portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Shima Shop

Insomniadub

Anime.com.pl

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Czy jesteś za shotboxem?
Tak
61%
 61%  [ 16 ]
Nie
30%
 30%  [ 8 ]
A po co to?
7%
 7%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
Jeanne
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 10:38
czarny anioł

Bardzo podoba mi się ucinanie za długich wątków.. bo przyznaje że jest to nużące.. tylko tutaj widzę mały problem. Najlepiej aby była osoba odpowiedzialna za przenoszenie, cięcie czy też łączenie tematów.. Bo sama za to boje się brac nie bijcie Razz Co do usuwania jeszcze bałabym się usuwac całych tematów wydaje mi się że lepiej przenieśc je do archiwum... a pousuwac z archiwum tematy z wielu lat które nie są za interesujące...
Co do pisania użytkownikom o regulaminie i kolorach modów wiem że to trochę odstrasza.. ale ja sama wolałabym byc informowana o takich rzeczach jakbym była nową użytkowniczką.. z własnego doświadczenia wiem że jeśli czegoś nie wiem często robię coś czego nie powinnam.. nie każdy przecież wie od razu gdzie znajduje się regulamin..

To chyba tyle mam nadzieje że ktoś zrozumie coś z mojej paplaniny Razz

To be free"
Leaves' Eyes - The Dream

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sunater
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 16:03
soldier of fortune

Zgoda co do arhiwizowania wątków w których nikt się nie wypowiada dłuższy czas.. tylko że ... pustki tu nastaną Razz może nie tak gwałtownie.. w offowych tematach nie ma sprawy - tam zawsze się ktoś wypowie ale nie w dziale yuri... No i prosiłbym o swój box.. wiem wiem - że w nowej wersji forum itp.. ale mam dziwne wrażenie że jeśli choć dla jednej osoby będzie to jakieś źródło informacji to już będzie sukces Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Shizu
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 17:47
Enigmatic Dreamer

O Wy... Taką żeście rozmowę zaczęli beze mnie! Very Happy

A teraz do tematu.
1. Jestem jak najbardziej za tym, aby usuwać ludzi, którzy nie pojawiają się na forum od długiego czasu (powiedzmy, że 2 miesiące, chyba, że będziemy wiedzieć, że tej osoby nie będzie przez dłuższy czas, bo coś tam)... Jest to uciążliwe, jeśli ktoś chce się zapisać a podany nick już istnieje, a potem szukasz jakiegoś wymyślnego, logujesz się, jest fajnie. A potem zapominasz... Neutral Dodatkowo patrzysz, że jest jakaś postać o nicku jaki chciałeś, ale ostatni raz udzielała się 5 lat temu... (taki przykład dałam xD)
2. Archiwizowaniu stanowczo mówię TAK! Ja do tej pory nie przeczytałam wszystkich tematów, a co dopiero takich, gdzie stron jest ponad 10 stron... Jest to strasznie ciężkie, naprawdę...
3. Zgadzam się z Sunaterem. Offtop tak, ale nie w tematach yuri.
4. Nie zgadzam się z Sunaterem, że nastaną pustki, jeśli poprzenosimy część tematów do archiwum....
5. Cieszę się, że założyłaś ten temat Wyle, każdy może się wypowiedzieć i to jest super! ;*

To chyba tyle ode mnie na tę chwilę. Jak tylko mi coś do głowy wpadnie to napiszę.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 18:32
bo ja ogólnie dziwna jestem xd

Ja myślę, że ten okres oczekiwania na użytkowników powinno się przedlużać do co najmniej pół roku... Bo oczywiście może się zdarzyć sytuacja nieprzewidziana np. komp się zepsuje, a czasem naprawa dluuuugo trwa... Albo sie przez wakacje (one trwaja do 3 miesiecy) nie wchodzi...

A tak a prpos offtopow to Shizu piszesz, ze mozna je robic poza tematami yuri,a pozniej i tak mi sie za nie obrywa Sad Razz... I gdzie tu sprawiedliwosc?? RazzVery Happy

So choose,
Heavy Cross <3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Shizu
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 19:48
Enigmatic Dreamer

Obrywa Ci się, bo na razie nie wprowadziłyśmy zmian ;p

Wracamy do tematu Aga ;p

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 20:33
na na na na na na na batman!

agaaikidoka napisał:
I znów prawie zapomnialam...Wiem, że forum jest dla kazdego, ale co z użytkownikami, ktorzy nie wchodza na forum juz od bardzo, bardzo dawna?? Bo jest takich osob pelno, jak tak obserwuje, albo sa osoby, ktorzy loguja sie, przeczytaja co ich interesuje i nigdy wiecej nie wchodza na forum...

Ja to widzę następująco.

a)Starzy userzy (ci ktorzy byli, udzielali się ale odeszli) - raczej nie wrócą. Mają swoje życia i pewnie powody dla ktorych nie chcą dłużej siedzieć na forum/portalu. koniec tematu.
I tutaj taka mała dygresja, troche odchodząca od głównego wątku.
Wiele osób mówi mi jak to było kiedyś fajnie. Czyta stare posty, a potem jęczy, że teraz tak nie jest.
Nie jest fajnie, bowiem.... UWAGA!
...to wy musicie sprawić by było znowu fajnie. I dlatego chciałabym część starych postów usunąć, albo gdzieś przenieść by nowi użytkownicy w pełni mogli się poświęcić tworzeniu "miłej atmosfery".

b)Starzy userzy, którzy są ale się nie udzielają to trochę inna kwestia. Są użytkownicy, którzy wchodzą na forum i lubią czytać, ale nie lubią się udzialać - ze strachu, albo po prostu dlatego, ze nie chcą i tyle. dobrym przykładem jesteście Wy sami (co poniektóre moderatorki również - na początku obserwowały a potem postanowiły napisać).

Pewnie można by było "coś" zrobić by zachęcić takich obserwatorów do odzewu, ale wybaczcie nie jestem alfą i omegą i nie wiem wszystkiego i nie mam złotego środka na to. Na siłę też nie chcę nikogo zmuszać. Chcą to okey. Nie chcą to też ok.

c)Użytkownicy, którzy wchodzą, przeczytają i wychodzą i nigdy nie wracają - to użytkownicy, których nie zainteresował temat, albo niezainteresowało środowisko - wina leży po naszej stronie (przynajmniej częściowo).

Jeanne napisał:

Bardzo podoba mi się ucinanie za długich wątków.. bo przyznaje że jest to nużące.. tylko tutaj widzę mały problem. Najlepiej aby była osoba odpowiedzialna za przenoszenie, cięcie czy też łączenie tematów.. Bo sama za to boje się brac nie bijcie Co do usuwania jeszcze bałabym się usuwac całych tematów wydaje mi się że lepiej przenieśc je do archiwum... a pousuwac z archiwum tematy z wielu lat które nie są za interesujące...
Co do pisania użytkownikom o regulaminie i kolorach modów wiem że to trochę odstrasza.. ale ja sama wolałabym byc informowana o takich rzeczach jakbym była nową użytkowniczką.. z własnego doświadczenia wiem że jeśli czegoś nie wiem często robię coś czego nie powinnam.. nie każdy przecież wie od razu gdzie znajduje się regulamin..

Jeanne każdy musi być odpowiedzialny za to. Każdy moderator będzie musiał się tego nauczyć i ciąć, przenosić i wklejać. W końcu to Wasze zadanie. Jeśli ktoś nie umie, nauczymy.
Regulamin i ogłaszanie publiczne. Nie widzę dalszego sensu by to robić. To odstrasza, Kam ma dużo racji w tym. Zawsze możemy pozmieniać kolejność podforum i zrobić tak, że Regulamin będzie na samej górze i z góry będzie wiadomo gdzie wejść i że należy przeczytać regulamin najpierw.

sunater napisał:
Zgoda co do arhiwizowania wątków w których nikt się nie wypowiada dłuższy czas.. tylko że ... pustki tu nastaną Razz może nie tak gwałtownie.. w offowych tematach nie ma sprawy - tam zawsze się ktoś wypowie ale nie w dziale yuri... No i prosiłbym o swój box.. wiem wiem - że w nowej wersji forum itp.. ale mam dziwne wrażenie że jeśli choć dla jednej osoby będzie to jakieś źródło informacji to już będzie sukces

Pustki i tak już są. Trzeba przeorganizować całe forum, poprzenosić wątki niezwiązane z tematem do odpowiednich podfór. forum się wtedy zmniejszy, ale użytkownik nie odczuje wtedy tak znaczniego braku contentu.
wiem, pamiętam o boxie.mówiłam i pisałam dla tai. będzie lepiej jak sam do niej napiszesz pm z prośbą i odpowiednimi argumentami, w którzych przekonasz ją by to zrobiła teraz, a nie w momencie stawiania wordpresa (który nie wiadomo kiedy będzie) ;/

Shizu napisał:
1. Jestem jak najbardziej za tym, aby usuwać ludzi, którzy nie pojawiają się na forum od długiego czasu (powiedzmy, że 2 miesiące, chyba, że będziemy wiedzieć, że tej osoby nie będzie przez dłuższy czas, bo coś tam)... Jest to uciążliwe, jeśli ktoś chce się zapisać a podany nick już istnieje, a potem szukasz jakiegoś wymyślnego, logujesz się, jest fajnie. A potem zapominasz... Dodatkowo patrzysz, że jest jakaś postać o nicku jaki chciałeś, ale ostatni raz udzielała się 5 lat temu... (taki przykład dałam xD)
(...)
3. Zgadzam się z Sunaterem. Offtop tak, ale nie w tematach yuri.
(...)
5. Cieszę się, że założyłaś ten temat Wyle, każdy może się wypowiedzieć i to jest super! ;*

Szizu temat usuwania użytkowników już był wałkowany wielokrotnie i publicznie i w podfroum moderatorskim. NIE USUWAMY żadnego użytkownika!
nie usuwamy bo: część z nich jest biernymi użytkownikami (obserwują ale nie piszą) lub też są użytkownikami portalu - nie wchodzą na forum, ale na portal (rejestrując się na portal automatycznie rejestrujesz się na forum). a też nie jest wykonalne sprawdzić wszystkich czy są "fizycznie" czy już sobie poszli.

Ja jestem za offtopem na temat w dziale poświęconym yuri. reszte można usuwać. przy czym moderacja i admini musialiby się do tego samego dostosować. czyli zero prywaty w tematach poświęconych yuri, zielone światło na off-top poświęcony yuri.

mam nadzieje, że każdy. jak na razie jest jedna dzielna, przepraszam dwie dzielne użytkowniczki, a reszta to moderacjia i admini. proszę śmiało. nikt nie gryzie. wszelkie uwagi są na miarę złota!

dziękuje za odpowiedzi i zaangarzowanie. Smile

Małe Kino - portal o animacji polskiej i światowej

Ostatnio zmieniony przez Wyle dnia 08-06-2010 - 22:32, w całości zmieniany 1 raz

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 21:09
bo ja ogólnie dziwna jestem xd

Cytat:

Użytkownicy, którzy wchodzą, przeczytają i wychodzą i nigdy nie wracają - to użytkownicy, których nie zainteresował temat, albo niezainteresowało środowisko - wina leży po naszej stronie.

Ja tam się winna nie czuję, bo tak naprawde te osoby nie chca nas poznac... A skoro rozmowa nie jest w tym kontekscie dla nich interesujaca, to moga sami zejsc na ten aspekt tematu...
Cytat:

Wiele osób mówi mi jak to było kiedyś fajnie. Czyta stare posty, a potem jęczy, że teraz tak nie jest.
Nie jest fajnie, bowiem.... UWAGA!
...to wy musicie sprawić by było znowu fajnie. I dlatego chciałabym część starych postów usunąć, albo gdzieś przenieść by nowi użytkownicy w pełni mogli się poświęcić tworzeniu "miłej atmosfery".

Ja jak zwykle jestem pozytywnie nastawiona na tworzenie "miłej atmosfery" zawsze i wszędzie... Ale sama ze sobą rozmawiać nie chcę Razz Sad
Cytat:

mam nadzieje, że każdy. jak na razie jest jedna dzielna, przepraszam dwie dzielne użytkowniczki, a reszta to moderacjia i admini. proszę śmiało. nikt nie gryzie. wszelkie uwagi są na miarę złota!

Właśnie. Użytowniczki i użytkownicy.... Ruszcie głowami i spróbujcie coś wymyślić... To ważne dla nas wszystkich... Bo gdzie jak nie tu możemy porozmawiać wlaściwie o wszytkim w tak miłym i kulturalnym towarzystwie??

So choose,
Heavy Cross <3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 21:39

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 22:00
soldier of fortune

Krótko i zwięźle co tniemy ???

Jeanne
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 23:22
czarny anioł

Przejrzałam troche forum i zrobiłam notatki poniżej wypisuje działy które sądze że najbardziej potrzebują porzadków lub tez mam jakieś uwagi:

Yuri serie- stad nie usuwałabym nic wszystkie tematy są dla mnie ważne. Znajduje się tutaj także Yurimetr i tak trochę smutno mi że jest na samym końcu.. wolałabym aby był np w ogłoszeniach..

Yuri dyskusje- tutaj uwielbiam temat cosplay yuri szkoda że nie cieszy sie ostatnio popularnością.. z tego co bym przeniosła do archiwum to przede wszystkim temat pt: Rok 2008 oraz Gra-fi-fi-fi-ka.

Wydarzenia- tutaj znajduje sie duuzo tematów które nie są już aktualne.. i sądze że należy stąd dużo poprzenosic do archiwum..

Pomocy!- w tym dziale także przydałyby sie porządki.. dużo tematów nie jest już aktualnych...

To na razie tyle więcej nie przeglądałam...

To be free"
Leaves' Eyes - The Dream

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Andrew
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2010 - 00:20
yin-yang
yin-yang

Popieram poza oficjalnym zezwoleniem na offtopy. NIech zostanie jak jest. Teraz dalej tylko ktoś od czasu do czasu przypomnie, żeby wrócić do tematu, a jak offtop interesujący to był tworzony nowy temat.
Co do usuwania, to moim zdaniem nadaje się większość tematów, które są po stronie 1. Jak znajdują się dalej, to mało kto czyta. Ale to też z odpowiednią dozą zdrowego rozsądku.
Również podział na działy osobne dla każdego admina może być znacznym ułatwieniem dla nich Wink

To tyle ode mnie. I apel do nowych użytkowniczek: Reanimujcie forum !!! TO nie ja tu pisać powinienem, a wy Razz

[Andrew ty też jesteś użytkownikiem, więc jak najbardziej powinieneś pisać.- dop.wyle]

Staram się Razz Ale już mnie na samym początku nauczyłyście, że jak nie mam za dużo mądrego do powiedzenia to nie pisz Razz Dlatego najczęściej czytam tylko Razz

Z dawnej radości nic nie zostało. Jedynie pustka...

Ostatnio zmieniony przez Andrew dnia 11-06-2010 - 21:42, w całości zmieniany 1 raz

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 00:19

pierwsze porządki na forum..

Kam
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 01:38
bluuu

Wiem, że ten temat był już wałkowany i odpowiedź brzmiała nie, ale zastanawiam się czy shoutbox nie poprawiłby nam trochę sytuacji. Od niego niedaleka droga do nowych postów na forum. Myślę, że warto przemyśleć tę kwestię jeszcze raz, w kontekście aktualnej forumowej pustki.

Wyle, dobry strip Very Happy od razu człowiek bierze się w garść Very Happy

chętni na ASG?

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 07:47

jestem za shoutboxem. jeśli tylko będziecie chcieli to czemu nie. oczywiście są plusy i minusy takiego rozwiązania, ale dlaczego nie mielibyśmy spróbować. Wink

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 07:47
soldier of fortune

ehhh... chyba mnie przegłosują.. róbcie jak uważacie Sad

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 07:58

nie mówię że to dobre rozwiązanie ale przydałoby się zobaczyć czy cos z tego będzie.
na razie to i tak byśmy musieli czekać na shoutooksa do zmian na WP więc jeszcze trochę nie będziesz musiał się martwić sunater ;p

Jeanne
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2010 - 10:25
czarny anioł

Ja chce spróbowac z shoutboxem.. zobaczymy co z tego wyjdzie..

To be free"
Leaves' Eyes - The Dream

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.