portal
encyklopedia

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

Anime.com.pl

Wishtown

Insomniadub

Shima Shop

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2009 - 18:46
yin-yang
yin-yang

Pozwolę dodać swoje trzy grosze - wybaczcie, jeśli pary będą się powtarzały.
Code Geass
Nina Alstriem
Sayoko Shinozaki
Millay Ashford
Księżniczka Cornelia

Angel Sanctuary
Axiel
Belial
Gabriel
Lily
Cry
Noise

RG Veda
Soma
Kendappa

Tokyo Babylon
Hokuto Sumeragi i jej bezimienna dziewczyna :/

Bleach
Tatsuki Arisawa
Orihime Inoe
Chizuru Honjo
Soi Fong
Shuhoin Yoruichi

Card Captor Sakura
Tomoyo Daidoji
Sonomi Daidoji

Cutie Honey
Aki Natsuno
Miss Alphonse
Miss Pochi
Sister Jill
niektóre potwory Wink

Loveless
Nakano Yamato
Koya Sakagami

Oniisama e
Rei
Nana
Marie ( Tak, moim zdaniem ona jest biseksualna)

Rewolucjonistka Utena (to już chyba wszyscy wiedzą...)
Utena Tenjo (film)
Anshi Himemiya (film i filmanga)
Julia Arisugawa (serial i film)
Wakaba Shinohara (serial i manga)

Róża Wersalu
Oscar
Rosalie
Maria Antonina

Sailor Moon (też klasyka...)
Haruka Tanno
Michiru Kaino
Rei Hino ( wg. mangi)
Seiya Ko
plus kilka innych postaci, o które można się spierać Wink

X
Saya Mono
Toru Makami
Kanoe

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamelia
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2010 - 14:46
new here...
new here...

kodomo no jikan- kagami jak najbardzie woli dziewczyny(kagami x kokonoe, kagami x shirai-sensei w obu przypadkach jedno stronna ta milosc)
he is my master-(anna x izumi tu tez jedno stronie ale to juz delikatnie wpada w obsesje...)
a dla tych co sie dopatrza to moze jeszcze znajda w nowym dziadostwie "chu-bra!!" delikatny cien przekroczenia granicy przujaciulek pomiedzy haruka a nayu (chociazby scena w lesie na festiwalu czy co to tam bylo), ruwniez raczej jedno stronnie albo poprostu nie zauwazalnie

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2011 - 10:10
Q
Q

Z Sailorek to chyba jeszcze Yaten i Taiki? ^^

Noir
Cała czwórka (tak, skoro uchodzi wg. Was Kanoe z Xa, to kanoniczna Altena tym bardziej ^^) czyli Kirika, Mireille, Chloe, Altena. Zaryzykowałabym jeszcze Intoccabile ale ok, to już domysły.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2012 - 22:07
yin-yang
yin-yang

W dodatkach do mangi "Pandora Hearts", oprócz całej masy innego fanserwisu, możemy zobaczyć Sharon Rainsworth bardzo zainteresowaną dwoma młodszymi dziewczynkami: Adą Vesalius i Alicją / Czarnym Królikiem. Wątki te w samej mandze nie wystepują.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2013 - 12:26
yin-yang
yin-yang

Jak najbardziej powinno się tu znaleźć Queen's Blade, które skrzy się od elementów yuri. Wiadomo, wielu skreśla ten tytuł ze względu na tony wylewającego się zeń fanserwisu, ale...

Leina, główna bohaterka, którą na oku mają bandytka Risty, zabójczyni Echidna i jej siostra Elina.
Tomoe i Shizuka - ewidentny romans, z tragicznym zresztą finałem.
Annelotte, na którą leci połowa jej drużyny, przy czym niektóre bohaterki wcześniej przekonane o tym, że ich ukoffana księżniczka była w rzeczywistości księciem.
Risty i Claudette - piękny, klasyczny motyw love/hate, przyprawiony rywalizacją o Leinę.
Nanel i Hachi - imiona mówią chyba wszystko, prawda? Choć Nanael tworzy uroczy duet komiczny z "Puyo puyo pinku" jak zwykła nazywać Mellonę.
Menace - która otacza się wyłącznie kobiecymi sługami.

Nikt chyba nie wzmiankował Madoki, która, czy tego chcemy czy nie, stała się takoż kanonem, kto wie, czy nie mniejszym niż Sailor Moon dla naszego pokolenia.
Madoka i Homura - w to jestem w stanie najbardziej uwierzyć, bo fabuła daje wyraźne hinty w tę stronę.
Sayaka i Kyouko - raczej love/hate niż klasyczny pairing, ale fani to pokochali.
Biedna Mami została bez pary...

Fate/Zero - zdecydowanie Irisviel von Einzbern i Saber, widać to było od samego początku, a fani podchwycili.
Fate/Kaleid Liner Prisma Ilya - osobiście popieram raczej wątek Rin/Luvia (bardzo udany love/hate zaprawiony rywalizacją), bo z kolei dwie główne bohaterki, Ilya i Miyu, mimo momentami nawet dość natrętnych hintów twórców (vide scena z wizytą Miyu u Ilyii i jej molestowaniem) są dla mnie po prostu wizualnie za młode, zwłaszcza do fanserwisu. Ale dajmy im czas, może z kolejnymi seriami dorosną.
Fate/stay night - Caster i jej chora obsesja na punkcie Suber, naturalnie. Rin w dowolnych kombinacjach, najlepiej z Saber. I oczywiście Sakura z Saber Alter. Tja, ma Saber branie...

Kyoshiro to Towa no Sora - spin off "Kannaduki no Miko", z dwiema głównymi bohaterkami tamtej serii, niestety tylko w drugim planie. Ale jak ktoś tęskni za Chikane i Himeko, to tu je może spotkać. Niestety samo anime to koszmar.

Mouretsu Pirates - robiąc anime, twórcy wykastrowali 90% wątków romansowych, które były w oryginale, głównie yuri. Ale trochę się ostało, zaś związek Jenny i Lynn został w serii TV częściowo pokazany.

Star Driver - Madoka i Kou, czyli Haruka i Michiru a rebours, zresztą dzieło jednego z twórców Sailorek, więc nie powinno to aż tak dziwić.

Otome wa Boku ni Koishiteru - niby seria jadąca na kpinach z yuri, bo główny bohater jest trapem chodzącym do żeńskiej szkoły, więc podkochujące się w nim dziewczyny są... Ale mamy tu i yuri sensu stricte, choćby w postaci ducha dziewczyny, która była zakochana w matce głównego bohatera. W drugiej serii, skądinąd nieudanej, jedyną sensowną postacią jest lesbijka.

Rebuild of Evangelion - nie wiem, jak wy, ale ja mam wrażenie, że dorzucona do nowej wersji tej serii Mari została wrzucona głównie dla fanserwisu i bycia sensowniejszym niż Shinji pairingiem dla Asuki.

Gunsmith Cats - tu yuri mamy mnogo... na główną bohaterkę łakomym okiem patrzy zarówno jej główna przeciwniczka - Gordy jak i jej przyjaciółka - złodziejka Misty. Jako że ostatecznie Rally okazuje się hetero, to obie dziewczyny w drugiej serii mangi schodzą się ze sobą. Do tego warto wspomnieć o mocno harukowatej Riff Raff, która jednak swojej Michiru nie znalazła.

Dengeki Oshioki Musume Goutaman - najbardziej bodaj fazowa i głupakowa produkcja, jaką widziałem, ale wątek yuri jest jak w mordę strzelił, bo najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki, na dodatek chłopczyca, ewidentnie robi sobie plany względem niej.

A-Channel - czwórka bohaterek, z których śmiało można zmontować dwie pary, przy czym pierwsza jest niemal oczywista, gdyż niziutka Tooru ma na punkcie Run prawdziwą obsesję.

Koihime Musou - seria która ma prawdziwy pierdyliard postaci, w dodatku w 95% żeńskich, więc yuri nie mogło zabraknąć. Mamy zatem armię adoratorek głównej bohaterki i z zaborczą i bezwzględną Sousou na czele, która zresztą utrzymuje regularny, kobiecy harem. Sei jest niemal jasno określona jako interesująca się kobietami, a im dalej, tym mniej i bardziej oczywistych pairingów przybywa.

Walkure Romanze - Akane, która prawie szczytuje na samą myśl o Celii, a poza tym Bertille, mająca swój wianuszek adoratorek, zaś wyglądająca jak zuprgradeowana wersja Saber (głównie w okolicach klatki piersiowej). Poza tym, ten utenowe stroje...

Highschool of the Dead - kilka hintów na temat Busujimy i Rei się pojawiło, a bonusowy odcinek OAV to wisienka na torcie ze sceną pocałunku tej dwójki.

smok
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2013 - 17:45
yin
yin

Oh, pamiętam jak się jarałam Iri i Saber w Fate/Zero. Saber istna dżentelmen, cudowna była.

Serio było więcej yuri w Mouretsu Pirates? Pamiętam tą scenę pocałunku w bodajże 17 odcinku. I te podteksty między Mariką i Chiaki! Ah! Zdecydowanie fajnie się zapowiadało i liczyłam na więcej.

I Evangelion. Hahahaha, totalnie miałam wrażenie, że specjalnie dorzucili Mari w zamian za Shinjiego, on ma już przecież Kawour Razz Spoiler: Z tego, co pamiętam, jest przeskok czasowy o 14 lat i Mari z Asuką razem ze sobą współpracowały. Przez 14 lat! Fani od razu podchwycili i voila. Nie ma możliwości, że pomiędzy nimi nic nie było przez tak długi okres czasu.

To ja dodam od siebie:

Psycho-Pass. Oficjalna para Shion i Yayoi. Kilka scen, w tym odcinku 22 potwierdzająca ich związek. Do tego w odcinku o przeszłości Yayoi, też widzimy tam jej zauroczenie koleżanką z zespołu. I potwierdzono już drugi sezon Very Happy Mam nadzieję na więcej scen z ich udziałem.

Shinsekai Yori. Maria i Saki. Jakby nie mówić były ze sobą, chociaż po trochę wynikało to ze specyfiki społeczeństwa, w którym przebywały. Jednak według mnie kochały siebie, a stało się, co się stało, nie będę spoilerować. Przecudowny był moment, kiedy Saki czytała list od Marii i scena na festiwalu, gdzie Saki widziała Marię.

Tamako Market. Totalnie uczucia Midori względem Tamako. Rywalizacja pomiędzy nią, a kolegą, który również pokłada w Tamako uczucia. I te wszystkie spojrzenia pełne tęsknoty w jej stronę. I ciekawa była scena w wodzie, jak Midori mówi, że ją kocha, a Tamako mówi, że też ją kocha, ale nie dodała, że jako przyjaciółkę, hahaha! Bo jednak zazwyczaj jest tak, że dodają, "ale jako przyjaciela", a tu tego nie było, ciekawe, ciekawe.

Chuunibyou, demo koi ga shitai! Dekomori i Shinka. Może nie widać tego, aż tak bardzo w serii tv, chociaż było czuć chemię, to jednak odcinek OAV zrobił swoje. Rozmowa Riki i Shinki - aż trudno nie zauważyć, że Shinka radząc Rice w sprawie Yuuty, ma na myśli Dekomori, no i ten pocałunek. Serio? Dla mnie już kanon Smile. Zobaczymy, co drugi sezon przyniesie.
A, i może jeszcze fakt, że Deko jest zazdrosna o Rikę i nie chce stracić swojego 'mistrza'.

Sasami-san@Gambaranai! Sasami i Kagami. To robił Shaft, więc nastawcie się na trochę fanservisu. Jednak mamy tu sile uczucia Kagami względem Sasami, jest między innymi o nią zazdrosna. Scena na festiwalu, przepiękna.

Toaru Kagaku no Railgun. No jak mogłam zapomnieć o Kuroko! Totalnie jest yuri względem Misaki, nawet się tego nie ukrywa. Chociaż jest to raczej bardziej komicznie przedstawione niż poważnie. Ale można się nieźle przy tym pośmiać.

Shingeki no Kyojin. Ymir i Christa. Już swoje trzy grosze wrzuciłam w temacie o tej serii na forum. Teraz w anime tego nie było, ale jak zrobią drugi sezon... szykujcie się na zalew fanartów, doujinów i fanfików, chociaż nawet teraz jest tego od groma.

Dobra, potem jeszcze dodam kilka innych serii, nie mam za bardzo teraz czasu Confused

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2013 - 18:27
yin-yang
yin-yang

Cytat:
Serio było więcej yuri w Mouretsu Pirates? Pamiętam tą scenę pocałunku w bodajże 17 odcinku. I te podteksty między Mariką i Chiaki! Ah! Zdecydowanie fajnie się zapowiadało i liczyłam na więcej.

Znajoma czyta oryginalną powieść. I tak, yuri tam jak mrówków. Ale twórcy anime dostali na starcie zarządzenie "no romance".
Cytat:

Toaru Kagaku no Railgun. No jak mogłam zapomnieć o Kuroko! Totalnie jest yuri względem Misaki, nawet się tego nie ukrywa. Chociaż jest to raczej bardziej komicznie przedstawione niż poważnie. Ale można się nieźle przy tym pośmiać.

Fakt, też o tym zapomniałem, acz usprawiedliwia mnie fakt, że Kuroko to chyba najbardziej wkurzająca postać lesbijki, jaką w anime widziałem.
Cytat:
Oh, pamiętam jak się jarałam Iri i Saber w Fate/Zero. Saber istna dżentelmen, cudowna była.

Chciałbym, żeby kiedyś w jakieś grze albo anime pokazali historię Saber i jej związek z Ginewrą.

smok
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2013 - 21:54
yin
yin

Dla mnie najbardziej wkurzająca była Chinatsu z Yuru Yuri. Ughh, jak jej nie znoszę!

I chyba właśnie nikt Yuru Yuri nie wspomniał...

BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2013 - 23:30
yin-yang
yin-yang

Hmmmm był dosyć mocno zarysowany wątek yuri w Mnemosyne - Mnemosyne no Musume-tachi

Para lesbijek w Kanamemo

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2013 - 12:53
yin-yang
yin-yang

Tak samo, chyba nikt nie wspominał o jednym z młodszych dzieci "Noir", jakim jest Canaan. Tak się znajdzie kilka parek, choćby tytułowa bohaterka z Liang albo z Alphard.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.