portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO YUMEGARI

Insomniadub

Wishtown

Shima Shop

Anime.com.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Rouko
22 Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 12-11-2015 - 23:15
badass grumpy witch

Pierwszy tom "Sunstone", dzieło Stjepana Sejic'a. Właśnie rozpakowałam, pachnie świeżością, papierem, drukarnią.. Waneko dorzuciło 3 zakładki (z czego jedna promuje jednotomówkę yuri na grudzień tego roku; sprytne posunięcie). Jest nawet mały plakacik na takim sobie papierze ale gest miły. Tomik prezentuje się ładnie choć twarda okładka bardziej by mi tu pasowała. Tyle z wstępnych uwag. Może nie wyczekiwałam tego komiksu, wszak historia jest dostępna w sieci. Pewnie część z forumowiczów też już wie cóż to za cudo. Kto się podzieli pierwszymi wrażeniami? Twisted Evil

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hokusai
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 14-11-2015 - 12:39
yin-yang
yin-yang

Mam zamiar zakupić. Pamietam inspiracje kreską tego rysownika - zwłaszcza twarzami bohaterek:)

Midgardsorm
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 14-11-2015 - 23:57
yin
yin

Mój egzemplarz przyjdzie na początku przyszłego tygodnia - dostałem maila ze sklepu, że przesyłka została już przekazana do doręczenia. Preorderu nie składałem, bo też plakat był mi całkowicie zbędny i tylko by się poniewierał (choć zdjęcie na nim prezentuje się naprawdę fajnie). Nie czytałem tego wcześniej - przeczytałem tylko parę stron i słyszałem opinię innych. Kreska wygląda świetnie. Planuję jednak się za to zabrać dopiero po skompletowaniu całości, bo nie mam zamiaru czekać dwóch miesięcy na kontynuację i chcę przeczytać za jednym zamachem.

Lou
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 15-11-2015 - 23:05
yin-yang
yin-yang

No to długo będziesz czekał - to seria ongoing, która dodatkowo będzie liczyła kilka arców.

I'm the best at what I do... and what I do ain't pretty.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Midgardsorm
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 16-11-2015 - 08:39
yin
yin

No to kijowo. Widząc miejsce na trzy okładki na stronie Waneko jakoś założyłem, że seria jest zakończona i liczy trzy tomy. Trudno - trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

*EDIT*
Właśnie otrzymałem swoje "Sunstone" i prezentuje się okazale. Szkoda tylko, że Yatta popsuła mi ten moment i znowu spieprzyła sprawę, drugi raz z rzędu zapominając wysłać mi przypinbkę za osiągnięcie Mad

Alextasha
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 16-11-2015 - 22:22
yang
yang

tak odnośnie kolejnego tomiku (angielskiego, ostatni z arcu)

Cytat:
for the first time ever i have a hard chapter deadline... thankfully it is already pre planned so it's all a matter of just sitting down and drawing it all out.

what's this deadline. well, chapter 5 needs to be complete by end of april, early may.
as it's tied into publishing in june and wrapping up the first arc.

sowhere does that leave us? well, there will be another strip this month, and then next month 2 more, and then pacing goes up to 4 + a month. not optional XD

so...good news everyone... i got people kicking my ass to move it XD

now after chapter 5 and the first whole arc is complete, i'll take about 2 months off. i need to plan out the pacing of mercy, mos importantly all the timings need to align in that story as it begins during ally and alan's college days, then catches up with sunstone and then progresses it's story forward as well.

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

Midgardsorm
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 16-11-2015 - 22:55
yin
yin

Ja natomiast przegrałem walkę z własna ciekawością i przeczytałem dziś całość pierwszego tomu - choć bitwa była zażarta i walczyłem dzielnie... Przez godzinę.

Rysunki są świetne, ale obawiam się o to, jak ta historia dalej się potoczy (przewidywane przeze mnie zakończenie nie jest zbyt przyjemne).

Hokusai
Temat postu: Sunstone  PostWysłany: 01-12-2015 - 07:26
yin-yang
yin-yang

Kupiłem i właśnie wczoraj przeczytałem.
Ten komiks to sama przyjemność^^ Mimo "pikantnej" treści po prostu miód leje się z kart albumu ( sformułowanie którego kiedyś uzyła Altena, mam nadzieję ,ze wybaczy m iten "plagiat").
- Po pierwsze bardzo ładna grafika - słowo ładna jest tu najbardziej adekwatne - zarówno projekty postaci jak i cała kreska i kolorystyka est ogromnie przyjemna dla oka. Widać też naprawdę duże umiejetnosci rysowników a także swobodę "łatwość" przechodzenia w różne style nieraz bardzo wyestetyzowane.
Widać też że rysownicy mają postacie "w ręce' - w kilku nieraz oszczędnych kreskach potrafią stworzyć żywe przekonujące osobowosci ,gesty ,mimikę - widać było jaki sposó bycia jakie temperamenty, rodzaj ekspresji maja Ally, Lisa czy Allan. Może czasami mimika postaci torszeczke "przefajnowana" w ekspresji ,ale to nie przeszkadza - nie popada w sztucznosć
Treść adekwatnie przyjemna ,ujmująca. Nie sprowadza się do fanserwisu jak można by sie obawiać - przeciwnie, bohaterki to ,zywe ,czujące osobowosci, Ich uczucia ,czy doswiadczenia są bardzo prawdziwe - prz tym bohaterki potraktowane są przez autorów z bardoz dużym ciepłem i empatią.Były momenty w których po prostu odnajdywałem własne doświadczenia i emocje - spotkanie osoby z która odnajdujemy wspólną płaszczyznę, niespodziewane odkrycie tej bliskości ,fascynacja - to wszystko jest ogromnie autentyczne niezależnie od tego czy dotyczy osób interesujących się bdsm czy też nie - mam wrażenie ,ze opisuje uczucia czy sytuacje uniwersalne
Podobał mi się tez humor tego komiksu - jak przystało na tematykę pikantny, nieraz dosadny a jedocześnie potraktowany z subtelnością , nie wchodzący w wulgarność. Nawet niecenzuralne wyrazy których pojawiało się całkiem sporo były uzyte z wyczuciem - nie były ordynarne. Podobnie jak ukazanie erotyki w tym komiksie - smiałe ,ale tez eleganckie i - paradoksalnie -subtelne.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2015 - 22:39
yin-yang
yin-yang

Prześliczny ten komiks. To chyba jedyna naprawdę zdrowa relacja sado-masochistyczna, z jaką spotkałam się w fikcji, chociaż w sumie jest nietypowa, bo jednej bohaterce zależy na wiązaniu, a drugiej raczej na dominacji niż sadyzmie. Też powiedziałabym, że jest to raczej ecchi niż hentai. Kreska prześliczna. Ogólnie bardzo przyjemna lektura.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2016 - 17:39
yin-yang
yin-yang

zgadzam się z tym co napisała Soniasonia, jeżeli chodzi o sposób pokazania relacji sadomasochistycznej. Jest bardzo jasno pokazane, że jest to gra o określonych regułach ,której bohaterki nie przenoszą na życie "pozałóżkowe", a w ich relacji uczuciowej jest dużo czułości i uważności na siebie nawzajem. Podoba mi się też to ,ze autor nie skupił się tylko na erotyce, ale też na uczuciach postaci i elementach ich życia codziennego, przyjaźniach etc. przez co stworzył żywe postacie, które można polubić - mnie Lisa i Ally "kupiły" już w momencie przygotowywania się na pierwsze spotkanie a im dalej tym bardziej je lubiłem i kibicowałem ich rozwijającemu się uczuciu. Po prostu bohaterki -jak kiedyś mówiono - "odnalazły się w korcu maku" i myślę ,ze wiele osób marzy o tym, żeby przeżyć cos podobnego ( mówię o uczuciu bo relacje BDSM to już...kwestia gustu Very Happy ). Drugi album czytałem - przyznam - z pewną obawą, czy wydarzenia tam nie spowodują jakiejś katastrofy, czy początku końca związku Ally i Lisy - nie chce pisać czy obawy te były uzasadnione, żeby nie spoilerować Wink

Irisviell
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2016 - 19:07
almost yang
almost yang

Powinnam była wejść już wcześniej na to moje konto. xD Pierwszy tom zamawiałam jako preorder, więc przybył do mnie razem z plakacikiem. bardzo miłym dla oka i z zakładkami. Jeszcze nie wiem czy i gdzie ten pierwszy umieścić, ale szkoda byłoby go na moją mało stylową ścianę wrzucać, może poczekam do jakichś remontów czy coś. Laughing
Co prawda obserwuję profil autora na dA już od jakiegoś czasu, ale nie przeczytałam wszystkiego, co tam było, na szczęście, bo tym lepiej czytało się historię, trzymając tomik w rękach i nie znając całego przebiegu zdarzeń. A później na stronce zadowoliłam się artami. Razz Komiks jest, co tu dużo mówić, fantastyczny! Znany mi styl rysunku, nic nie stracił przy druku. (Chociaż jak wspomniała Rouko, lepsza byłaby twarda okładka. Nieco droższe rozwiązanie, ale jednak trwalsze. No ale nie będę marudzić, całość wydania i tak świetnie wyszła.). Chyba jeszcze nie wspomniałam, że również niezmiernie mi się podoba grafika? Świetna kreska. Very Happy Dodatkowo dominujące w komiksie ciepłe barwy nie tylko tworzą klimat, ale sprawiają, że jeszcze przyjemniej patrzy się na rysunki.
Sądzę, że ci, którzy obawiają się pustego seksu, nie mają właściwie czego się bać i spokojnie mogą sięgnąć po "Sunstone". Pomimo obracania się wokół takiej a nie innej tematyki, pikantnych scenek, niepozbawionych jednak wdzięku, autor ma do przedstawienia na kartach komiksu więcej, a jego bohaterowie żyją, mają swoje problemy, wątpliwości, ukazują swoje emocje i daleko im do tych mitycznych sadomasochistycznych istot, które niektórym pojawiają przed oczami, kiedy im wspomnieć o BDSM. Razz Postaci po prostu nie sposób nie polubić i nie zatopić się w komiksie na te paręnaście-parędziesiąt (w zależności jak kto długo będzie wwiercał wzrok w poszczególne kadry Twisted Evil ) minut.

Na półce już czeka na mnie drugi tom. <3

Jeśli dziewczyny zrobią cosplay yaoi to będzie yaoi, czy yuri?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.