portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wishtown

Shima Shop

Anime.com.pl

Insomniadub

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GRS
Temat postu: Blade and Soul  PostWysłany: 13-04-2014 - 14:10
yin-yang
yin-yang

Czy będzie z tego yuri - trudno powiedzieć, ale mamy serię fantasy, z obsadą w 90% kobiecą, z kobietą w roli głównej i bez faceta jako wątku romantycznego dla niej, nastawioną raczej na fabułę niż na fanserwis (którego jest tu zaskakująco mało, spodziewałem się czegoś o wiele mocniejszego), na dodatek z bardzo efektownymi scenami pojedynków toczonych przez bohaterki. Po dwóch odcinkach trudno jeszcze powiedzieć o tej serii coś jednoznacznego, ale może być całkiem przyjemną niespodzianką.

Co prawda nie zapowiada się tak klimatycznie jak np. Claymore, ale nie jest tak przegięta i nastawiona na erotykę jak Queen's Blade. Największą wada, jaką aktualnie zauważyłem, są sekwencje CG, sztuczne i nie najlepiej wyglądające, których zadaniem jest pewnie przypominać, że mamy do czynienia z adaptacją popularnej gry MMORPG. Aczkolwiek projekty postaci są, w moim odczuciu, dość dalekie od tych z gry.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rouko
Temat postu: Blade and Soul  PostWysłany: 13-04-2014 - 19:07
badass grumpy witch

Fakt, jest to coś intrygującego. Wiele postaci kobiecych: gówna bohaterka, polująca na nią łowczyni nagród, właścicielka tawerny... plus cała armia innych niedobrych kobiet ;] Gdyby pojawiło się tu coś naprawdę yuri to byłabym zachwycona tym anime. Tym bardziej, że postacie mają osobowości i żyją. I osobiście widzę nawiązane do gry jeśli idzie o projekty ubrań, budynków i ras - wiadomo, że nie będą takie same ale analogia jest. Czekam na dalsze odcinki.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2014 - 13:38
yin-yang
yin-yang

Odcinek trzeci - walki w stylu sztylet x pistolet mile przypominają czasy takich serii jak Noir czy Madlax, co cieszy. Dalej denerwuje to CG, wstawiane zupełnie od czapy. Natomiast cała seria dość zręcznie balansuje między akcją, fabułą i humorem. Może być z tego jedna z przyjemniejszych produkcji sezonu wiosennego.
Przy okazji, ciekawe, czy będą w tym jakiekolwiek pairingi. El traktuje Hazuki raczej jak młodszą (i głupszą) siostrę. Ale jest szansa, że między Alką i Hazuki coś się pojawi, w końu:

Nawet, jeśli chodzi tu tylko o kasę i nic poza tym...

A z weselszych wpadek - spadająca w przepaść główna bohaterka, która mimo bezpośredniego trafienia w łeb nie wypuszcza z rąk swoich sztyletów, była tak uroczo absurdalna, że chyba nawet mogę to wybaczyć...

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2014 - 17:57
badass grumpy witch

Hmm.. tylko kiedy ona dostała w łeb? Bo mnie się raczej wydawało, że to było ramię. Nawet bym powiedziała, że prawe. Co do Aruki i Hazuki to nie podejrzewam by tam się zadziało coś... hmm.. teges.. raczej zostaną przy biznesach Twisted Evil
Ja mam jeszcze uwagę co do żeńskich postaci - zdecydowanie wszystkie mają czym oddychać. Aż czasem się boję, że którejś coś się oderwie.. ale to też cecha mmorpg.
Do tego jeszcze "Gang Rozkoszy"...do tej pory jest mi wesoło.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2014 - 19:59
yin-yang
yin-yang

Cytat:
Ja mam jeszcze uwagę co do żeńskich postaci - zdecydowanie wszystkie mają czym oddychać. Aż czasem się boję, że którejś coś się oderwie.. ale to też cecha mmorpg.

Do tego stroje większości raczej odkrywają niż zakrywają. Ktoś na Tanuki przytomnie zauważył, że ciężka w takich światach musi być dola dziwek, którym największą konkurencję robią wojowniczki, porozbierane tak bardzo, jak się da. Chociaż nadal do poziomu Queen's Blade sporo brakuje.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2014 - 15:52
yin-yang
yin-yang

Odcinek czwarty – na początek kilka słów o piosenkach. Po kilkakrotnym przesłuchaniu openingu mam wrażenie, że wokalistka nie do końca mu podołała, mógłby jednak być zaspiewany z nieco większą werwą. Podobnie ending, ale tu wokalista ma po prostu irytującą manierę głosową.

Zaś fabuła – cóż, dość wcześnie jak na fillery, a tym właściwie ten epizod był, bo do fabuły nic szczególnego w sumie nie wniósł. Dziwi co prawda, że Hazuki to zdjęciu Alki w poprzednim odcinku nawet nie szukała jej trupa, zważywszy na fakt, jak bardzo jej na niej zależało.

Generalnie, odcinek nieciekawy i mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy…

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2014 - 10:07
yin-yang
yin-yang

Odcinek piąty i niestety kolejny wypełniacz. Ech, to już się robi nudne, tym bardziej, że w zasadzie dostaliśmy nie tak znowu daleki od poprzedniego epizodu schemat fabularny, tym razem z dodatkiem męskiej czarodziejki z księżyca. Oczywiście, kolejny trup, ale Malna nosiła od początku odcinka takiego wielkiego deathflaga nad swoją smutną buzią, że w zasadzie wszystko było pewne.
Jeśli w następnym odcinku fabuła nie ruszy z miejsca, to będzie źle...

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 03-05-2014 - 22:38
Q
Q

Obejrzałam dwa odcinki. Głównie z powodu slicznej animacji jeżeli chodzi o twarze. Ale strasznie żałowałam, że Aruka ścięła włosy, jej wygląd nasuwał skojarzenia z Claymore.
Oczywiście serialu z takim fanserwisem nie można traktować poważnie, ale ten absurd mnie nawet ubawił.
Highlight odc. 1
- Dlaczego ona jest naga?
- Ona jest moim żołnierzem.
- Ale dlaczego ona jest nagim żołnierzem?
LOL
Odcinek drugi - Hazuki, znaczy Ta z Cycami.
Jak narazie pełni chyba tylko rolę fanserwisu, to aż fascynujące patrzeć jak jej podskakują... A Karen? Śliczna i intrygująca, ale nie tak jak te dwie czarnowłose, odprawiające groźną czarną magię^^ Czekam na konfrontację z nimi.
Ogólnie, jak się jest w nastroju, to anime relaksujące, ale trzeba podejść z dużym przymrużeniem oka. Podejrzewam, że gdyby nie animacja, która wyjątkowo trafiła w mój gust, nie podobałoby mi się. Zobaczymy, co będzie za kilka odcinków.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2014 - 10:35
yin-yang
yin-yang

Cytat:
- Dlaczego ona jest naga?
- Ona jest moim żołnierzem.

Cóż, nie od dziś wiadomo, że jeśli w krainie fantasy napotykamy wyzywająco ubraną (czy raczej - rozebraną) kobietę, to na 99% będzie ona wojowniczką.

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2014 - 23:22
Q
Q

Obejrzalam odcinek trzeci. Podobał mi się - mniej fanserwisu (skaczące biusty pomińmy milczeniem, to widać fetysz producentów tego anime) od poprzednich, akcja też nabrała tempa. Ładnie są ukazane te walki mieczem. No i była konfrontacja z paniami o czarnych włosach^^

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2014 - 00:24
badass grumpy witch

Odcinek szósty i mamy coś więcej o Jin Varrel. Choć szczerze mówiąc bardziej podoba mi się postać Ran Yu i zastanawia mnie cóż to za więź między nią, a bezwzględną Jin (pomijając fakt, że ta druga pozostaje zupełnie obojętna na poczynania Ran, jak kukła). I to przepakowanie.. sama jedna powinna podbić świat, tak jest wszechpotężna. Odcinek znowu kręci się wokół postaci pobocznych. Co się tyczy Aruki, to raczej nic specjalnego, choć zakładam , że kolejna część będzie już dotyczyła właśnie głównej heroiny. Och! I jeszcze moja rozkoszna banda rusza w świat. Mrrr! Czekam na rozwój wydarzeń, na razie cierpliwie.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2014 - 12:49
yin-yang
yin-yang

Odcinek szósty - wreszcie dano złym cały odcinek a główną bohaterkę wysłano na wakacje. Od razu zrobiło się ciekawiej, choć serio, nie lubię przepakowanych do tego stopnia postaci. Bo sytuacja, w której jedna postać wykańcza całą armię zbyt przypomina Dragon Ball (i jeszcze to, że Jin używa mocy w kształcie kul...). Brak Alki jakoś mnie nie zmartwił, do tego dorzucono jeszcze trochę yuri jako bonus.

Inna sprawa, że polityka Palam wydaje się być mocno schizofreniczna, jak toto mogło stać się imperium? No chyba, że sąsiedzi są jeszcze większymi idiotami...

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2014 - 17:19
Q
Q

Cytat:
zastanawia mnie cóż to za więź między nią, a bezwzględną Jin (pomijając fakt, że ta druga pozostaje zupełnie obojętna na poczynania Ran, jak kukła).

Może to nie jest nowa sytuacja i jest przyzwyczajona ^^ Twisted Evil

Mnie się w ogóle jeszcze mylą postaci i nie rozróżniam tych z Palam od przeciwników. Ale po 6tym odcinku anime robi się intrygujące. Nabrało klimatu, a scenka z paniami istotnie urocza. Przy tym piąty odcinek był naprawdę smutny, a od 6tego zaczynamy robić zakłady co do pairingów. No i - raz jeszcze - uwielbiam ich twarze. Prześliczna animacja.

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 00:23
badass grumpy witch

Odcinek siódmy i mamy powrót zagubionej owieczki. Najwyraźniej jednak owa owieczka zbłądziła jeszcze bardziej. I trafiła akurat na Arukę, a może wręcz jej oczekiwała? Odcinek był dosyć zabawny. Była też Loana ze swym niedorzecznie rozkosznym gangiem (nie wiem co ona chce zwojować z tymi błaznami). Główna heroina kończy wstrząśnięta, ale nie zmieszana (cóż, uczucia i ludzkie odruchy szczęśliwie jej nie wróciły). Bym zapomniała o uroczej wachlarzystce, której to szczególnie żywot Aruki leży na sercu. Tak czy siak - liczę, że kolejny odcinek będzie ciekawszy.

"Wytnij jej serce, poczujesz się lepiej!" ^^

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 09:45
yin-yang
yin-yang

O, ktoś sobie przypomniał o panience z początku serii, którą teraz przerobiono na skrzyżowanie księżniczki Mononoke z Reną z "Higurashi". I to "gokigenyou" wypowiedziane na początku tonem rodem z akademii Lilian...
Niemniej, odcinek boleśnie przewidywalny i niewiele, prawdę powiedziawszy wnoszący, do tego zbyt wiele deus ex machina jak na jeden raz. Z zapowiedzi wynika, że w następnym odcinku wrócą przynajmniej ci źli, więc będzie ciekawiej. Mam taką nadzieję...
Cytat:
Bym zapomniała o uroczej wachlarzystce, której to szczególnie żywot Aruki leży na sercu.

Przyznaję, że aż się obawiałem pod koniec czegoś a'la "Luke, I'm your father".

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2014 - 19:56
badass grumpy witch

Odcinek ósmy i tadam! W końcu mamy jakiś przełom. Dzieje się coś konkretnego. Motyl i Jin Varrel znudziły się już zabawą w kotka i myszkę zatem stanęły do bezwzględnej walki. Jak się można spodziewać, ktoś musi umrzeć. Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale chwilami kreska jakby jeszcze ładniejsza niż poprzednio. Ale za to sam pojedynek trochę stateczny, gdzieś zaginął dynamizm (choć to może tylko wrażenie). Myślę, że kolejna część będzie obiecująca. I pozostaje kwestia drugiej mrocznej pani - co też ona kombinuje...

Ach.. cały babiniec razem Very Happy

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2014 - 11:07
yin-yang
yin-yang

Odcinek nierówny. Pierwsza połowa była mocno miejscami przegadana i ciut przynudzała, tak że byłem bliski ziewania, ale na szczęście w drugiej połowie było już o wiele lepiej. Bijatyka była efektowna, choć jej finał był niestety bardzo łatwy do przewidzenia. Ciekawe, co teraz wymyślą, aby pociągnąć fabułę przez kolejne odcinki....
Aha, kiedy pokazują Karen, to zawsze mam wrażenie, że ma szpilę wbitą w głowę, zupełnie jak Frankenstein swoją śrubę.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.