portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO WANEKO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO JPF

Wishtown

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Skrzydlaty
Temat postu: Novels  PostWysłany: 25-04-2012 - 15:17
new here...
new here...

Witam,

Co prawda widzę, że nie ma tu większego ruchu, ale mam nadzieję, że ktoś jednak odwiedza i pomoże mi w tym, co mnie obecnie dręczy.

Ukończyłem bowiem ostatnio wszystkie 4 sezony anime, które to dziwnym sposobem bardzo przypadły mi do gustu, i zacząłem się rozglądać za przetłumaczonymi novelkami. W tym celu odwiedziłem siedlisko zła, czyli rizonowy kanał ircowy lililicious by zagadać o to, jak z nimi sytuacja wygląda.

Otrzymałem dwa linki zwrotne -
http://ziggr.com/mariasama/
LINK

W obu przypadkach są to translacje mocno niekompletne, bez połowy rozdziałów. A jednak z tego co przeglądałem tutejsze subforum, to parę osób odnosiło się do novelki, poruszając też kwestię zakończenia i tego, że Sachiko i Yumi zadeklarowały się jako heteroseksualne, co mnie dość mocno zaskoczyło.

Zatem - macie szczęście być japonistami i czytaliście Marimite w oryginale? Czy istnieją może jeszcze inne, pełne tłumaczenia? Naprawdę chętnie bym się przedarł przez całość Smile.

Pozdrawiam,
Skrzydlaty

Pozwoliłam sobie edytować post, bo link byłza długi i rozwalał stronę : ) // Mimeiko

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sunater
Temat postu: Novels  PostWysłany: 25-04-2012 - 16:29
soldier of fortune

Są translacje na mandaryński ale raczej Cię nie zainteresują. Novelki były też wydawane w języku niemieckim i francuskim - lecz w sieci nie są dostępne. Obawiam sie że linki które otrzymałeś od Lililicious są jedynymi aktywnymi na dzień dzisiejszy Sad
Nie jestem fanem MARIMATE więc nie dam glowy ale z przeczesania sieci nic więcej nie wynikło Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
GRS
Temat postu: Novels  PostWysłany: 03-10-2013 - 10:51
yin-yang
yin-yang

Ja kupiłem swego czasu (dzięki Empik.com) wydanie niemieckie, pięć tomików. Przyznam, że literacko wielkiego wrażenia to nie robi, prawdę powiedziawszy, wolę jednak wersję animowaną. Nie pomija ona prawie niczego istotnego z wersji powieściowej, za to jest bogatsza o obraz i dźwięk.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.