portal
encyklopedia

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

Insomniadub

Wishtown

Shima Shop

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jichi
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2015 - 20:15
yin
yin

Cytat:
Mój związek poli jest najzdrowszym i najbardziej bezpiecznym związkiem, w którym byłam do tej pory a moje poprzednie związki były monogamiczne.

Mogłabym powiedzieć to samo - tylko w drugą stronę. Very Happy

Zmęczyłam się poliamorią, mimo że jestem do niej zdolna. Mogę kochać kilka osób na raz. Jednak ogarnianie tej sytuacji starając się nie robić ukochanym osobom krzywdy to prawdziwe wyzwanie. Dlatego już raczej w takie układy nie chcę wchodzić, chyba, że ja miałabym być jedną z kilku osób z którą ktoś jest.

Cytat:
Wyobrażam sobie, że jeżeli ktoś nie dostaje czegoś czego potrzebuje a rozumie o co chodzi w byciu poli, to nie robi z tego powodu tragedii

I tu jest problem, bo rozumienie i łatwość w akceptowaniu poliamorycznej relacji partnerzy zbyt często tracą gdy w grę wchodzą większe emocje i przywiązanie. Gdy ktoś chciałby z kimś po prostu żyć. I gdy jesteście cały czas razem w trójkę, jest łatwiej, niż gdy nie cały czas.

Ostatnią swoją poliamoryczną relację zakończyłam, żeby nie wbijać szpili dziewczynie w której byłam zakochana - wycofałam się po prostu z sytuacji, w której mogłabym być z nią i z jej dziewczyną, odsuwając się całkiem od jej ukochanej. Mimo że jej partnerka była prawie ideałem. W takich chwilach czasami z myśli o kimś trzeba się wycofać, nawet gdyby mogło się być razem, kto nie miał takej sytuacji pewnie nie wie o czym piszę.

Cytat:
Między innymi partner przestaje być naszą własnością na wyłączność, co zmienia podejście do mnóstwa rzeczy.

Aby nie traktować innych przedmiotowo, nie trzeba być w relacji poli, ani niestety też wchodzenie w takie nie powoduje, że ktoś nie ma takiego podejścia... Też coś o tym zdążyłam zauważyć, a nadużycia pod pozorem poliamorii widziałam zbyt często. Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.