portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Wishtown

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Poll
Czy jesteś za shotboxem?
Tak
61%
 61%  [ 16 ]
Nie
30%
 30%  [ 8 ]
A po co to?
7%
 7%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
Wyle
10 Temat postu: Reanimacja forum - czyli wychodzę na przeciw...  PostWysłany: 07-06-2010 - 22:24
na na na na na na na batman!

Zamiast zamykać się w gronie moderacji i administracji postanowiłam moje sugestie napisać tutaj. Temat będzie dotyczył reanimacji forum. Jak część z was widzi forum stoi i nic się w nim nie dzieje. Mam nadzieję, że aktywnie właczycie się do rozmowy, bo to wasze forum, a nie moderacji. Wink

W skrócie:
- Skuteczne usuwanie tematów i postów nieaktywnych, starych lub w ktorych temat się wyczerpał
- Tworzenie nowych tematów - po np. 20 stronie przenosimy do archiwum i tworzymy ver.2 tego samego tematu.
- Targetowanie do nowych userów (target wiekowy 14-20-(24))
- Pozwolenie na Offtopowanie
- Moderatorzy - każdy odpowiedzialny za swój teren

Ja to widzę następująco. Potrzebne sa radykalne zmiany. Związane będzie to z usuwaniem nawet całych tematów - zwłaszcza tych nieaktywnych dłuzej niż 5-6 miesiący.
Stare userki nie wrócą, bo wszystko co miały do powiedzenia powiedziały. Przeszły już swoje, więc wszystkie tematy typu Jak powiedzieć rodzicom lub Twoj pierwszy pocałunek (które obecnie cieszą się u nas największym zainteresowaniem) dawno są za nimi. Yuri przestało je interesować, bo mało jest tytułów ambitnych i przeznaczonych dla starszych czytelników/czytelniczek.
Chodzi o to by usunąć te tematy, w których nie było odpowiedzi dłużej niż 5-6 miesięcy. Nawet jeśli temat jest ambitny to też usuwamy lub przenosimy do archiwum i zostawiamy dla potomnych. Nie przenosiłabym jednak wszystkiego, bo to bez sensu jest. Trzymając dłuzej nieaktywne tematy sprawiamy, że wszystko stoi, a nowi użytkownicy nie chcą się udzielać, bo wszystko zostało powiedziane - zamiast pisać, jak oni to widzą czytają stare posty (jeszcze z przed kilku lat) i dochodzą do wnoisku, że nie mają nic nowego i odkrywczego do powiedzenia, a to nie prawda.
Nowi userzy to dorastająca młodzież. W wieku przeważnie od 14 do 20 lat. Nie ma co się oszukiwać. Starsi userzy tylko obserwują albo w ogole nie są zainteresowani konwersacją.
Długość tematów. Nie twórzmy tematów tasiemców! Każdy chyba odczuwa problem w przeczytaniu 50 stron z tematem "jak o tym powiedzieć rodzicom". Powiedzmy 20 stron tematu i koniec. Po 20 stronach przenosimy temat do archiwum i tworzymy nową wersję. Dajemy odnośnik, że temat jest w archiwum i że jeśli ktoś chce to może przeczytać, ale nie musi.
Kolejna sprawa offtopowanie. Są dwie możliwości - pozwolić na offtop lub zakazać. Wiadomo, ze tematy offtopowe lub nawet same posty będą zawsze i walka z nimi to jak walka z wiatrakami, zwłaszcza, że sama administracja i moderacja offtopuje mocno (też to robię, przyznaję się bez bicia ;p). Za to pozwolenie na offtopowanie przy jednoczesnym kontrolowaniu, czyli: pojawi się offtop userzy go podchwycą, to zamiast usuwać twórzmy nowe tematy. W taki sposób będziemy mieli nowe tematy i forum będzie rosło. Żeby jednak to miało sens, każdy moderator musi być odpowiedzialny za jakąś część forum. Zamiast zbiorowej odpowiedzialności to odpowiedzialność za dany dział.

Małe Kino - portal o animacji polskiej i światowej

Ostatnio zmieniony przez Wyle dnia 08-06-2010 - 01:02, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kam
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 22:50
bluuu

Myślę, że jest to dobry pomysł. Nowi będą mogli się wykazać, nie bojąc się komentarza moderatora "to już było, przeczytaj 100 poprzednich stron".
Swoją drogą to, co mi się nie podoba i to, co z pewnością by mnie odstraszyło jest pisanie do każdego nowego użytkownika "cześć... nim cokolwiek zrobisz koniecznie przeczytaj regulamin i kolory modów". Dochodzi do tego, że w temacie powitań co drugi post dotyczy regulaminu. Nie lepiej ominąć tę kwestię i mówić o tym dopiero, gdy ktoś coś nabroi lub umieścić stałą informację w nagłówku działu?

chętni na ASG?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:12
bo ja ogólnie dziwna jestem xd

Zgadzam się z Wami dziewczyny... Co prawda mam niewiele do powiedzenia w tej sprawie, bo nie jestem ani adminem ani moderatorem... Ale pomysły mi się podobają... I przynajmniej Shizu nie będzie na mnie krzyczeć za offtopowanie Razz

So choose,
Heavy Cross <3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Kam
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:21
bluuu

agaaikidoka napisał:
Zgadzam się z Wami dziewczyny... Co prawda mam niewiele do powiedzenia w tej sprawie, bo nie jestem ani adminem ani moderatorem... Ale pomysły mi się podobają... I przynajmniej Shizu nie będzie na mnie krzyczeć za offtopowanie Razz

Specjalnie temat jest dla ogółu, aby owy ogół sie wypowiedział. Nie jesteś adminem ani modem, ale swoje zdanie na pewno masz, zatem do powiedzenia również powinnaś coś mieć. Oczywiście o ile zależy ci choć trochę na dalszej żywotności forum.

chętni na ASG?

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:25

agaaikidoka napisał:

co to oznacza "mam niewiele do powiedzenia w tej sprawie"?? to że nie jesteś adminem to nie znaczy, że nie możesz wpłynąć na los forum. Wręcz przeciwnie. To od was zależy jak ono się będzie kształtować, ale jeśli każdy będzie mi pisał "mam niewiele do powiedzenia... bo nie jestem adminem/modem" to ja z chęcią zrezygnuję i oddam pałeczkę komuś innemu. z przyjemnością wrócę do bycia zwykłym użytkownikiem (o boże tak marze o tym po nocach Very Happy).

nie chce mi się ciągle powtarzać, że to WASZE FORUM, WY nadajecie "kształt i kolor" i to od WAS zależy jak potoczy się jego los. Więc do dzieeeeeeełaaaaaaaaa!
Rolling Eyes

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:25

Oczywiście, że mi zależy... Gdyby mi nie zaeżało, to pewnie dałabym sobie spokój z wchodzeniem tu...

So choose,
Heavy Cross <3

Kam
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:28
bluuu

Dobrze, ale pamiętaj o tym, co napisała Wyle "to jest WASZE forum". Wasze, nasze, wszystkich. Nie tylko administracji. Ważne jest wasze zdanie, bo bez niego umieramy... i w tym tkwi problem...

chętni na ASG?

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:31

A co do targetu, to mogę promować na wszystkich forach itp, na ktore wchodzę nasze forum... Bo chyba darmowa reklama się przyda...

So choose,
Heavy Cross <3

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:39

Kam napisał:
Dobrze, ale pamiętaj o tym, co napisała Wyle "to jest WASZE forum". Wasze, nasze, wszystkich. Nie tylko administracji. Ważne jest wasze zdanie, bo bez niego umieramy... i w tym tkwi problem...

Dokładnie! Potrzebujemy Waszego zaangażowania! Bo obecnie to wygląda tak. Wy się wkurzacie, że my nic nie robimy, sami nic z siebie nie dając, a my się wkurzamy, ze Wy nic nie robicie i przestajemy cokolwiek robić. To prowadzi do niczego.

Promowanie to zupelnie oddzielny temat. Teraz mi zależy bardziej na tym czego chcecie i czy chcecie by nadal forum istaniało. Bo jak nie to po prostu forum zniknie.

Kam
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:42
bluuu

agaaikidoka napisał:
A co do targetu, to mogę promować na wszystkich forach itp, na ktore wchodzę nasze forum... Bo chyba darmowa reklama się przyda...

Wszystkie fora? Nie jest to dobry pomysł.
Po pierwsze - wychodzi z tego czysty spam.
Po drugie - nie każdy jest zainteresowany tematyką yuri.

[kamku proszę na razie zostawmy temat promocji na później, bo zrobi się znowu bałagan i userzy nie bedą wiedzieli na co mają odpowiadać :*** - dop. wyle]

chętni na ASG?

Ostatnio zmieniony przez Kam dnia 07-06-2010 - 23:50, w całości zmieniany 2 razy

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:43

Nie, forum niech zostanie... A jak widać na załączonym obrazku chcę rozkręcać dalej forum... Nawet o tym ostatnio gadałam z Panterą... Ale tamta rozmowa nie była raczej kontruktywna...

So choose,
Heavy Cross <3

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:47

To prosimy o sugestie. Jasne sugestie. Czego potrzebujecie na forum. Jakich zmian, co was drażni itd... Wiem Ago ze jestes od niedawna, ale na pewno masz wyrobione zdanie na temat. ; - )

Kam
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2010 - 23:47
bluuu

agaaikidoka napisał:
Nie, forum niech zostanie... A jak widać na załączonym obrazku chcę rozkręcać dalej forum...

Forum zostanie jak będzie się coś działo. Wiemy, że w pojedynkę jest ciężko dlatego też czekamy na propozycję, co jeszcze można zmienić, by poprawić sytuację Smile

Nie odbierajcie też naszych postów jako atak. Chcemy tylko usłyszeć waszą opinię.

chętni na ASG?

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 00:00

Co do tworzenia nowych tematów, przez zbyt dlugie poprzednie rozmowy na ten temat, to przenosiłabym już po 10 stronie, bo ostatnio z powodu dużej ilości wolnego czasu czytałam dokładnie stare tematy... Siedzialam dniami i nocami i dzielnie czytalam. I mimo tego, że czytalam tylko to, co mnie interesowało, to już przy 10-15 stronie wymiękałam... Czasem wcześniej... Pozatym osoby, które włączają się do rozmowy i tak czytają co najwyżej 2 strony do tyłu... Z czystego lenistwa...

A też myśę, że można by większą ilość działów zablokować dla osób niezaogowanych. Bo ja zapisalam się na początku na forum, zeby mieć dostęp do homorozmów Razz.... A jak już miałam swój profil i byłam zalogowana, to nic nie stalo na przeszkodzie żeby nie zacząć się udzielać... I tak zostalo do dziś (i mam nadzieję, że jeszcze jakis czas zostanie Razz)... Bo jeżei kogoś cos naprawdę zainteresuje, to głupie zalogowanie nie bedzie stanowilo zadnego problemu... tak mi sie wydaje... bo skoro mi sie chcialo (a musze sie przysznac ze jestem strasznie leniwa Razz) to innym chyba tez nie bedzie to robilo probemu wielkiego...

So choose,
Heavy Cross <3

Ostatnio zmieniony przez agaaikidoka dnia 08-06-2010 - 00:15, w całości zmieniany 1 raz

Wyle
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 00:11

Słuszna uwaga Smile

Proponuje do tematów o przysłowiowej "dupie maryni 20 stron" a co do bardziej ambitniejszych 10. A co inni użytkownicy o tym sadzą??

Czarna_Pantera
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 00:13
yang
yang

Tak, to jest dobry pomysł, sama kiedyś dawno temu przekopywałam się przez większość tematów, ale po pewnym czasie też wymiękłam Razz

agaaikidoka
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2010 - 00:26

Ale ja dalej się przekopuję... Jeszcze nie skończyłam... Tylko mam małą przerwe na ogądanie L Worda Razz...
Cytat:

Wszystkie fora? Nie jest to dobry pomysł.
Po pierwsze - wychodzi z tego czysty spam.
Po drugie - nie każdy jest zainteresowany tematyką yuri

Wiem, że miałyśmy zostawić reklamę, ale musze się odnieść...
Ostatnio wchodzę na fora, na których w większej lub mniejszej mierze mówi się o homoseksualiźmie i anime, tak więc może ich to forum zainteresuje...

[temat reklamy na pewno poruszymy, ale później, wiec nie będe sie do tego ustosunkowywać w tym momencie, pozostałą część moderacji + sunater proszę o to samo - dop.wyle]

I znów prawie zapomnialam...Wiem, że forum jest da kazdego, ale co z użytkownikami, ktorzy nie wchodza na forum juz od bardzo, bardzo dawna?? Bo jest takich osob pelno, jak tak obserwuje, albo sa osoby, ktorzy loguja sie, przeczytaja co ich interesuje i nigdy wiecej nie wchodza na forum...

So choose,
Heavy Cross <3

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.