portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO WANEKO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

Insomniadub

Anime.com.pl

Shima Shop

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Rouko
Temat postu: Fate/kaleid liner Prisma Illya 2  PostWysłany: 18-07-2014 - 11:42
badass grumpy witch

Właściwie.. jest to coś na co trafiłam ot tak sobie. Nudziłam się, pomyślałam "a, obejrzę cokolwiek". Znalazłam Fate/kaleid. Nic specjalnego: szkoła, mundurki, magical girls. Dwe adeptki sztuki magicznej wysłane przez swojego mistrza celem odszukania jakichś tam kart. W wyniku niefortunnej kłótni tracą wsparcie magicznych różdżek i robią sobie swoiste chowańce z dwóch młodszych dziewczynek. Super moce, te spawy. Ale! O czym to ja... oglądam odcinek numer dwa, a tam nagle, w środku walki coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=GPhb5vWEWag

Żuchwa w dół. Mina porównywalna do tej, którą ma bohaterka na drugim planie. Khem.. Waleczna dziewczynka w czerwonym stroju chce zabić jedną z "wróżek/czarodziejek", a drugą już niekoniecznie.. Co o tym sądzicie? Ktoś oglądał? Ktoś wie? Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GRS
Temat postu: Fate/kaleid liner Prisma Illya 2  PostWysłany: 18-07-2014 - 12:04
yin-yang
yin-yang

Odradzam. Pierwsza seria jest nawet fajna, szczególnie dla fanów Nasuverse. Ale w drugiej zaczyna się perfidny loli fanserwis, którego ukoronowaniem jest "francuski" i pokazany z detalami pocałunek dwóch bohaterek, na ok. 12-letnich. Po tej scenie przestałem to oglądać. Wiem, jestem konserwatystą i mam dość staromodne podejście do takich spraw, ale pierwszy raz zdarzyło mi się wyłączyć anime z powodu scenki yuri.

Niby fabularnie jest to wyjaśnione (ta ciemna to byt magiczny, sama istnieć nie może, więc musi żywić się energią magiczną, a tą w Nasuverse najszybciej pobiera się metodą usta-usta), ale we mnie scena ta wywołała mocny niesmak.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 15-08-2014 - 12:59
yin-yang
yin-yang

Nasuverse nie ma szczęścia do adaptacji. "Tsukihime" i "Fate/stay night" były okropne. Myślałam, że na fali boomu po naprawdę dobrym "Fate/zero" zrobią anime z "Hollow ataraxia" albo "Heaven's feel", ale nie - zrobili durne pedofilskie AU oraz remake "Unlimited blade works". BTW, GRS, dziewczyny są jeszcze młodsze - wg. oficjalnego info Illya przestała się starzeć, gdy skończyła 8 lat, a że tutaj wygląda tak samo jak w "Stay night", to należy uznać, że mamy do czynienia z pocałunkiem drugoklasistek. Niby w Japonii jest teraz to prawo mające na celu ochronę młodzieży przed zbereźnością, ale jednocześnie powstają utwory zacierające granicę między ecchi a hentai, a co gorzej - często loliconem. Nie rozumiem tego.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.