portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

Shima Shop

Anime.com.pl

Wishtown

Insomniadub

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GRS
Temat postu: Sakura Trick  PostWysłany: 11-01-2014 - 10:29
yin-yang
yin-yang

Dawno już nie dostaliśmy uczciwej serii yuri, takie z gatunku "100% yuri w yuri". Początek tego roku to nadrobił.

Wrażenia po pierwszym odcinku?

Trolololo, zuy dżender dopadł i zgwałcił K-ON... Kreska bardzo kejonowa, rzecz mogłaby sprawiać wrażenie, że jest faktycznie robiona pod creepy otaku widzących w postaciach swoje waifu, gdyby nie fakt, że cała obsada składa się z lesbijek.

Co godne uwagi - seria nie bawi się w jakieś dwuznaczności, trzymanie się za rączki czy całuski w policzek, ale bohaterki już w połowie pierwszego odcinka całują się cokolwiek jednoznacznie, zaś potem robią to jeszcze kilka razy, przy okazji przypominając o najlepszym sposobie na uciszenie kobiety. Zwraca uwagę humor, momentami podchodzący już nawet pod "Seitokai Yakuindomo". Generalnie, niby szkolne yuri, ale nie tak do końca trzymając się kanonów tego gatunku - i dobrze.

Co się tyczy obsady - na razie wszystko było skoncentrowane na głównej dwójce, ale wygląda na to, że w kolejnym odcinku pokażą nieco więcej jeśli chodzi o dwie pozostałe pary. To też podejście nietypowe - zwykle w seriach yuri mamy tylko jedną parę, a tu - aż trzy. Dwie główne bohaterki do wybitnie interesujących nie należą, ale może pozostałe będą ciekawszymi postaciami? Szkoda tylko, że grafika jest jednak uproszczona, widać, że dużego budżetu to nie miało.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
erufu
Temat postu: Sakura Trick  PostWysłany: 13-01-2014 - 18:11
yin
yin

Obejrzałam i można się pośmiać. Faktycznie, grafika nie powala, ale można przy tym anime odpocząć po ciężkim dniu Wink
Nie da się też ukryć, że jest to yuri na 100%.

BiankadeSade
Temat postu: Sakura Trick  PostWysłany: 13-01-2014 - 18:13
yin-yang
yin-yang

Tak yuri na 100% ale żart - baaardzo słaby.
O wiele lepszy klimat miało Yuru Yuri, chociaż nie przekreślam Sakury po 1 odcinku.

Z wytęsknieniem czekam na 2 sezon Saki Smile Smile Smile

Alextasha
Temat postu: Sakura Trick  PostWysłany: 13-01-2014 - 18:34
yang
yang

Już są 2 odcinki Saki przecież ^^

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

sunater
Temat postu: Sakura Trick  PostWysłany: 13-01-2014 - 19:04
soldier of fortune

Co do Sakura Trick... Wiadomo że tego anime nie można brać"na serio". Nie jest to też typowa "słodka komedyjka"... Humor jest dosyć absurdalny, próżno szukać tu tradycyjnej, logicznej fabuły... Jak zauważył Grisznak grafika jest mocno uproszczona - tła i postacie poboczne właściwie nie występują... Niemniej jednak DLA MNIE przynajmniej pierwszy odcinek był całkiem znośny - obejrzałem bez bólu zębów a nawet "śmiechłem" kilkakrotnie - lubie absurdalny humor Razz Zobaczymy co będzie dalej i jak zostaną przedstawione pozostałe parki...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
GRS
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2014 - 21:00
yin-yang
yin-yang

Dobra, mamy drugi odcinek.

Opening... kurczę, nic nie poradzę, dla mnie to brzmi jak jakieś lesbijskie disco polo, tylko mi Shazzy, Milano albo Bayer Full brakuje na wokalu. Dalej, serio, Haruka musi nosić tę szmatę we włosach? Wygląda, jakby się jej na ulicy, w czasie wiatru reklamówka albo kawał czegoś wtargał albo przykleił do włosów i nie dawał wyjąć...

Poprawiła się ciut grafika, nawet pojawiają się jakieś postaci na drugim planie. Wydaje mi się natomiast, że seria by zyskała, gdyby podzielono ją na krótsze, dwunastoodocinkowe odcinki, zamiast robić z nich 24-minutówki. Bo i tak mamy taki podział, a gdy w serii fabuły w zasadzie nie ma, to pod koniec odcinka człowiek ma prawo ziewnąć raz czy dwa.

Poza tym, to zagęszczenie lesbijek na metr kwadratowy każe postawić pytanie, czy w tej szkole ktokolwiek jest hetero... Aż się przypomina początek pierwszej serii "Seitokai Yakuindomo", gdzie Aria żartowała sobie z głównego bohatera, mówiąc, że w ich szkole nie czego szukać, bo przecież wszystkie uczennice żeńskich szkół to lesbijki...

BiankadeSade
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2014 - 12:21
yin-yang
yin-yang

Z odcinku na odcinek ta seria jest coraz bardziej głupia ...
Mam nadzieję, że pozostałe dwie propozycje yuri, które mają się pojawić będą na wyższym poziomie

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2014 - 21:10
badass grumpy witch

Pierwszy odcinek za mną. Jestem szczerze zniesmaczona. Na samą myśl o obejrzeniu kolejnych części ogarnia mnie niechęć. Anime jest prymitywne, płytkie i nie bawi mnie. Dialogi są o niczym, bohaterki równie dobrze mogłyby mówić w języku wookiee, nie ma to znaczenia. Prezentacja postaci: imię, nazwisko, nogi, biust. Serio? Mundurki, piski, jęki i "kołysanie". O Matyldo, za jakie grzechy... anime zrobione przez stado zboczonych facetów. Jak nic.

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2014 - 21:34
yang
yang

Powiem tyle, że w drugim odcinku już jest znacznie mniej fanserwisu, zwróciłam na to uwagę, bo właśnie w pierwszym odc mi to przeszkadzało Wink

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2014 - 19:33
soldier of fortune

Zgodzę się że dużo lepiej dla tej serii byłoby, gdyby podzielili odcinki na krótsze części (które i tak występują ale to robi różnicę). I moja siostra ma niestety racje - to anime jest robione pod facetów co dosyć mocno "rzuca się na oczy". Swoją drogą - maja jakiś nowy fetysz ?? po majtkach, stanikach i piersiach przyszła kolej na dziewczęce uda ?? KFC w wersji less normalnie... Drugi odcinek dało się oglądać (wyłączając na chwile logike Razz ) ale jakoś mniej przypadł mi do gustu niż pierwszy... A te "rozterki całuśne" to już w ogóle.. Mogli z tego zrobić farsę - i byłoby w miarę oki ale w tej formie - "o mało co traktujemy to serio" jest dosyć ciężkostrawne Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Shizuka
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2014 - 22:48
almost yang
almost yang

Drugi odcinek za mną. Może ambitne kino to to nie jest, ale mnie tam przyjemnie się ogląda. Nie wiem skąd opinia (nie kwestionuję czy słuszna czy nie), że robione dla facetów - mało który zniósłby przecież tyle słodyczy, poza tym kobiety też lubią sobie popatrzeć na to i owo, heh. Trochę wkurzające są te piskliwe głosiki głównych bohaterek, brak muzyki w tle (btw, zgodzę się z opinią Grisznaka co do openingu Very Happy), fabuły i głębi treści, ale poza tym nie ma co narzekać. Wyobrażenia tej z szmatą na głowie mnie okazjonalnie rozbawiły, a druga para nawet zaciekawiła. Cóż, zostaje czekać na kolejne odcinki.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2014 - 20:54
yin-yang
yin-yang

Ok, wreszcie znalazłem czas, by się wziąć za trzeci odcinek. Opening... ech, jak się zaczyna, to mam cały czas wrażenie, że zaraz usłyszę "O boże, boże, boże Bożenko...". I ten taniec a'la choroba sieroca...
Oj, bałem się wątku z siostrą, bo generalnie jak widzę w anime jakieś rodzeństwo, to obawiam się, czy twórcom do łbów nie strzeli męczyć widza jakimiś incestowymi podtekstami. A tu niczego takiego nie ma, siostra okazała się całkiem wesołym dodatkiem.
Ogólnie, przyjemny odcinek, jest to nadal jedna z tych serii, gdzie fanserwis mi nawet szczególnie nie przeszkadza.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2014 - 10:21
yin-yang
yin-yang

Odcinek 4 - reakcje starszej siostry Yuu są momentami urocze, momentami irytujące, ale sam będąc starszym bratem dość dobrze rozumiem jej obsesję na punkcie tego, z kim się młodsza siostra spotyka. Inna sprawa, że scena pod koniec może sugerować, że jej także obije na punkcie Haruki i dostaniem trójkąt romantyczny. Serio, czy w tym anime jest choć jedna heteroseksualna postać?

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 13:17
yin-yang
yin-yang

Odcinek 5 - zabrzmi to pewnie dla niektórych bluźnierczo, ale serio wolałbym, aby Yuzu i Kaede pozostały wyłącznie przyjaciółkami. Ich relacje wypadają chyba najbardziej naturalnie z całej szóstki i gdyby postanowiono zostawić ich związek na tym etapie, na którym jest, to wyszłoby to na zdrowie tej serii. Boję się tylko, że to jedynie pobożne życzenia - choć w openingu one akurat się nie całują, więc kto wie?
Epizod generalnie skoncentrowany na trollowaniu starszej siostry, która moim zdaniem powinna w końcu, przynajmniej raz na jakiś czas wykazać się choć odrobiną charakteru, bo obecnie zachowuje się, jakby była raczej o kilka lat młodsza od reszty bohaterek....

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 13:29
yang
yang

GRS napisał:
Odcinek 5 - zabrzmi to pewnie dla niektórych bluźnierczo, ale serio wolałbym, aby Yuzu i Kaede pozostały wyłącznie przyjaciółkami. Ich relacje wypadają chyba najbardziej naturalnie z całej szóstki i gdyby postanowiono zostawić ich związek na tym etapie, na którym jest, to wyszłoby to na zdrowie tej serii. Boję się tylko, że to jedynie pobożne życzenia - choć w openingu one akurat się nie całują, więc kto wie?

Powiem szczerze, że się z Toba w 100% zgadzam. Chociaż dalej cichaczem liczę na jakiś odcinek na nich skupiony. Żeby coś więcej ich relacji było pokazane - Yuzu po prostu jest moją ulubioną bohaterką Very Happy

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 19:21
yin-yang
yin-yang

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że jak do tej pory w mandze Yuzu i Kaede pozostają wyłącznie przyjaciółkami.

Miyuki03
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 16:25
almost yin
almost yin

Właśnie się zabrałam za to anime. Dziecinna kreska mnie przeraża, ale zamierzam dotrwać do końca. Niektóre wstawki są całkiem śmieszne, inne są żalosne, no trudno. Muzyka jak dla mnie 0/10, ale z braku laku dobre i to ;p Czekam na rwozwój wydarzeń Smile

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.