portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wishtown

Anime.com.pl

Insomniadub

Shima Shop

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sunater
Temat postu: zima 2015 - anime  PostWysłany: 10-02-2015 - 08:11
soldier of fortune

W zimowym sezonie 2015 roku nie ma chyba zbyt wielu anime, w których choćby w minimalnym stopniu "przewinęły" się wątki yuri. Oprócz oczywiście "Yuri Kuma Arashi" . Na blogu http://yurireviews.blogspot.com autorka wspomina jescze dwie pozycje w jakimś stopniu rokujące nadzieje. Są to :
- Kantai Colletion: KanColle anime na podstawie gry w którym główne role odgrywają moe-dziewczęta pełniące jednocześnie rolę.. okrętów wojennych (takie rzeczy tylko w Japonii XD)

- Koufuku Graffiti - anime o gotowaniu z "apetycznymi" dziewczetami w rolach głównych.

Ktoś ogląda ? Jakie wrażenia ? Bo szczerze.. nie bardzo mnie te pozycje zachęciły, ale może się mylę...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hokusai
Temat postu: zima 2015 - anime  PostWysłany: 10-02-2015 - 13:13
yin-yang
yin-yang

Nie chcę być dyżurnym malkontentem na forum ,ale też nie brzmi to dla mnie zachęcająco... Skądinąd nie starcza mi wyobraźni żeby wpaść na to w jaki sposób bohaterka wchodzi w role okrętu wojennego......

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2015 - 13:25
Q
Q

Skojarzyło mi się - bo wielu facetów ma fetysz na punkcie broni, sprzętu wojskowego czy wojskowości ogólnie etc. - oraz kilkunastoletnich panienek, więc usiłują obie rzeczy połączyć (tak, rzeczy, bo panienki są równie przedmiotowo traktowane).
Cóż, co kto lubi -.- Ja ostatnio już w ogóle przestałam oglądać yuri.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2015 - 14:01
yin-yang
yin-yang

Pewnie tak:D Akurat żaden z tych fetyszów nie jest moim. Należę do tych facetów co nie lubią militariów i broni - chyba, że jakąś fantastyczno-freakowką jako akcesoria równie freakowskich postaci, świata i opowieści:D - i to jako jeden z elementów ,a nie główny "focus". Nie lubię też przedmiotowego podejścia do kobiet.
Generalnie już dawno zauważyłem, ze jestem bardzo daleko od tego co jest uważane za "zainteresowania typowego faceta"Razz
Co do Yuri... robię się chyba coraz bardziej wybredny, tzn. mam dość konkretne oczekiwania co powoduje, że stałem sie chyba odbiorcą "niszowym w niszy"Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Hokusai dnia 10-02-2015 - 14:44, w całości zmieniany 2 razy

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2015 - 14:18
soldier of fortune

Alteno - fetysz militariów, silnie obecnych wśród męskich otaku jest tu zapewne motorem przewodnim. Podobny trik był już w Upotte!, Girls und Panzer, czy Strike Witches. To anime na podstawie gry - wiec głównym jego zadaniem jest zapewne:
a) zwiększenie sprzedaży gry
b) zarabianie na wszelkiej maści gadżetach typu figurki,poduszki itp...

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2015 - 16:13
yin-yang
yin-yang

Akurat pomysł spersonifikowania okrętów wojennych sam w sobie był bardzo fajny. Mogłoby z tego powstac świetne anime. Niestety, twórcy zdecydowali się pójśc w "okruchy życia" i z potencjalnego eintopfu wyszła mamałyga. To samo dotyczy drugiego anime. Nic w tym ciekawego. Dziwię się, że autorka nie wspomniała o "Cross Ange", anime obecnie ubóstwianym przez fanów yuri na zachodzie. Chociaż w sumie to dobrze, bo anime najpierw sugerowało, że bohaterki są lesbjikami, a potem wszystkie ślinią się do facetów...

Lou
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 10:31
yin-yang
yin-yang

O rany, znowu stereotypy. Kobiety też mogą mieć fetysz militariów.

I'm the best at what I do... and what I do ain't pretty.

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 10:54
badass grumpy witch

Kobieta, mundur i broń to takie sexy <3 Tylko mundurki mnie odstraszyły... :/

Lou
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 11:39
yin-yang
yin-yang

Za mundurem panny sznurem ;p dlatego miałam iść do szkoły pożarniczej Very Happy

Naprawdę nie ogarniam Japończyków, jak nie niedźwiedzie liżące pręty to znowu moe-okręty. Czasem tęsknię za anime z lat 80. Tam zdarzały się abstrakcyjne pomysły ale nie aż tak.

I'm the best at what I do... and what I do ain't pretty.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 11:39
yin-yang
yin-yang

Hmmm.. sprostowuję:D .Tak jak Rouko lubię postacie kobiet z bronią - zwłaszcza archaiczną ( lubię też klimat, który tworzą elementy archaicznej broni palnej ,muszkiety stare pistolety etc) Ale, właśnie ,jako akcesoria postaci natomiast militaria - zwłaszcza wspłczesne - jako przedmioty same w sobie mało mnie interesują.

Rouko
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 12:09
badass grumpy witch

Lou napisał:
Za mundurem panny sznurem ;p dlatego miałam iść do szkoły pożarniczej Very Happy.

O sznur też bym zadbała w razie potrzeby... ;]

Tak czy siak sam pomysł z militariami jest naprawdę dobry tylko to wykonanie.. Dlaczego to nie może iść prosto w yuri jak choćby nie wiem... Simoun? Nie rozumiem tych produkcji. Cienko cienko.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2015 - 12:57
yin-yang
yin-yang

Bo w Simoun bohaterki były "podmiotami" , a tu obawiam się, ze stają się "przedmiotami"... niestety to sprowadzenie ich do roli "okrętów" może być symptomatyczne...

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.