o siedmiometrowego rekina tygrysiego. Informacja o gigantycznej bestii zostaje podana w wiadomościach, dzięki czemu dociera do Hinako, która postanawia zobaczyć wielkiego rekina na własne oczy. Kuroko zabiera więc swoją niewielką grupę młodych przyjaciółek na wycieczkę do oceanarium, w którym przy okazji ma szansę spędzić trochę czasu sam na sam z Chiyo. Spokój nie trwa jednak długo, ponieważ rekin wypluwa odciętą ludzką rękę, której nie zdążył jeszcze strawić. To wystarcza, by Kuroko rozpoczęła śledztwo.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 9 tomu Murciélago
Autor: Karolina Cebula | Data: 20 styczeń 2019 | 371 odsłon
Tagi:   murciélago   waneko      

Kuroko staje w końcu twarzą w twarz z przywódcą „Ousenkai”, który dał się we znaki tokijskiej policji. Dzięki temu, zabójczyni ma możliwość zamknięcia sprawy, jednak nie wszystkie pytania doczekują się odpowiedzi.
Jako że po burzy przychodzi spokój, Kuroko wraz ze swoją liczną grupą znajomych pozwala sobie na chwilę niezobowiązującego relaksu. Niestety nie trwa to długo, ponieważ na horyzoncie pojawiają się kolejne problemy, którym kobieta będzie musiała stawić czoła.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 8 tomu Murciélago
Autor: Karolina Cebula | Data: 10 grudzień 2018 | 357 odsłon
ARTYKUŁY Policja, której organizacja terrorystyczna Ousenkai wypowiedziała wojnę, nie ma chwili wytchnienia. Ledwie udaje im się rozwiązać jeden problem, zaraz pojawia się kolejny, co zmusza osoby znajdujące się na wyższych szczeblach policyjnej drabiny kierowniczej do zaangażowania w walkę z terrorystami wszystkich dostępnych im sił. Także Kuroko nie przebiera w środkach starając się dotrzeć do znajdującej się pod budynkiem Komendy Stołecznej kryjówki Ousenkai. Walka nadal toczy się na wielu frontach, a zwycięzca może być przecież tylko jeden.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja 7 tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 24 październik 2018 | 394 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      
Dzięki dobrze zorganizowanej akcji, z eskortowanej przez policję karetki ucieka Higaki Toukichirou, lider organizacji radykałów o nazwie „Lwy Otchłani”. W następstwie tego zdarzenia zamordowanych zostaje trzech członków Izby Reprezentantów oraz syn jednego z nich, zaś z policją kontaktuje się sam Higaki, który teraz przewodzi „Ousenkai” - organizacji zbrojnej, która pragnie wypowiedzieć wojnę całemu państwu. Na domiar złego Higaki utrzymuje, że „Ousenkai” posiada broń chemiczną, której zamierza użyć lada dzień. Rozpoczyna się żmudna walka z czasem, tym trudniejsza, że macki przeciwnika okazują się sięgać dalej niż mogłoby się wydawać.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja 6 tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 05 sierpień 2018 | 475 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja      

Kiedy w Prywatnej Akademii Marimo dochodzi do wybuchu bomby, na miejsce zostaje wysłana Kuroko, której zadaniem jest znalezienie i unieszkodliwienie bombera. Śledztwo, które dopiero zaczęła prowadzić bardzo szybko przynosi owoce, ponieważ do Kuroko zgłasza się jedna z uczennic, przyznając się do podłożenia bomby. Sytuacja wydaje się więc opanowana, a kobieta skupia się w pełni na genialnej nastolatce, która była w stanie samodzielnie skonstruować bombę i tym samym wysadziła część Akademii. Prawdziwy problem pojawia się jednak wtedy, kiedy na terenie szkoły dochodzi do kolejnego wybuchu, a ten nie ma już nic wspólnego z uczniowskimi niesnaskami i miłostkami.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja 5 tomu „Murciélago”
Autor: Karolina Cebula | Data: 17 maj 2018 | 512 odsłon
Tagi:   waneko   recenzja   murcielago    
ARTYKUŁY

Na tym etapie mojej przygody z „Murciélago” pokusiłabym się o stwierdzenie, że Yoshimurakana słynie z silnie wahającego się poziomu swoich historii. To raczy nas czymś naprawdę dobrym, ciekawym i przemawiającym do czytelnika, to znowu otrzymujemy od niego raczej słaby tomik, bez którego z powodzeniem moglibyśmy się obejść. A do której z tych dwóch grup zaliczyć można piąty tom serii? Odpowiedź na to pytanie nie będzie wcale trudna.

 


  Skomentuj
WięcejWeb site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True