portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO WANEKO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Insomniadub

Shima Shop

Anime.com.pl

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Nev
32 Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 21-09-2009 - 18:06
new here...
new here...

Myślę, że ta seria zasługuje na swój własny temat na naszym drogim forum :3
Znacie, lubicie? Może jakieś przemyślenia na temat tej mangi? Very Happy Zaczynamy! ^^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sunater
Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 21-09-2009 - 19:56
soldier of fortune

szczerze ?? Na początku mi się podobało... ale teraz widzę że to drugie "m jak masakra" Razz i w dodatku niekończąca się opowieść... Typowe średnio śmieszne mundurkowo z trzeba przyznać ładną kreską.. i co np. dla mnie jest zaletą 0 erotyki Razz Relacje rozwijają się z prędkością ślimaka na kacu... i wszystko jest jak na razie strasznie przewidywalne.. pominę milczeniem typowe "ojej pocałowałam przyjaciółkę i co teraz ojej" za co ma u mnie wielki minus Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Carnelia
Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 21-09-2009 - 20:04
yin
yin

Ja coś jakby kojarzę... Chyba wpadły mi jakieś dwa rozdziały czy trzy w rękę i o ile dobrze pamiętam po angielsku (fee Razz ). Kreska delikatna, "dziewczęca", naprawdę miło się na to patrzy. Sama historia nie jest jakoś specjalnie porywająca (chociaż może później się rozkręca), ot takie romansidło. Urocze graficznie, fabularnie słodko-naiwne. Da się polubić. Jestem na tak. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Alucard
Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 13-12-2009 - 11:04
almost yin-yang
almost yin-yang

mam to samo odczucie co sunater. na początku manga była świetna. to całe napięcie. ale teraz? oO znaczy juz wyznały sobie miłosc w chapterze 27 i juz jestesmy blisko końca. nie wiem co teraz morinaga nam pokaże, jak radzą sobie w związku? moze będzie cos ciekawego

ichigo1
Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 27-01-2010 - 19:59
new here...
new here...

Manga jest niezla Smile uwielbiam yuri XD

<Mógłbyś rozwinąć? Dlaczego uważasz ją za niezłą? - dop. Kam>

sunater
Temat postu: Girl Friends :D  PostWysłany: 29-07-2010 - 13:15
soldier of fortune

Wedle zapowiedzi - następny 35 rozdział ma być tym ostatnim... Jakby ktoś nie wiedział grupa skanlacyjna Maki Maki zmieniła adres - na http://www.makimakimanga.com Razz Mange można czytać online na mangafoxie...

Czas na krótkie podsumowanie:
- Te 36 rozdziałów można by spokojnie streścić w 12 max 15 rozdziałach bez zbytniego upychania fabuły(o ile taka tu istnieje Razz )
- kreska jest świetna - lecz Morinaga ma kłopoty z indywidualnością bohaterek.. we wszystkich jej mangach występują: długowłosa blondynka i krótkowłosa z ciemnymi włosami o rysach twarzy niepokojąco podobnych...
- fabuła... to powinno pozostać bez komentarza - Pani Morinaga osiągnęła w tej serii mistrzostwo w pisaniu(rysowaniu) o niczym. Po dobrym początku wodolejstwo uprawiane jest nagminnie.
Girlfriends to typowe czytadło - zapychacz czasu. Jeśli komuś się nudzi i bardziej chce "pooglądać obrazki" to jest jak znalazł Razz

jedna_mala_cholera
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2011 - 21:10
almost yin
almost yin

Ta manga naprawdę przypadła mi do gustu.

Po pierwsze dlatego że jest długa, a ja lubię sobie poczytać. Zapewne gdybym zaczęła czytać wcześniej i musiałabym czekać miesiąc na kolejny rozdział, szybko bym się poddała, ale tak to połknęłam wszystko prawie na raz co dało mi dość klarowny obraz fabuły.

Po drugie i najważniejsze manga nie opowiada ani o przesłodzonej miłości gdzie obie bohaterki od zawsze skrycie się kochały, nikomu nie przeszkadza związek homo, słonko ćwierka a ptaszki świecą Wink Nie była to też manga przepełniona sexem i skomplikowanymi relacjami miedzy wszystkimi możliwymi postaciami. Girl Friends jest ładnie wyśrodkowane, a sytuacja wydaje mi sie realistyczna jak na historie licealistek. Podobało mi się że autorka nie zakończyła na radosnym wyznaniu miłosnym, ale pociągnęła historie troche dalej pokazując jak może się rozwijać taki związek W takich mangach sceny intymne nadają mandze jakieś smaczka i są jak najbardziej na miejscu.

Z chęcią wrócę kiedyś do tego tytułu historia była naprawdę fajna i pozostaje w myślach na jakiś czas

ashtrayu
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2011 - 12:14
new here...
new here...

Uwielbiam tą mangę!
Owszem, wiele osób może uznać, że jest płytka. Moim zdaniem.. ta manga jest nie tyle płytka, co życiowa! W końcu opowiada o grupie licealistek-przyjaciółek, które dopiero odkrywają swoją preferencję. Podniosłe dramaty by za nic tu nie pasowały.
Ta manga zachwyciła mnie świetnym ukazaniem przyjaźni kobiet - te wszystkie spotkania przy ciastkach, robienie sobie wspólnych zdjęć, wspólne malowanie paznokci...
Te rozmowy, które zdają się być o niczym - ale to właśnie one budują więzi i po nich można poznać, jak bardzo bohaterki się lubią!
(mam swoją prywatną definicja bratniej duszy- to osoba, której ufasz i z którą możesz porozmawiać zarówno o wpływie fizyki jądrowej na kulę ziemską, jak i ulubionym kolorze majtek i kucykach Pony)
Manga jest przepełniona kobiecym ciepłem i wdziękiem. I nie jest rozciągnięta, co jest ogromną zaletą.
Kreska jest śliczna, i mówię to mimo tego, że zazwyczaj shojkowe style rysunku nie przypadają mi do gustu Smile To fakt, że autorka ma parę modeli postaci, z których korzysta, ale tu to akurat nie przeszkadza.
Kurczę, fajnie, gdyby tą mangę wydali u nas Smile I mówię to mimo ogromnej sympatii do Claudine czy Piety.
< dalszą dyskusję dotyczącą propozycji mang girfrends-podobnych przeniosłem tu http://yuri.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1416&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= - dop. sunater>

Cherry_in_the_Sun
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2012 - 22:27
new here...
new here...

coś dla fanów i fanek GF Wink

http://cherryinthesun.deviantart.com/art/Mari-and-Akko-In-the-middle-of-a-night-308352695

jeśli ktoś nie ma konta na Da, zobaczy 18+ i się przerazi, to proszę się nie obawiać- 18+ jest tylko z powodu widocznych sutków Razz
w powiększeniu wygląda lepiej, w miniaturce rastry najeżdżają na tekst :/

Mimeiko
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2012 - 23:27
yang
yang

Ojejku jakie śliczności ♥___♥

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2012 - 07:18
soldier of fortune

Świetnie narysowane. Na początku byłem pewien że to oryginalny kadr Smile Masz talent ... choć "imperfect,stupid i perwerted" na określenie Akko ( a może tak o sobie mówi Mari ??) to lekka przesada Razz (rozumiem że ta "ślinka" Akko to z kosmatych myśli Razz )
PS - między nimi śpi kot ?? W dolnej części kadru ??

Ostatnio zmieniony przez sunater dnia 15-06-2012 - 12:11, w całości zmieniany 1 raz

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2012 - 11:16
Q
Q

Tak z ciekawości, bo już miałam ochotę poczytac, ale Wasze komentarze nieco odstraszają. Mam po powyższych postach rozumieć, że panny kończą liceum i po chwilowym eksperymencie wracają do świata hetero, pozostając "szkolnymi przyjaciółkami"? Jak tak to ostrzeżcie, nie będę tracić czasu Smile

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2012 - 11:39
soldier of fortune

Nie , nie Alteno źle nas zrozumiałaś. AŻ TAK ŹLE NIE JEST. Choć większość czuje niedosyt. Jednak nie chce zdradzać zakończenia... jeśli masz chwile to poczytaj - tylko ostrzegam akcja się ślimaczy strasznie Razz

Ostatnio zmieniony przez sunater dnia 15-06-2012 - 12:12, w całości zmieniany 1 raz

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2012 - 11:58
Q
Q

OK Very Happy To może zobaczę. ^^
BTW - rysunek Cherry jest faktycznie przesłodki Smile

Cherry_in_the_Sun
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2012 - 12:48
new here...
new here...

sunater napisał:
choć "imperfect,stupid i perwerted" na określenie Akko to lekka przesada Razz (rozumiem że ta "ślinka" Akko to z kosmatych myśli Razz )
PS - między nimi śpi kot ?? W dolnej części kadru ??

To wycinek z ich rozmowy (też postmangowej), kiedy Akiko miała jakieś zaburzenie wiary w siebie. Tu przypominanej sobie po przebudzeniu w środku nocy przez Mari Very Happy
Ślinka Akko jest wynikiem tego, że były hinty w mandze, że Akko śpi "rozmemłanie".
Zgadza się to kot Smile A jak się powiększy to widać również jego plakietkę z imieniem... Wink

dziękuję wszystkim :*

Cherry_in_the_Sun
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2013 - 19:24
new here...
new here...

Oba omnibusy już wydane, to i jest okazja, by się znów podzielić pracami Smile (przepraszam za podwójnego posta Embarassed )

Coś bardziej grzecznego dla każdego
http://cherryinthesun.deviantart.com/art/Mari-and-Akko-Why-are-you-blushing-Akko-327928119?q=gallery%3Acherryinthesun%2F26465324&qo=6

i coś mniej grzecznego, +18, dzieci zamykamy oczy Razz
http://cherryinthesun.deviantart.com/art/Akko-and-Mari-The-morning-coffee-345375869

chciałam też narysować jeszcze jeden, w myśl tego drugiego, ale brak czasu zweryfikował te plany :/

Krytyka zawsze mile widziana Wink

smok
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2013 - 19:14
yin
yin

Aaachhh~ Podoba mi się!
Jestem ogromną fanką tej mangi, a fanartów, to ze świecą szukać Smile
Dzięki za wrzutę!

A poza tym, muszę się w końcu zebrać i napisać tutaj dłuższy post o tej serii Smile

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.