portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO WANEKO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO STUDIO JG


Wishtown

Anime.com.pl


recenzja mangi "Gdy zakwitnie w nas miłość" tom 5
Autor: Karolina Cebula | Data: 25 grudzień 2019 | 103 odsłon
Tagi:   Gdy zakwitnie w nas miłość   studio jg      

Pragnąc wpłynąć na Toko i uświadomić jej własną wartość, Yu prosi Kano o dokonanie zmiany w scenariuszu przedstawienia samorządu. Nowe zakończenie nie podoba się jednak odgrywającej główną rolę przewodniczącej. Niestety, nie znajdując wsparcia nawet u najlepszej przyjaciółki, Toko musi dostosować się do decyzji większości. O ile jednak poprzednia wersja scenariusza utwierdzała ją w przekonaniu o słuszności jej planów zastąpienia zmarłej siostry, o tyle nowe zakończenie kłóci się z tym, co dotąd było dla niej jedyną właściwą drogą życia.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja "Gdy zakwitnie w nas miłość" tom 3
Autor: Karolina Cebula | Data: 20 lipiec 2019 | 350 odsłon
Tagi:   studio jg   recenzja      
Jednostronne uczucie Toko do Yu zbliża dziewczyny z każdą chwilą coraz bardziej i sprawia, że ich związek do złudzenia przypomina te zupełnie zwyczajne, w przypadku których miłość jednej ze stron jest odwzajemniana przez drugą. W tym wypadku wzajemność mogłaby jednak mieć opłakane skutki i oznaczać koniec wszystkiego, z czego Yu doskonale zdaje sobie sprawę. Mimo wszystko możliwość przebywania ze starszą koleżanką sprawia jej dużą przyjemność.
Coraz większa bliskość Yu i Toko nie uchodzi uwadze Sayaki, która już od dłuższego czasu tłumi swoje głębsze uczucia względem najlepszej przyjaciółki, aby móc stać u jej boku. Pojawienie się rywalki sprawia jednak, że dziewczyna potrzebuje otworzyć się przed kimś i na nowo utwierdzić w przekonaniu, że podjęła słuszną decyzję nie wyjawiając swoich uczuć Toko.


  Skomentuj
Więcej

Recenzja 1 tomu mangi "Gdy zakwitnie w nas miłóść"
Autor: Karolina Cebula | Data: 10 luty 2019 | 668 odsłon
Tagi:   studio jg   recenzja      

Yu Koito niedawno rozpoczęła naukę w liceum, a ponieważ nie zdecydowała się jak do tej pory na przynależność do jakiegokolwiek klubu, zostaje wciągnięta w pomoc samorządowi szkolnemu. To właśnie dzięki temu poznaje Toko Nanami, starszą o rok przedstawicielkę samorządu, która wydaje się podobnie jak ona nie wiedzieć czym jest miłość, jako że nigdy jej nie doświadczyła. Yu ma nadzieję, że w końcu udało jej się znaleźć bratnią duszę, niestety szybko okazuje się że Toko tak naprawdę nie jest tak niewzruszona, jak początkowo mogło się wydawać. Jej serce zaczyna bowiem bić szybciej dla niepotrafiącej zakochać się w nikim Yu, która wcale nie jest tym faktem zachwycona.

 

  Skomentuj
Więcej

Recenzja drugiego tomu mangi "Miłość wśród kwiatów wiśni"
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 02 kwiecień 2017 | 1311 odsłon
Tagi:   studio jg   recenzja      
ARTYKUŁY

Jak powszechnie wiadomo, szkolne romanse rządzą się swoimi prawami i nie trudno znaleźć ich zagorzałych zwolenników, jak i równie zaciekłych przeciwników. Wprawdzie tytuły zaliczające się do tej grupy są niezwykle liczne i w większości opierają się na tym samym schemacie, jednak czasami naprawdę możemy wśród nich trafić na mangę, której warto dać szansę. „Miłość wśród kwiatów wiśni” niewątpliwie jest jednym z takich rodzynków. Czym tym razem Milk Morinaga zjednuje sobie czytelników? Odpowiedź na to pytanie nie powinna być trudna.


  Skomentuj
Więcej

Recenzja 1 tomu mangi "Miłość wśród kwiatów wiśni"
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 20 grudzień 2016 | 1505 odsłon
Tagi:   studio jg     morinaga milk   recenzja  
ARTYKUŁY

Milk Morinaga znana jest już polskiemu czytelnikowi z wydanej przez Studio JG pięciotomowej serii „Girl Friends”. Dzięki temu samemu wydawnictwu, po przeszło roku, mangaka ponownie otwiera przed nami drzwi tętniącego życiem liceum, gdzie bezustannie kwitną przyjaźń i miłość. Co przygotowała dla nas tym razem?

 

 

 


  Skomentuj
Więcej

Okładka i polski tytuł "Kuchibiru Tameiki Sakurairo" :)
Autor: sunater | Data: 03 październik 2016 | 1236 odsłon
Tagi:   studio jg   milk morinaga      
NOWOŚCI Wydawnictwo Studio JG pokazało okładkę, oraz podało tłumaczenie tytułu mangi "Kuchibiru Tameiki Saurairo",której autorką jest Morinaga Milk...
  Skomentuj
Więcej

"Opowieść Panny Młodej" z liliowego punktu widzenia...
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 11 marzec 2016 | 1465 odsłon
Tagi:   opowieść panny młodej   studio jg      
ARTYKUŁY

Część osób zapewne zastanawia się nad powodem publikacji tej recenzji na stronie yuri.pl, jako że „Opowieść Panny Młodej” nie jest tytułem, który spodziewalibyśmy się zobaczyć w naszej „liliowej” biblioteczce. Tak się jednak składa, że i ta skupiająca się na kulturze odległych krajów manga ma nam coś interesującego do zaoferowania. Wszystko za sprawą 7 tomu, który wyraźnie wprowadza do przedstawianych w tym tytule historii coś nowego i w pewnym stopniu „liliowego”. W tym miejscu muszę zauważyć, iż tomik otwiera zupełnie nową opowieść, toteż jego czytanie nie wymaga od nas znajomości poprzednich. Możemy więc z powodzeniem sięgnąć po „siódemkę” nie martwiąc się o wcześniejsze tomy. Skoro tak wiele już na wstępnie przemawia za tym tytułem, to na pewno warto przyjrzeć się tej części „Opowieści Panny Młodej” z bliska.

  Skomentuj
Więcej

Premiera piątego (ostatniego) tomu "przyjaciółek" :)
Autor: sunater | Data: 07 sierpień 2015 | 1631 odsłon
Tagi:   Girl Friends   studio jg      
NOWOŚCI W dniu dzisiejszym miała miejsce oficjalna premiera piątego (ostatniego) tomu mangi "Girl Friends" który ukazał się nakładem wydawnictwa Studio JG.

  1 komentarz
Więcej

Recenzja 3 tomu mangi "Girl Friends"
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 03 kwiecień 2015 | 1492 odsłon
Tagi:   girl friends   recenzja   studio jg    
NOWOŚCI

Przyjaźń i miłość nie zawsze idą ze sobą w parze, a już na pewno nie służy im niespodziewana zamiana miejsc. Na to niestety nie ma recepty, tak samo jak na fakt, iż wszystkie problemy wydają się większe i poważniejsze w wieku młodzieńczym. Kolejny raz zajrzyjmy więc do mangi, która skupia się na tych cudownych latach młodości, kiedy to świat składa się tylko z kilku najważniejszych osób, a najpoważniejsze zmartwienia to te, które swój początek znajdują w uczuciach.

 

  Skomentuj
Więcej

Premiera 3 tomu mangi "Girl Friends"
Autor: sunater | Data: 18 marzec 2015 | 1352 odsłon
Tagi:   girl friends   studio jg   premiera    
NOWOŚCI W dniu dzisiejszym mury wydawnictwa Studio JG opuszczą paczki zawierające 3 tomik mangi "Girl Friends", by w ciągu najbliższych dni trafić do prenumeratorów. Dodatkowo zawierać będą także mały prezent od nas - kalendarzyk YURI.PL do którego grafikę stworzyła Cherry in the Sun, sam zaś pomysł i wykonanie zawdzięczamy Rouko :)
  Skomentuj
WięcejWeb site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri


wyświetl PostaReanimacja fo..
 Andrew [01. Sty-23:46]
wyświetl PostaKonkurs na gr..
 Hokusai [08. Lut-14:39]
wyświetl PostaCitrus
 Marik126.. [24. Sty-14:44]
wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]

[Wejdź na Forum]


W tej chwili nie ma żadnego użytkownika.


Nowości w encyklopedii. If This Wish Comes True