portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Shima Shop

Insomniadub

Wishtown

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2014 - 21:05
badass grumpy witch

Odcinek dwunasty (szpojrery w przerwach Razz) - ...to jest dziwne, naprawdę dziwne. Wpierw Tokaku, która nie jest Tokaku. Potem Haru się rzuca z nożem i prawie się zabija (powinna). Później tyko gorzej bo nagle wszystkie wskrzesiło. Znaczy.. ja się cieszę, że moje dwie ulubienice żyją, ale nie mają do tego prawa.. Jakoś tak na koniec anime straciło urok. Gdzie ta mroczna, brutalna aura? Cukierkowo się zrobiło. Ech, szkoda...

Kaminaga jest jak Roberta, takie dziwne skojarzenie mi wpadło. I chyba przegapiłam jakie życzenie miała Azuma 0_o Nie wiem, dziwne to jest.. nielogiczne.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 23-06-2014 - 12:28
yin-yang
yin-yang

seria bardzo średnia
myślałam, że będzie się działo, jakaś drama czy coś, a tu, proszę, na końcu puścili (niemal) w tle skowronki i skończyło sie cukierkowo ... a szykowała się rozpierducha ...

Shizuka
Temat postu:   PostWysłany: 23-06-2014 - 15:41
almost yang
almost yang

Również ja trochę się zawiodłam na zakończeniu. Miało być brutalnie, mrocznie, dramatycznie a tu taki happy end. Przesadzili z tym wskrzeszaniem... Pocieszyło mnie tylko, że Haru i Tokaku w końcu wyglądają jak porządna lesbijska para (pewnie przez to, że Tokaku ubrała spodnie, jak na chłopczycę przystało). Poza tym liczę jeszcze na jakąś ciekawą akcję w oav'kach, choć po tym co zaserwowano nam w ostatnim odcinku, w dodatkowych można spodziewać się randki, urodzin, albo festynu kończącego wakacje... -.-

thelittleblack
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2014 - 17:26
new here...
new here...

Na początku byłam zachwycona tym anime(wreszcie jakieś yuri bez sweet licealistek) ale potem było coraz gorzej. Zakończenie zrobiło się tak cukierkowe, że aż zęby bolą(brakuje tylko tęczy i jednorożców). Yuri było tu tyle co nic, tylko troszkę na końcu. Mogło być tak dobrze, a wyszło...średnio.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Jeanne
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2014 - 14:55
czarny anioł

Spodziewałam się że inaczej to się skończy, przynajmniej jakimiś krwawymi scenami,rozpacz,łzy i psychodeliczne śmiechy a tu nic. Że tylko jedna przetrwa. Zakończenie nudne, i że happy end, why? Mało yuri w yuri,szkoda.

To be free"
Leaves' Eyes - The Dream

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2014 - 17:37
yin-yang
yin-yang

Odnośnie niewielkiej ilości yuri w yuri, znalazłam wywiad ze scenarzystą. Wywiad dotyczy serii sportowej "Free!", ale ta osoba pracowała też nad adaptacją "Akuma no riddle". Tutaj jest powiększenie interesującego mnie fragmentu. Zwłaszcza "If I grew too conscious about that (relationship), it would become indecent, so it was hard finding a good balance as I was writing the script. " Z dużym prawdopodobieństwem można to odnieść też do AnR. Jeśli tak to jestem mocno zawiedziona na Japończykach - fanserwis tak, jedna dziewczyna molestująca drugą tak, ale dziewczyny powiązane romantycznym uczuciem - absolutnie nie, nawet o drugiej w nocy! Dobrze moje odczucia oddaje cytat z komentarza innej blogerki: "Like we are literally, purposefully stifiling character development so it doesn’t become gay, aka “indecent.” I don’t understand how this anime makes all of it’s money off of the beautiful love stories they write but won’t actually acknowledge that the love isn’t platonic?"
Z innej beczki, niedługo ukaże się drugi tomik "Akuma no riddle"! Nie mogę się go doczekać! Co prawda czytam rozdziały na bierząco, ale często tomiki mają bonusowe rozdziały albo drobne zmiany w ramach rozdziału. Ciekawa jestem, czy autorka przerysuje scenę konfrontacji Takechi i Nio po tym, jak ta pierwsza przegrała. Cieszę się też, że manga pokazuje przeszłość i motywację Shieny! Zawiązał się wokół niej ciekawy trójkąt romantyczny :3

ShakalakaxD
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2015 - 20:37
almost yin
almost yin

Anime obejrzałam już dawno, aczkolwiek dopiero teraz wpadłam na pomysł, by poudzielać się na tym forum. Nie przedłużając...
Imo Akuma no Riddle w wersji animowanej to straszny syf (mangę przeczytałam do 25 chaptera, była znośna). Brak jakiegokolwiek sensu czy logiki (arbuz z kartą w środku, serio) idzie w parze z dość idiotycznymi zasadami gry. Jedna z głównych bohaterek jest - brzydko mówiąc - pusta. "Wszyscy chcą mnie zabić? ZAPRZYJAŹNIĘ SIĘ Z NIMI!" Meh.
Pod kątem yuri... Wait, czego? 0/10
A, no i zakończenie. Wszystkim się zmarło, a nagle wszyscy żyją. Hehehehe.
Przynajmniej było ładnie i miło pod względem wizualnym oraz kwestią oprawy muzycznej.
3/10

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.