portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Anime.com.pl

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Czy jesteś za shotboxem?
Tak
61%
 61%  [ 16 ]
Nie
30%
 30%  [ 8 ]
A po co to?
7%
 7%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
Andrew
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 22:03
yin-yang
yin-yang

Jak dla mnie, to Sunater mądrze gada. Offtopy mogą w tematach zostać, bo z nich się będzie robić kolejne tematy Wink Za to shoutbox nawet jeśli tylko dla zarejestrowanych, to i tak zmniejszyć może dość drastycznie liczbę postów od nowych użytkowników, którzy zamiast pisać normalnie zaczną od niego. O starych użytkownikach nie mówię, bo My już z przyzwyczajenia byśmy pisali posty Wink

Z dawnej radości nic nie zostało. Jedynie pustka...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kam
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 22:14
bluuu

Uważam, że jest to kwestia BARDZO indywidualna. Jeden będzie nagminnie korzystał z shoutboxa (co jest lepsze niż, gdyby w ogóle się nie udzielał) znów inna osoba nigdy tam nic nie napisze. Powinniśmy spróbować, dowiemy się jaki będzie efekt - tak to możemy tylko domniemywać.

Inna sprawa.
Czy byliby chętni do dyskusji na temat Japonii. Tyle można powiedzieć, tyle można napisać. Zastanowiłabym się nad stworzeniem dodatkowego podforum. Co o tym sądzicie?

chętni na ASG?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
sunater
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 22:32
soldier of fortune

Kam - co do Japonii - na razie proponowałbym temat w tolersexie - jeśli chwyci zrobimy nowe podforum - to żaden problem Smile Pomysł wydaje mi się ciekawy ale nie chciałbym żebyśmy się zbytnio "rozwlekali" tematycznie...
Co do boxa - moje zdanie się nie zmieni - a to nie d końca tak - "pożyjemy - zobaczymy". Jeśli box zarżnie forum to go już nie zreanimujemy...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Kam
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 22:44
bluuu

Sunater nie przesadzaj, że box zarżnie forum. Jeżeli będzie miało umrzeć to i tak umrze. Zależy to tylko i wyłącznie od nas. Nie byłabym aż tak skrajna. Co, gdy nie spróbujemy, a potem będzie już za późno, bo nikt nas nie będzie odwiedzał? Wychodzę z założenia, że lepiej zrobić cokolwiek niż nie zrobić nic.

Myślałam o podforum ze względu na to, iż głupio by było w jednym temacie rozmawiać na temat kultury, sztuki, pogody, wyjeździe, języku i samych japończykach. Aczkolwiek na początek jeden temat też byłby dobry.

chętni na ASG?

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 22:54
soldier of fortune

ehh - nie przekonasz mnie a ja Ciebie.. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu (co to za determinizm jak ma umrzeć to umrze ??? ) Niech zdecyduje większośc - i zobaczymy.
Co do japonii - chciałbym na razie byś zrobiła jeden temat - na próbę.. jak sie ładnie rozwinie to wydzielimy podforum.. nie chce jednak byśmy byli multitematycznym molochem...

Kam
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 23:01
bluuu

Z tworzeniem tematu poczekam jeszcze na opinię innych, czy będą jacyś wstępnie zainteresowani.

chętni na ASG?

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 23:10
bo ja ogólnie dziwna jestem xd

Ja mogę porozmawiać o japonii Very Happy W końcu trochę o tym czytałam, zwlaszcza w okresie, gdy trenowalam karate Very Happy

So choose,
Heavy Cross <3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
tuutiki
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 23:24
yin-yang
yin-yang

jestem za shoutboxem. powinien przyciągnąć nowych użytkowników i trochę ich oswoić z forum, a zwłaszcza z moderatorami (niektórzy wydają się dość surowi i zasadniczy Wink ) i z innymi "nowymi" (co byc może zaowocuje przyjaźniami i współpracą przy pracy nad forum).

częściowe zniesienie zakazu offtopowania też jest bardzo dobrym pomysłem. czasami nie można zrobić małej uwagi poza tematem (a jednak koniecznej Smile ), żeby nie spotkać się utyskiwaniem moderatorów. takie ciągłe pouczenia może nie zniechęcą andrew, ale nowych i młodych odstraszą. zwracać uwagę powinniście, ale jak już ktoś przegina Very Happy

naprawdę uważacie, że to forum się kończy?

dzieci, oglądajcie bajki Wink

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 23:33
bo ja ogólnie dziwna jestem xd

Ja myślę, że jeżeli rozmowy dalej będą się tak toczyły, jak przez ostatnie dni, to nie bedzie powodow zeby zamknac forum. Bo chyba uzytkownicy na serio przejeli sie losami forum i teraz rozmowy sa duzo ciekawsze niz przez ostatnie miesiace (od kiedy tu jestem). I duzo daly tez porzadki, odnowily one stare tematy, powstay nowe tematy itp. Tak wiec czemu mialoby sie skonczyc??

So choose,
Heavy Cross <3

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2010 - 23:45
na na na na na na na batman!

Alucard: Nie jesteś jedynye w swoich przekonaniach. Gdyby to ode mnie zależało też wyrzuciłabym wszystko. Z drugiej strony wiąże się to z ryzykiem. Jeśli by się usuneło wszystko ludzie stwierdziliby ze nie ma sensu zaglądać na forum bo się nic nie dzieje.
Kam:
Ankieta fajny pomysł czemu nie. Można ją zrobić w temacie. Edytujecie pierwszy post (mój post w tym temacie i dodajecie ankiete), a jeśli to wam nie odpowiada to w admin.php jest opcja do ankiet i taka ankieta pojawi się na stronie głównej.

Ja za shoutboxami nie przepadam, ale jestem skłonna sprawdzić jego właściwości i zobaczyć czy coś nam ono da. Sama jednak nie zamierzam brać czynnego udziału w komunikacji tym urządzeniem, chyba ze to będzie konieczne. Wolę tradycyjne posty.
Postanawiam się więc zrzec ostatecznego głosu i przekazuje go dla Sunatera. To oznacza, że jak będzie remis - sunater decyduje.

Temat o Japonii w Off-topie - Dupa Maryni, ewentualnie inne podforum w tym dziale, które stworzycie na własne potrzeby.

Tuttiki forum mogło by się skończyć gdybyśmy nic nie zaczęli robić. Frekwencja na forum i w komentowaniu tematów spadała od miesięcy, a ostatnio popularnymi tematami były: co mnie wkurza, co mnie cieszy i jeszcze kilka radosnych luźnych temacików. To trochę było żałosne. Ja rozumiem potrzebę, ale ile razy dziennie można pisać na zmianę, że coś nas wkurza, albo cieszy??

Małe Kino - portal o animacji polskiej i światowej

punitive
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2010 - 11:51
new here...
new here...

pozwole sobie wtracic sie do tematu, pomimo mojej bardzo krotkiej tutaj obecnosci.

usuwanie kont (nie uzytkownikow, bo to w zerojedynkowym swiecie nie to samo) z brakiem postow jest dobrym posunieciem i choc rozumiem opory, przytocze jeden argument - nadajac np. 3 miesieczny okres na 'odzew' ze strony takiego konta a potem mailowe poinformowanie o tygodniu na rozruszanie sie lub usunieciu pobudza do wlaczenia sie do dyskusji. tym lepiej, jesli konto forumowe laczy sie z kontem portalowym - gdy bylo zalozone dla celow czysto podgladadzkich, a zawartosc portalu jest zbyt kuszaca, aby strata dostepu nie zostala odnotowana (tutaj warto aktywnie uzupelniac content), wizja usuniecia bedzie silnym motywatorem do wziecia udzialu w zyciu calego yuri community. a przeciez na tym chyba najbardziej wszystkim tu obecnym zalezy? wiec jesli po usunieciu czesc kont nie odzyje, nikt z forum i portalu na tym nie straci. a ta czesc pobudzona, ktora zacznie wywijac mackami po klawiaturze, bedzie na wage zlota.

ot, wsio.

Andrew
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2010 - 17:00
yin-yang
yin-yang

A co do offtopów : Dzieki Tuutiki za wzięcie mnie pod uwagę w wypowiedzi Wink

A ankiety wciąż nie widać za tym shoutboxem Wink I jeśli jest taki odzew ze strony dużej ilości użytkowników, to Wyle musi takie akcje ogłaszać częściej Razz

Z dawnej radości nic nie zostało. Jedynie pustka...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
michi
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2010 - 18:27
kobieta wszechmocna
kobieta wszechmocna

szczerze mowiac nie lapie tego parcia na usuwanie kont nieaktywnych uzytkownikow ;) sama zagladam tu nieczesto, zdarzaja mi sie kilkumiesieczne przerwy, ale lubie swoje konto nie chcialabym, aby zostalo usuniete ;)

szczerze mowiac, nie zgaladam tu bo pojawily sie inne sposoby komunikowania z osobami, ktore znam i lubie, a ktorych kiedys nie bylo :)
pozniej bylo rpg, ale (z mojej winy) sie posypalo.
anime nie interesuje sie od dawna, wiec i nie ciagnie mnie do dzialow anime poswieconych.

aczkolwiek zgadzam sie cala soba z wyle, ze porzadki na forum to dobry pomysl. mnie strasznie zniecheca po zarejestrowaniu sie gdziekolwiek masa tematow do przeczytania, z ktorych jednoznacznie wynika, ze ludzie znaja sie i lubia i moje opinie sa tam im potrzebne jak piate kolo u wozu.
oczywiscie, to zalezy jak bardzo zalezy mi na pozostaniu na forum ;) ale generalnie ciezko sie wgryzc w zgrane towarzystwo (nie mowie, ze osoby, ktore sie lubia i znaja maja udawac, ze tak nie jest ;P ale jesli oczysci sie forum ze zwalow tematycznych, po ktorych nawet pobieznym przejrzeniu czlowiek ma wrazenie, ze nic nowego juz nie powie- to moze pomoc;))

poki co to tyle z mojej strony ;)

Jeanne
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2010 - 13:39
czarny anioł

Wydaje mi się że temat o Japonii to dobry pomysł i chętnie bym podyskutowała czy dowiedziała się od Was czegoś nowego.
Co do usuwaniu konto zgadzam się z Punitive.

To be free"
Leaves' Eyes - The Dream

Czarna_Pantera
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2010 - 16:31
yang
yang

Zgadzam sie co do Japoni, ale nie zgadzam się co do kont. Swego czasu sama miałam długą przerwe na forum i to niekoniecznie z własnej winy.

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2010 - 22:14
na na na na na na na batman!

punitive usuwanie kont na forum jest u nas równoznaczne z usunięciem konta na portalu, a tego nie chcemy.

Japonia, czemu nie, ale dlaczego ograniczać się tylko do jednego kraju? Mnie osobiście Japonia jako taka przestała interesować, wolałabym porozmawiać o Rosji i podróżach koleją transsyberyjską, czy o Romunii i wampiryzmie. Wiem, że Japonia kojarzy się od razu z mangą, ale nasze forum jest i tak ogólne na tyle, że można by było zrobić dział np. "Podróżnika" gdzie byłyby takie kraje o których chcielibyśmy rozmawiać.

andrew: właściwie ja się powinnam zupełnie inną stroną yuri.pl zająć. takimi rewolucjami powinien zajmować się sunater (on jest odpowiedzialny za całe forum) i moderatorzy. ehh...

Małe Kino - portal o animacji polskiej i światowej

michi
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2010 - 23:08
kobieta wszechmocna
kobieta wszechmocna

coz, mysle, ze ogolnie rozszerzenie tematyki (np. dzial podroznika, ktory zaproponowala wyle) byloby dobrym pomyslem :)

no bo jesli ktos nie interesuje sie yuri to ciezko pozostac na forum ^^
nie mowie o szalenstwie i rozszerzeniu tematyki na wszystko ale mozna popytac ludzi, co ich jeszcze interesuje ;)

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.