portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

Wishtown

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sayuri
Temat postu:   PostWysłany: 09-11-2009 - 20:34
almost yin
almost yin

Dobrze, że się jednak nie zmobilizowałam i dałam sobie z tą serią spokój. Openingi są śliczne, kreska ładna (stonowane kolory... normalne włosy =_="), ale z fabułą już gorzej. Jestem trochę zaskoczona, że Maria.... zdobyła aż taką popularność. Do tego stopnia, że zaczęły się pojawiać wręcz nieprzyzwoicie podobne historie ( i dalej powstają, jakby nie było dość). Nie urzekło mnie :-/ ale ja lubię marudzić.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2010 - 20:17
yin-yang
yin-yang

W końcu wzięłam się w garść i zaczęłam oglądać "Marimite". Znając "Strawberry Panic", myślałam, że będzie dużo gorzej, a okazuje się, że tytuł może się pochwalić porządną stroną psychologiczną ^^ Największym minusem jest to, że akcja tak wolno idzie na przód, ale nie jest tak źle, jak na przykład przy "Gundamach". Zakończyłam sześć pierwszych. Przed ściągnięciem następnych poczytam opisy na Wikipedii ; )

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 08:05
soldier of fortune

"Akcja tak wolno idzie na przód" .. dobre sobie... AKCJA TAM LEŻY I KWICZY Sad W tym anime kompletnie nic się nie dzieje ! Co do portretu psychologicznego postaci zgoda ale mimo wszystko brakuje tam naprawdę "wyraźnych" charakterów które decydują o tym że dana opowieść jest dobra Smile Jak dla mnie MARIMATE to po prostu mydlana opera.. doskonały usypiacz w moim przypadku - polecam na bezsenność Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 10:21
yin-yang
yin-yang

Nie no, jak słyszę takie wypowiedzi, to mi szczęka opada. Evil or Very Mad Mam wrażenie, że nigdy nie przeczytałeś mangi shojo. Bo "Maria" to shojo w najczystszej postaci. W shojo nie liczy się "akcja" typu kolejne rozwalanki, pojedynki itd, ale pogłębianie portretu psychologicznego bohaterów. Temu właśnie poświęcona jest "Maria". Brak wyrazistych bohaterów?! To proszę, podaj jakiegoś wyrazistego bohatera. "Maria" to historia o dziewczynkach z dobrych domów, a bohaterki odwzorowane są realistycznie - tak właśnie zachowują się dziewczynki z dobrych domów i wprowadzenie tu jakiejś postaci z "Dirty Pair" zburzyłoby cały zamysł serii. Poza tym, zauważ, że postaci są nieszablonowe - początkowo Yumi wydaje się być typową moe, od czwartego odcinka jednak widać, że dziewczyna wbrew pozorom potrafi myśleć i ma dużą inteligencję emocjonalną. A bohaterek takich jak Yoshino czy Shimako ze świecą by szukać w yuri post-2000.

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 10:52
soldier of fortune

ekhm... Czytałem mangi shojo.. Nie są moimi ulubionymi - fakt. Ale nawet te które czytałem miały chociaż zalążek fabuły... Coś się działo... Wyzazista bohaterka ?? Prosze bardzo - Motoko Kusanagi Razz dobra dobra - GITS to manga akcji.. więc może np Mireille Bouquet ? Cóż w Noir też się dużo dzieje.. A może Sumika Murasame z Sasameki Kikoto ?? Co do panienek z dobrych domów.. wybacz ale to stwierdzenie mnie rozwaliło Razz Przypadkiem wiem jak się zachowują panienki z dobrych domów - nie w szkole ale gdy mają troche więcej "luzu"... Fala w żeńskich akademikach niewiele różni się od tej w wojsku.. tyle że jest typowo psychologiczna nie fizyczna...
Ale to wszystko jest kwestią gustu.. Lubisz powolne opowieści o "niczym" - ok - twoja sprawa Smile Postacie jak pisałem są nieźle zarysowane - ale to jedyny plus tej serii - dla mnie oczywiście Smile Nie wiem jak Yumi zachowuje się w 4 odcinku - po prostu nie dotarłem tak daleko...

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 11:09
yin-yang
yin-yang

Cóż, moim zdaniem ktoś, kto nie obejrzała co najmniej całego pierwszego sezonu "Marii" nie ma prawa wypowiadać się o tym tytule...
"Opowieść o niczym"... Matko Boska, jak ja nie cierpię, gdy faceci wypowiadają się o shojo. Evil or Very Mad

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 11:46
soldier of fortune

Sonia - z całym szacunkiem...
Jeżeli zasnąłem próbując obejrzeć dwa pierwsze odcinki to nie mam prawa wypowiedzieć się na temat serii ?? Dlaczego ? Przy Strawbery Panic przynajmniej nie zasnąłem Razz
Dla mnie nie ma shojo,shonen,ecchi - są DOBRE I ZŁE opowieści. DLA MNIE MARIMATE jest opowieścią kiepską.... Szanuje twoje zdanie, ty szanuj moje z łaski swojej Razz Czemu faceci nie mają wypowiadać się o shojo ?? Albo o jakimkolwiek innym gatunku ?? Ty nie lubisz opowieści o wilkołakach - mnie marimate usypia.. i co w tym dziwnego ?? Nie możemy z tego powodu iść na piwo ?? Razz Więcej luzu poprosze.
Co do tematu... Pierwsze odcinki były po prostu banalne, schematyczne i nudne... Dla mnie przynajmniej... Zapewne dla kogoś innego są one interesujące... Nie musi być hektolitrów krwi na ekranie i tony łusek na ziemi bym opowieść uznał za interesującą... Najlepsze horrory to takie w których z pozoru nic się nie dzieje.. Z POZORU Razz

BTW -
"Ja czytałam tylko mangę. Moim zdaniem jest nie za dobra, ot, takie gadanie o niczym. Spodobały mi się tylko dwa rozdziały (20 i 21 z tomu trzeciego) o niespełnionej miłości jednej z bohaterek. Poza wspomnianym wątkiem nie widzę tu ani trochę shojo-ai, niestety..."
Nie wiesz przypadkiem kto to napisał:P Razz Razz

Ostatnio zmieniony przez sunater dnia 12-07-2010 - 13:29, w całości zmieniany 1 raz

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 13:26
yin-yang
yin-yang

Rzeczywiście, ja Wink Ale przynajmniej nie napisałam, że tam brak fabuły. Dobrze, że to przypomniałeś - teraz zauważyłam, że anime i manga trochę się różnią stylem, w jakim jest prowadzona opowieść, chociaż możliwe, że po prostu, gdy to pisałam, nie zauważałam pewnych rzeczy. Chyba ponownie sięgnę po mangę.
Miło, kiedy faceci wypowiadają się na temat shojo, ale tylko wtedy, kiedy je rozumieją - przyjmują do wiadomości, że zgłębianie psychiki bohaterów jest ważniejsze od fabuły, której właściwie może nie być, akceptują to i potrafią powiedzieć coś sensownego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dziewczyny reagują na "Starberry Panic", polecam obejrzenie "Princess Princess" - równie przefanserwisowanego shonen-ai.
Nadal uważam, że "Maria" nie jest serią shojo-ai.

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2010 - 13:38
soldier of fortune

"Miło, kiedy faceci wypowiadają się na temat shojo, ale tylko wtedy, kiedy je rozumieją - przyjmują do wiadomości, że zgłębianie psychiki bohaterów jest ważniejsze od fabuły, której właściwie może nie być, akceptują to i potrafią powiedzieć coś sensownego. "
Cóż.. zgłębianie psychiki postaci jest dobre.. pod warunkiem że coś mnie do tego zachęci.. COŚ sprawi ŻE BĘDZIE MI SIĘ CHCIAŁO TO ZROBIĆ !
Marimate brakuje tego "czegoś"... przynajmniej w moim odczuciu... Tyle mojej "bezsensownej" wypowiedzi Razz Razz Razz Sama dobrze skonstruowana postać to dla mnie ZA MAŁO Razz Ale widzę że Tobie wystarcza Smile
Princess princess nie znam.. i nie lubię fanserwisu Razz A Truskawki mimo wszystko miały fabułę.. i nie udawały że są strasznie "serio serio" jak marimate.
(inna sprawa że scenarzyści w życiu nawet nie przeszli w pobliżu prawdziwej katolickiej szkoły dla dziewcząt, bo wyobrażenie o nich mają z sufitu.)

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2011 - 16:17
yin-yang
yin-yang

Nigdzie nie mogę znaleźć ostatnich dwóch odcinków czwartej serii z wgranymi napisami - ani po angielsku, ani po polsku. Same napisy też mi się nie trafiły, a nawet gdyby, to nie potrafię ich połączyć z odpowiednim klipem video. kreskowki.fani.pl nie włączają się na moim kapryśnym kompie. Czy ktoś wie, gdzie mogłabym takie odcinki ściągnąć? Byłabym bardzo wdzięczna!
<twój post jest trzeci dzisiaj - gratuluje - wygrałaś gadzet od Shima Shop - odbierz pm - dop. sunater>
P.S. Sama już te odcinki znalazłam. Były na prawdę piękne. Zwykle nie lubię sequeli, ale bardzo chciałabym zobaczyć kontynuację, przynajmniej do momentu, w którym Sachiko i Rei skończą szkołę...

Shizuka
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2013 - 17:17
almost yang
almost yang

Na stronie Otaku natknęłam się na link z listą anime, jakie mają wyjść na wiosnę 2014, oto on: http://i.imgur.com/wDjTSUY.jpg. Zaciekawiło mnie m.in., że jest tam również kolejne Marimite... Co o tym sądzicie? Nie jestem pewna, czy nie jest to za piękne by być prawdą...

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2013 - 17:27
yin-yang
yin-yang

Fake. Łatwo poznać, skoro jest na niej kolejny "Full Metal Panic", który w fejkowych listach zawsze się pojawia.

Shizuka
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2013 - 17:38
almost yang
almost yang

Ech, a miałam nadzieję, że skoro i Otaku o tym wspominało, to może jednak... Sad No szkoda.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2013 - 17:42
yin-yang
yin-yang

Jakiś noob to tam wrzucił, jak złapię Yanka online, to wspomnę mu, by to wywalił. Takie listy pojawiają się od dłuższego czasu, ale jak jest na nich FMP to wiadomo, że to fake, bo zawsze tam trafia.
A jakby pojawił się jakiś głos świadczący o powstaniu nowych Marimitek to już by dawno o tym w fandomie było głośno. A tu cisza jak makiem zasiał.
Prędzej, po sukcesie Free, nakręcą adaptację tej drugiej powieści o perypetiach brata Yumi, chodzącego do męskiej szkoły.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.