portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO DANGO

Shima Shop

Insomniadub

Wishtown

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krzych_Ayanami
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2011 - 16:56
yin
yin

Załapałem dopiero za drugim razem.
Genialne Very Happy .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2011 - 17:15
Q
Q

Mam dzisiaj dzień Noir.
To znalazłam parę minut temu:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Noir

cytat:

"Fun fact: Mashimo Kouichi, during recording, referred to Tarako as "Altena-chan". I swear."

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2013 - 22:49
yin-yang
yin-yang

Obejrzałam pierwszy odcinek "Noir". Od razu zrozumiałam, że to seria nie dla mnie - filmy akcji zwyczajnie mnie nudzą. Jestem natomiast zaciekawiona późniejszym mistyczno-cośtam wątkiem, jako iż Jun Mochizuki przyznała, że ta manga była inspiracją dla "Pandory" (Zegarek z melodyjką! Zegarek z melodyjką! A z tego, co widzę na ekranie, to nawet stylistyka podobna). Czytałam krótkie streszczenia odcinków i oglądałam te, które wydawały mi się ciekawe. Skończyłam na osiemnastym odcinku i myślę, że dokończę całą serię w przyszłym tygodniu, po poprawie zaliczenia z historii W. Brytanii (jak czytam podręcznik, to żałuję, że w zeszłym tygodniu czwórka mnie nie satysfakcjonowała...)
Tak trochę offtopem, to grafika! Grafika! Projekty postaci są śliczne, i, co mnie zachwyciło, w przeciwieństwie do obecnych anime dla widzów płci męskiej nie ma tu fanserwisu! Bez majtasów, bez cycków jak rakiety, bez molestowania. Dotarło do mnie, jak bardzo animacja zesła na psy w ostatniej dekadzie. Chociaż w sumie wystarczy porównać "Gundam Seed", gdzie w drugim sezonie zaczyna się pojawiać trochę fanserwisu, z "Code Geass", gdzie w pierwszym sezonie fanserwis był zauważalny, a w drugim - irytujący i obecny co najmniej raz na odcinek.

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 07:49
soldier of fortune

Noi jest anime "starej szkoły" co widać bardzo wyraźnie... Jeśli nie lubisz anime akcji i kryminałów to niestety będziesz trochę zawiedziona - choć końcówka powinna Ci się podobać. Spróbuj obejrzeć też dwa odcinki 6 i bodajże 12 (o ile nie zobaczyłaś) pomimo że są "dynamiczne" mają też inne przesłanie...
Zgodzę ze kreska jest świetna a brak fanserwisu to duuuży plus... Swoją drogą trochę offtopując - każdy kogo znam narzeka na nadmiar fanserwisu - w takim razie dla kogo jest on skierowany ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 10:07
yin-yang
yin-yang

sunat dla Japończyków, a nie Polaków Wink

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 13:17
Q
Q

Co ja widzę, temat Noir ożył Shocked

Bianko - to forum yuri.pl wyróżnia się ludźmi nie lubiącymi fanserwisu, poczytaj sobie Waneko, albo anime.com.pl to zobaczysz Very Happy Jak dotąd, kiedy tylko zjawiał się tutaj pan wielbiący hentajce etc. był natychmiast sprowadzany do poziomu i wybywał Very Happy

Soniu - zgadzam się, jak ktoś nie lubi tego gatunku anime, to Noir nie wciągnie. Dlatego, jak nie lubisz tych wiecznych strzelanin, pierwsze 10 odcinków możesz sobie spokojnie darować, wątki mistyczne zaczynają się i narastają w drugiej połowie anime Smile
Heh, właśnie uświadomiłam sobie, że mój "Noir Resurrection" piszę już od roku i 4 miesięcy, fanfik osiągnął rozmiary książki, a końca nie widać ^^ Główna postać z opowiadania "Irene" z Antologii Białej Lilii również jest oparta trochę na legendach z "Noir" ^^ Nie ma to jak obsesja Very Happy

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 13:41
yin-yang
yin-yang

Altena napisał:
Główna postać z opowiadania "Irene" z Antologii Białej Lilii również jest oparta trochę na legendach z "Noir" ^^ Nie ma to jak obsesja Very Happy

Dobrze wiedzieć ^^ jeśli się uda, to ja ten zbiór będę recenzjować dla Homiki.pl. W razie czego zapytam się o szczgóły przedstawionego świata.

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 14:05
Q
Q

Czekam z niecierpliwością na recenzję ^^ Smile Ale jeszcze bardziej na Twoje wrażenia z końcówki Noir, o ile do niej dojdziesz ^^

BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2013 - 15:07
yin-yang
yin-yang

Altena napisał:
Co ja widzę, temat Noir ożył Shocked

Bianko - to forum yuri.pl wyróżnia się ludźmi nie lubiącymi fanserwisu, poczytaj sobie Waneko, albo anime.com.pl to zobaczysz Very Happy Jak dotąd, kiedy tylko zjawiał się tutaj pan wielbiący hentajce etc. był natychmiast sprowadzany do poziomu i wybywał Very Happy

sama za nim nie przepadam więc się nie dziwię Wink
odpowiedziałam napytanie sunatra, dla kogo on jest Wink
japoński rynek wytórczy odpowiada na potrzebę odbiorców Smile gdyby tu chodziło o Polske raczej by to nie przeszło, a nawet jeśli to nie w takim lawinie jak tam

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2013 - 20:03
yin-yang
yin-yang

Zachęcona nieoczekiwanie szybkimi postępami w nauce, postanowiłam dać sobie więcej wolnego czasu. Skończyłam Noir. Znając całość, seria jest jeszcze trudniejsza do ugryzienia. Bardzo podobało mi się, iż w końcowych odcinkach większy nacisk położono na relacje między bohaterkami niż na strzelaniny. BARDZO mi się spodobało, iż dużo o postaciach można wyczytać z pozawerbalnych znaków. Natomiast szkoda, że nie powiedziano, o co właściwie w tym wszystkim chodziło. Kim są Soldaci? Jaki jest cel istnienia Noir? Na czym polegał konflikt między Alteną i główną frakcją Soldatów?
Teraz kilka moich teorii. Spoilery co do zakończenia serii! Kto nie skończył, niech się wyłączy!
Uważam, iż Altena od początku pragnęła poświęcić Chloe, a sama dziewczyna o tym wiedziała. Sugerowała mi to scena ich pożegnania.
Główne bohaterki nie dożyły końca serii. Albo obie zginęły w podziemnej świątyni (wtedy scena rozmowy z Soldatami miałaby charakter symboliczny), albo też już po tej rozmowie zostały przez nich zastrzelone, jako nieużyteczne, a ponadto zbyt wiele wiedzące. Wskazówka: zegarek został zniszczony w trakcie walki Mirei z Kiriką we wcześniejszym odcinku.
Inna sprawa - szok. Prawie cały szkielet (ze3/5, 2/3?) fabuły "Pandora Hearts" został przepisany z "Noir". Inspiracja to jedna rzecz, plagiat druga. Co prawda nie jest to tak nachalne jak w przypadku "Strawberry Panic" i "Maria-sama" czy "Yami no Matsuei" i "Tokyo Babylon", ale zawsze...
Swoją drogą, czy we wcześniejszych odcinkach są epizody poświęcone psychologii bohaterów? Boję się, że ominęłam coś ważnego. Ponadto chciałabym zobaczyć więcej Alteny i Chloe...
PS. Poszukuję doujinshi "Noblerot" po angielsku.

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2013 - 20:27
soldier of fortune

Soniu - co rozumiesz przez "psychologię bohaterów" ?? Każdy odcinek w jakiś sposób opisywał bohaterki. Mówiąc szczerze nie pamiętam dokładnie który odcinek ale był związany z przeszłością Mireille. Altena będzie lepiej pamiętać. I nie sądzę by dziewczyny mogły zostać zastrzelone przez "Soldat" - byłaby wtedy CO NAJMNIEJ wymiana strzałów a nie dwa - w dodatku trochę przesunięte w czasie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2013 - 00:01
Q
Q

Cytat:
Natomiast szkoda, że nie powiedziano, o co właściwie w tym wszystkim chodziło. Kim są Soldaci? Jaki jest cel istnienia Noir? Na czym polegał konflikt między Alteną i główną frakcją Soldatów?

Powiedziano, ale w nieco zawoalowany sposób, tak, że po jednym razie można nie załapać. Kiedyś spisywałam to, co na końcu mówiła Altena, jak i treści tych kserokopii co Mireille dostawała pocztą, a w ostatnim roku porównałyśmy to sobie z żoną, która ma wersję oryginalną - czy tłumaczenia angielskie, niemieckie i japońskie zasadniczo różnią się kontekstem. Wyszło nam, że raczej nie.
Z tego, co wynika z anime, zrozumiałam, że oryginalni Soldats to średniowieczny zakon, coś jak Templariusze, albo któryś z tych super tajnych Iluminatów czy coś, o których lubi pisać Dan Brown. Soldats w X wieku ustanowili system zasad, wierzeń etc. - z tego co też rozumiem, wtedy spisano Langon Manuskrypt. Słowo Langon kojarzy mi się z Langwedocją, w X wieku to było niezależne terytorium na Południu Francji. Częścią ich "religii" były Noir - para dwóch wojowniczek, mających zaprowadzać sprawiedliwość na świecie. O tym, co sprawiedliwe decydowali Soldats, Noir były ich "rękami" do wykonywania krótko mówiąc czarnej roboty. Dłoń miłości (the hand of love) mająca chronić niewinnych i dłoń ciemności (the hand of darkness) mająca trzymać tą ciemność pod kontrolą. Nie pamiętam czy dokładnie tak to brzmiało, ale mniej więcej o to chodziło. Przez wieki zakon rozrósł się i stał się bardzo potężny. I jak wiadomo, władza korumpuje. Z czasem zapomnieli, dlaczego w ogóle powstali, przeminęły wieki, a kolejne pokolenia cieszyły się władzą, polityką etc. "Soldats blood will spread in the world like a river" - cytując Altenę ^^ - słowem - rozprzestrzenili się i oryginalna religia z czasem przestała im być potrzebna. Nie do końca, bo inaczej Altena nie miała by pozycji jaką miała. Niemniej, istotnie, Soldats podzielili się na dwie frakcje. Jedna - to ukazani ci panowie w fotelach z kieliszkami wina. To ta część współczesna, która trzyma świat w ryzach, kontroluje politykę, finanse - i bardzo im to odpowiada, oni nie myślą o Langon Manuskrypcie ani średniowiecznych ideach, zadowoleni z tego co jest. W drugiej mamy Altenę i jej zakon, choć nie do końca pokazano, kto w nim jest (pomijając tę rzeszę anonimowych zakonnic na końcu). Altena to tradycyjna część Soldats, ta niewygodna, bo przypominająca im skąd się wzięli, i że powinni się zmienić - wrócić do korzeni. Przypomnieć sobie, że oryginalnie Soldats mieli zaprowadzać pokój na świecie, a nie bawić się w mafie etc. Altena widzi, że Soldats stali się tym, z czym w średniowieczu walczyli. I poprzez przywrócenie tradycji - Noir - chce to oczyścić. Oczyszczenie Soldats również rozumie ona nieco inaczej, niż nawet popierająca ją frakcja. Te dwie zakonnice, Borne i Marennes (w innej wersji językowej nazywają się Marlene i Valene) fanatycznie cieszą się, że Noir da Altenie władzę, a tym samym i im. Nie spodziewają się jednak, że Altenie wcale nie chodzi o władzę. Ona chce aby Noir oczyściły świat z Soldat - dosłownie. Co mówi na samym końcu. W oczach Alteny Soldat jest przesiąknięty złem. A zła trzeba się pozbyć za wszelką cenę. Do tego - ona samą siebie też uważa za część tego, co musi odejść. Ona sama zdaje sobie sprawę, co jako część Sodats musiała robić aby dojść do tej pozycji "Kind Mother" jak ją nazywają. Panowie w fotelach w pewnym momencie powiedzieli o Altenie "who used to be feared as the Kind Mother who can oversee death" - to może nieco zasugerować, jaką pozycję miała Altena i ile osób musiało zginąć. Słowem - ona sama należała do tej rzeki krwi Soldats, którą Noir miały ze świata usunąć. Dochodzi do tego wspomnienie traumy z dzieciństwa Alteny, jak dla mnie świetnie wyjaśniające jej fanatyzm i poczucie, że jest brudna i zrodziła się z grzechu, oraz, że ten grzech zawsze w ludziach był i zawsze będzie. Altena marzy o Noir ("dwie dziewice, proszę, chrońcie niewinnych" - w wolnym tłumaczeniu i migawki z sylwetkę dzieci) aby przybyły i ją oczyściły - zabijając ją. Widziałam gdzieś wzruszający fanart, może go nawet mam, gdzie Altena jest narysowana jako dziecko, z tego wspomnienia wojny i gwałtu. a za nią stoją dorosłe Kirika i Mireille, opiekuńczo otaczając ją ramionami. Ten rysunek podsumowuje mi całe anime - symbolicznie ukazuje, czego tak naprawdę pragnęła Altena i dlaczego stworzyła Noir - za tak ogromną cenę. Miałam go kurcze, i gdzieś mi przepadł. Może znajdę w sieci...

Co do Chloe - istotnie, też miałam wrażenie, że Altena wiedziała, że to nie Chloe jest tą prawdziwą Noir. Altena czekała na Mireille. Nie posunęłabym się tak daleko, by twierdzić, że Chloe też wiedziała. Nie, ona była za bardzo zszokowana, kiedy pojawiła się Mireille i Kirika stanęła po jej stronie. Chloe była jak dziecko, kompletnie ślepo wierząc w swoje marzenie. Ale Altena nie była bynajmniej zaskoczona na wieść o śmierci Chloe. Sprawiała wręcz wrażenie, jakby się ucieszyła. Dla mnie to był znak, że dla Alteny śmierć była błogosławieństwem i ucieszyła się, że jej wiara w Mireille się potwierdziła. Że te dwie Noir są nimi naprawdę, a Chloe należała do przeszłości, tak jak i sama Altena. Znaczący jest moment wcześniej, kiedy Borne lub Marenne rozmawiają z Alteną i wspominają, że tylko na żądanie Alteny oszczędzono Mireille prób, jakie miały Kirika i Chloe. To znaczyło, że Altena chroniła Mireille od samego początku. I Mireille, która sama myślała długo, że jest "cieniem" w tej trojce, tak naprawdę była tam niemal najważniejsza.

Tak jak pisał Sunater, te dwa strzały na końcu jak dla mnie są symboliczne. Słowa panów z Soldat nie wskazują, że mają do dziewczyn złe zamiary, a Brettford (w mojej wersji on sie nazywa Remi Graipaul) życzy im powodzenia.

Co do odcinków o Mireille, pierwsze dziesięć nic nie wyjaśnia. No może jeden, gdzie dziewczyny ruszają na Sycylię i Mireille mierzy się ze swoją dawną przyjaciółką z dzieciństwa Silvaną, która jest równie niebezpieczna jak Noir ^^ (boski odcinek swoją drogą_ - ale adj. przeszłości dowiadujemy się tyle, że rodzina Mireille w około XVII wieku podpisuje z Sodats kontrakt, dzięki któremu ma władzę na Korsyce i ten kontrakt obowiązuje przez wieki. Kolejne odcinki o Mireille są dalej, więc pewnie je widziałaś - kiedy spotyka swego wuja, który w ramach kolejnej próby wymyślonej przez Altenę dostaje rozkaz zabicia Kiriki - i tak sprawdzają czy Mireille ją obroni, co oczywiście czyni. Pewnie widziałaś też odc kiedy Mireille sama rusza na Korsykę, a za nią Chloe, ale poza tym samym co zawsze wspomnieniem z dzieciństwa, nic się tam nie dowiadujemy. Pierwsze 9 odcinków pokazuje dziewczyny przy okazji rozmaitych misji, niektórych jeszcze nie związanych z Soldats. Te odcinki mają raczej na celu wzbudzenie sympatii do bohaterek, bo nic nie wyjaśniaja. Altena pokazana jest tam jedynie jako migawka - tu i ówdzie na sekundę, symbolicznie np. w momencie kiedy Kirika podejmuje się zabicia jednego ex żołnierza, widać twarz pogrążonej w modlitwie Alteny - sceny zgrane są tak, że kiedy Kirika oddaje strzał, Altena wygląda tak, jakby przeżywała religijną ekstazę (osobiście jedna z moich ukochanych scen z jej udziałem *^^*).

Podzielam niedosyt co do Alteny i Chloe, też chcę więcej ^^ Ale od czego są fanfiki Smile

Uff, mówiłam, że o Noir mogę napisać książkę Smile A Noblerota podeślę Ci na maila jak chcesz ^^

PS. Niemcy do swojej wersji tłumaczenia Noir zrobili małą zabójczą cenzurę. Mianowicie, nie wiem, czy wiecie, ale na południu Niemiec jest miasteczko o nazwie Altena Very Happy Nazwa miasteczka pochodzi od pięknego średniowiecznego zamku (dziś przerobionego na m.in. hotel-.-) a nazwa zamku od nazwiska jego dawnych właścicieli - średniowiecznej rodziny Hrabiów Altena. Tak, Altena to stare niemieckie nazwisko ^^ No więc tłumaczom i decydującym o niemieckiej wersji językowej tak się postać z Noir nie podobała, że bali się, że ludziom będzie się (słusznie poniekąd) kojarzyć z owym miastem/zamkiem i zażądali aby w dubbingu jej imię wymawiać z innym chociaż akcentem, na drugiej sylabie zamiast na pierwszej, czy odwrotnie XD Shocked

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2013 - 15:27
yin-yang
yin-yang

Dziękuję za wyjaśnienie. Chociaż muszę przyznać, że brak szczegółów jest dla mnie rozczarowujący, tak jak w przypadku "Neon Genesis Evangelion". Dziękuję za propozycję, ale komiks już zdobyłam. Niemniej dziękuję!

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2013 - 17:24
Q
Q

Też pamiętam, że końcówka Evangeliona była delikatnie mówiąc zakręcona. Ale czasem to jest zabieg celowy twórców. Gdzieś obiło mi się w sieci, że producenci Noir celowo pozostawili pewne wątki otwarte, uznając, że dobrze jest czasem jak anime jest bardziej symboliczne i pozostawia pole do wyobraźni i własnych interpretacji. Ciekawy był też komentarz, bodaj samego Mashimo o relacji Kiriki i Mireille. Brzmiał on mniej więcej tak, że kto będzie chciał interpretować je jako shoujoai/yuri, ma słuszność, kto nie będzie chciał, też nie popełnia błędu. Dlatego te niedopowiedzenia, aby zadowolić różnych odbiorców, jak sądzę ^^

edit: Mały dodatek do posta. Uwaga: duży SPOILER: I odpowiedź dla wszystkich zastanawiających się nad tymi strzałami na końcu 26 odc. Noir.
Skoro doszliśmy już do tego, że panowie z Soldat ich nie zastrzelili, bo są tacy, co wysłyszeli (słusznie zresztą), że strzały padły konkretnie z pistoletów Kiriki i Mireille, wystarczy obejrzeć ostatnią scenę z Alteną, aby zobaczyć, że to niemożliwe. Jak dziewczyny wychodzą z Dworu, żadna z nich nie ma broni Smile

Mireille upuszcza pistolet, kiedy, po skoczeniu Altenie do gardła załamuje się, nie jest w stanie jej zabić, cofa się, dalej już nic nie mówi. Pistolet zostaje na podłodze koło Alteny.
Kirika trzyma swoją broń cały czas w gotowości. Kiedy Altena żąda od niej aby ją zastrzeliła, raniąc Mireille, Kirika osłania ją, dostaje kulkę w bok, ale nie wypuszcza broni z ręki, idzie do Alteny. W końcu skacze na nią, zrzucając je obie do studni z lawą. Altena chwyta jedną ręką za krawędź, drugą trzymając Kirikę. Kiedy nad studnią nachyla się Mireille, Altena puszcza krawędź i - to nie jest pokazane, ale w następnej sekundzie to Mireille trzyma Kirikę za rękę. Biorąc pod uwagę, że Kirika wisiała niżej, trzymana tylko przez Altenę, ta musiała ją w ostatniej chwili jakoś podnieść w górę, aby dać Mireille szansę na złapanie ręki Kiriki (która wówczas była kompletnie bierna). W tym momencie Kirika już nie ma broni. Mireille wyciąga ją ze studni, nadal nie ma. Wniosek? Pistolet musiał spaść do studni w chwili gdy skakała.

Jak więc miałyby się niby zastrzelić? Smile Nie wspominając już o tym, co mówią (Paryż, herbata i tak dalej^^)

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2013 - 13:29
yin-yang
yin-yang

W "Evangelionie" zakończenie wydaje mi się akurat łatwe do zinterpretowania, ponieważ skupia się ono przede wszystkim na wewnętrznych przeżyciach postaci, a "dziwne" fragmenty z filmu są na bierząco wyjaśniane przez Rei i Kaworu. Natomiast czuję niedosyt z powodu braku odpowiedzi na nastepujące pytania:
W jaki sposób odnaleziono Adama? Kto wymyślił "eksperyment kontaktowy" i po co? Dlaczego Katsuragi zabrał ze sobą na niebezpieczną, daleką misję dziecko?
Skąd organizacją Pieczęci wiedziała, co to jest Trzecie Uderzenie i jak je sprowadzić? Mowa była o jakichś zwojach - co to za zwoje i jak je znaleziono? Co zawierają?
Jak powstał Kaworu? Jak to możliwe, że jego "krewni" to lovecraftowskie straszności, a jego ciało jest ludzkie? Czy Rei od początku była aniołem, czy się nim stała? W jaki sposób? Czy inne anioły też były istotami inteligentnymi?
Co się stało w trakcie Trzeciego Uderzenie z tymi istotami żywymi, które nie były ludźmi?
I najważniesze: stąd się wzięli Adam i Lilith? Czym są? W jaki sposób stworzyli gatunki?

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2013 - 22:56
Q
Q

Też miałam sporo pytań po Evangelionie, ale nie mam na tyle emocjonalnego stosunku do anime, aby je bardziej studiować. Chyba dlatego, że nie udało im się stworzyć bohatera (-rki), który by wzbudził jakieś większe uczucia. No może odrobinę Rei... Oglądając skupiałam się jedynie na akcji i brak wyjaśnień plus zakończenie sprawiające wrażenie "uciętego" - albo w innej wersji - abstrakcyjnego, pozostawiło uczucie niedosytu.

Ale wracając do tematu Noir - za zgodą żony wpuściłam w sieć zrobioną przez nią amvkę, którą osobiście uwielbiam. Dla fanów serii może się wydać wzruszająca ^^ Tłem dźwiękowym pozostaje muzyka Yuki Kaiury, ale piosenka pochodzi z anime Madlax.

http://youtu.be/tEEGlrwqQfU

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2013 - 17:01
yin-yang
yin-yang

Chloe wygląda jak młodsza wersja Haman Khan z "Gundam Zeta".

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.