portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO YUMEGARI

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO JPF

Insomniadub

Anime.com.pl

Shima Shop

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Asuna
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2013 - 23:38
new here...
new here...

Uwielbiam kreskę tej mangi i rys psychologiczny postaci, w pewnym sensie widzę w niej samą siebie, bo mój związek rozwijał się podobnie. Po za tym pozostałe tytuły tej autorki też należą do moich ulubionych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Shizuka
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2013 - 14:41
almost yang
almost yang

Ja planuję dorwać anglojęzyczne, dwutomowe wydanie (przestałam liczyć na to, że kiedyś postwię na półce polskie). Może ktoś ma już takie i chce podzielić się wrażeniami? Very Happy

smok
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2013 - 18:13
yin
yin

Ja mam! Ja mam! Wydanie bardzo fajne, ale byłam trochę zaskoczona, że zostawili te wszystkie chany :< Format większy od Kurosza, ale mniejszy od N.H.K. no i grubaśne, ale dobrze się trzyma i czyta Smile
Jeszcze planuję kupić Sight, Kisses and Cherry Blossom i jeszcze mają wydać w przyszłym roku Gauken Police, ale osobiście nie za bardzo mi się spodobało.

Asuna
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2013 - 01:40
new here...
new here...

A mi pozostaje mieć w posiadaniu angielskojęzyczną wersję skanlacji, a na polską musimy troszkę poczekać. Wiecie, że ta manga miała być zekranizowana, pojawiał się nawet w zapowiedziach na sezon jesień 2010 roku, ale niestety nie mamy anime, zrezygnowano z nie wiadomych powodów.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2013 - 10:30
yin-yang
yin-yang

Rozmawiałem z niektórymi wydawcami i problemem jest to, że ci, którzy nawet mogli by być tym tytułem zainteresowani, mają kontakty akurat z innymi japońskimi firmami niż z tą, która wydała "Girl Friends". Aczkolwiek jest pewna szansa na to, że w przyszłym roku dostaniemy, poza "Oniisama E...", co najmniej jedną mangę z wątkiem yuri w Polsce.

Cherry_in_the_Sun
Temat postu:   PostWysłany: 17-11-2013 - 17:08
new here...
new here...

Shizuka napisał:
Może ktoś ma już takie i chce podzielić się wrażeniami? Very Happy

Ja mam i "nie polecam". To znaczy wiedząc o tym, jak wygląda środek kupiłabym i tak, żeby wspomóc autorkę i mangi yuri w ogóle. Zresztą samo wydanie też jest naprawdę fajne, jak napisała smok.
Niestety, tłumaczenie ustępuje znacznie wersji Ris z MakiMaki. Chany i kuny to jedno. Ale do tego dochodzi, po pierwsze, zrobienie z Akko takiej trochę amerykańskiej luzaczki. Po drugie zepsucie, albo ograniczenie siły naprawdę wielu żartów, które tutaj już nie śmieszą, albo śmieszą mniej. Po trzecie wyrugowanie wszelakich smaczków i nawiązań do innych mang.
Po czwarte i najważniejsze, tutaj dialogom po prostu brakuje wyczucia. Czasem zamiast pójść w eufemizm, pasujący do dziewczyny nie chcącej zaakceptować swoich uczuć, jest walenie prosto z mostu. Zamiast romantyzować w momentach, które tego wymagają, autorzy tłumaczenia SS trochę luzują.
Ktoś może powie, że to detale, ale te detale decydują o tym o czym pisała ashtrayu na poprzedniej stronie- forma pisania i takie drobnostki nadawały całości życia i sprawiały, że płytkość nie bolała. Tutaj już niestety już trochę boli Confused

Asuna napisał:
Wiecie, że ta manga miała być zekranizowana, pojawiał się nawet w zapowiedziach na sezon jesień 2010 roku

A to była ściema. Krążyła taka lista w internecie, ale ona była zrobiona przez fanów, fałszywka. Anime nigdy nie miało się pojawić. Czytałam, że przede wszystkim finansowe wpadki Sasameki Koto i Aoi Hany sprawiły, że jeszcze przez długi czas nie będzie poważno-słodkiego anime yuri. Bo bez dominacji komedii anime yuri się nie sprzeda.

GRS napisał:
Rozmawiałem z niektórymi wydawcami i problemem jest to, że ci, którzy nawet mogli by być tym tytułem zainteresowani, mają kontakty akurat z innymi japońskimi firmami niż z tą

A to szkoda, bo patrząc na to jak chętnie i łatwo ów firma daje licencję na dziewczyny (już chyba 6 krajów) to byłaby to chyba prosta transakcja. No i też mam taką obserwację, że choć wiele osób w yuri siedzących od dłuższego czasu się od mangi odbija, tak ma sporą moc przyciągania nowych osób, niezwiązanych z shojo ai. Chyba do żadnego tytułu nie dostałam tyle podziękowań za pośrednictwo w poznaniu (zazwyczaj z dopiskiem "normalnie nie czytam yuri, więc podwójne dzięki") jak tutaj. Ale nie mam pojęcia czego to kwestia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
sunater
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 22:42
soldier of fortune

Jak wszyscy wiemy - "dziewczyny" rozgościły się już w Polsce Smile Pierwszy tom powinien już być u wszystkich zainteresowanych... Jak pierwsze wrażenia ? Jak Wam odpowiada polskie tłumaczenie ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
gorgiasz
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2014 - 22:28
new here...
new here...

Moje odczucia ogółem całkiem przyjemne. Na szczęście dzięki sporej ilości zbiegów okoliczności GIrl Friends czytałem dawno i tylko urywkami, więc teraz podchodzę praktycznie na świeżo.

Nie rozpisując się co do całokształtu tak wcześnie powiem jedynie, że kreska choć nie 10/10 jest bardzo miła dla oka - choć okładka aż prosi się o lepszy rysunek.

Polskie wydanie prezentuje się po prostu poprawnie, podobnym słowem określiłbym tłumaczenie. Nie miałem przyjemności zmierzyć się z oryginałem, ale większość kwestii w naszym ojczystym wydaniu brzmi przekonująco - język bohaterek nie jest przesadnie udziwniony, ale jednocześnie mają swoje głupawe odzywki, które czynią je całkiem "prawdziwymi" (choć do padającego w jednym miejscu słowa "gimbus" wciąż nie mogę się ustosunkować).

To taka krótka notka, bo jestem momenty po lekturze. Może później to rozwinę.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2014 - 18:52
yin-yang
yin-yang

Manga mnie mocno rozczarowała i nie będę kupowała kolejnych tomów. Yuri w niej tyle co w mangowej "Reolucjonistce Utenie", i podobnie jak w "Utenie" pełno tu wnerwiających tekstów typu "Pocałowałam cię, ale no homo, ok?" Fabuły prawie nie ma, a kreska, chociaż na początku wydawała mi się bardzo milutka po kilku rozdziałach zacżęła mnie drażnic. I po co napis "+18" na okładce? Ludzie, przecież nawet "Acid Town" nie jest tak oznaczony, a w trzecim tomie była scena erotyczna!

gorgiasz
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2014 - 12:38
new here...
new here...

Soniasonia napisał:
I po co napis "+18" na okładce? Ludzie, przecież nawet "Acid Town" nie jest tak oznaczony, a w trzecim tomie była scena erotyczna!

Też mnie to ciekawi, szczególnie, że uproszczoną nagość zdarza się oznaczać 16+, a tutaj nawet i tego nie ma. Widać wydawcy chcą być na wyrost ostrożni i mieć solidny argument gdyby ktoś "z zewnątrz" potraktował tą mangę jako potencjalnie szkodliwą dla młodych umysłów.

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2014 - 19:47
badass grumpy witch

Przeczytałam (poszło nawet całkiem lekko). Pierwsze co trzeba przyznać - nie powala na kolana. Ani kreska, ani to co tam się dzieje..a dzieje się niewiele. Ot, są nastolatki, mundurki i szkolne życie. Mnie osobiście to po prostu nudzi (nie moja kategoria wiekowa). Jak u większości smarkul zainteresowania obracają się wokół ciuchów i imprez. Niektóre sceny co to miały być zabawne (tak mi się wydawało) po prostu nie śmieszyły. Na plus, wow, coś co szumnie nazywa się pocałunkiem. Jako, że mam prenumeratę to dozbieram do końca, ale nie będzie to pozycja, które będę wyczekiwać ze zniecierpliwieniem. Chyba, że dalej nabierze jakiegoś sensu.. I jeszcze ten znaczek +18.. umarłam ze śmiechu.

BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2014 - 12:53
yin-yang
yin-yang

kupiłam, zaczęłam czytać i ... pozostałych tomów nie kupię, a ten sprzedam ...
na necie czytało mi sie to lepiej ...

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2014 - 17:54
yin
yin

A ja uważam, że to jest manga o szczęściu. Mariś miała masę szczęścia, że spotkała Akko, taka kumpela, która złapie za rekę, pociągnie, szarpnie i potem pchnie dalej, to naprawdę skarb. Widać, że one razem są we dwie szczęśliwie, świetnie się dogadują i pasują. Jest dużo radości i optymizmu. Chociaż też nie wiem, czemu jest oznaczona jako dla dorosłych. Może w kolejnych tomach coś będzie ostrzejszego, jak już przejdą od słów do czynów XD

To all our loved ones peace we will protect

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2014 - 00:21
yang
yang

Yuri-Onna napisał:
Może w kolejnych tomach coś będzie ostrzejszego, jak już przejdą od słów do czynów XD

Eeee... nie Very Happy

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2014 - 15:17
yin
yin

Podobno pod koniec mangi miały iść do łóżka, taka informacja mi gdzieś w internecie przewinęła się przed oczami Smile Ale możliwe, że to fałyszywy alarm. Ale bez względu na to, lubię takie ciepłe, pozytywne historie, więc kolejne tomy na 100% kupię. A jak się okaże, że nie poszły, to zawsze będzie można dopisać o tym fanfika Wink

To all our loved ones peace we will protect

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2014 - 17:25
yang
yang

w wypadku tej mangi nie nazwalabym ich pójścia do łóżka jako coś "ostrzejszego" po prostu xD Coś ostrzejszego to ma np. Amano w swoich historiach Razz

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2014 - 18:09
badass grumpy witch

Fanfik z serii "15 lat później" Razz

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.