portal
encyklopedia

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO DANGO

Anime.com.pl

Shima Shop

Wishtown

Insomniadub

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sunater
Temat postu: Ile yuri w Puella Magi Madoka Magica ?  PostWysłany: 17-02-2015 - 08:47
soldier of fortune

Z okazji wydania przez Waneko pierwszego tomu "Puella Magi Madoka Magica The Movie -Rebellion" oraz w związku z komentarzami na naszym profilu na FB zakładam ten temat.
Jak uważacie - ile NA PRAWDĘ jest yuri w tej serii ? Osobiście uważam że niewiele lub wcale - jest to co najwyżej mroczna opowieść z dziewczęcą przyjaźnią w tle. Fakt - seria mi się TOTALNIE nie podoba (mam alergie na dzieci i dziecięce bohaterki) więc zapewne obiektywny nie jestem. A jaka jest WASZA opinia ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 17-02-2015 - 11:42
Q
Q

Chyba już gdzieś się na forum rozpisywałam o Madoce. Nie chce mi się szukać, ale powtórzę, że i mnie drażni dziecinny wygląd bohaterek. Anime jednak wciągnęło na tyle, że po jakimś czasie przestała zwracać na to uwagę, treść jest zdecydowanie nie dla dzieci.
Jak to było w naszym yurimetrze, jak jedna osoba jest homoseksualna i zakochana w drugiej, ale nie ma ukazania wzajemności? 2? 3?
W każdym razie jak dla mnie, anime może uchodzić za yuri ze względu na to, że to uczucie Madoki napędza tu całą akcję i nie sądzę, aby przyjaźń mogła być TAK obsesyjna (nie wiem jak jest w Rebellion, niestety jeszcze nie widziałam), przez to zdecydowanie wysuwa mi się na plan pierwszy.
Naturalnie wszystkie osoby, dla których yuri musi być poparte fizycznością uznają, że tego tu nie ma.

edit: jednak znalazłam - link do dyskusji o Madoce:
http://yuri.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1741

Ostatnio zmieniony przez Altena dnia 17-02-2015 - 11:57, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Rouko
Temat postu: Ile yuri w Puella Magi Madoka Magica ?  PostWysłany: 17-02-2015 - 11:44
badass grumpy witch

Dla mnie to nawet obok yuri nie leżało.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 17-02-2015 - 15:50
yin-yang
yin-yang

W ostatnim tomie "Rebelii" jest jednoznacznie powiedziane, że Homura i Madoka kochają się wzajemnie. Miłośc Homury ma charakter duchowy, ale jest w niej też domieszka pożądania. Madoka kocha Homurę, ale tutaj sprawa jest mniej jednoznaczna - Madoka-dziewczyna żywi wobec Homury uczucia wpisujące się w schemat romantycznej przyjaźni, natomiast Madoka-bogini kocha Homurę jak Homura ją, ale ważniejsze dla niej jest ocalenie wszystkich czarodziejek, więc nie mogą byc razem. Przynajmniej do czasu, ale to już będą megaspoilery do zakończenia "Rebelii". Warto też spojrzec na inne dziewczyny: Oriko i Kirika zachowują się jak Haruka i Michiru, można więc byc pewnym, że są razem; ponadto w całej serii jest bardzo wiele podtekstów związanych z Kyoko i Sayaką, a ich wspólna "character song" jest w zasadzie pieśnią miłosną.

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2015 - 18:35
yin
yin

Soniasonia to ślicznie wyjaśniła, nie wiem, czy mam wiele do dodania - ale to prawda, że Madoka świecie yuri, co widziała chyba większość tych, którzy czytali i oglądali - Madoka i Homura to właściwie kanon, chociaż oczywiście jest to miłość bardzo platoniczna, taka niewinna i w przypadku Madoki pozbawiona aspektów fizyczności - z Homurą nie byłabym już pewna, bo tutaj jej desperacja niekiedy zahacza o takie bardziej typowe pożądanie. A twórcy naszpikowali całość nawiązaniami - w Rebelionie obie siedzą razem na łące pośród lilii - trudno chyba o bardziej oczywistą aluzję.
Sayaka i Kyoko to typowe frenemies, które walczą z tym, co do siebie czują, nie zgadzając się początkowo na to i starają się zbudować między sobą mur, który z równą pasją burzą. Ale ich relacje są na tyle skomplikowane, że najpierw jedna jest gotowa zabić drugą, a potem idzie za nią na śmierć z uśmiechem na twarzy, bo liczy na to, że po śmierci się spotkają.
Oczywiście, to nie jest yuri takie jak w tytułach josei, bo chyba wiek bohaterek na to nie pozwala, ale dla mnie seria jest jak najbardziej yuri.
W Different Story z kolei Mami "wychowuje" Kyoko jak mentorka uczennicę i nawet mówi o niej w ten sposób, że koleżanki dochodzą do wniosku, że zakochała się w drugiej dziewczynie.

To all our loved ones peace we will protect

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.