portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO WANEKO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

Anime.com.pl

Shima Shop

Insomniadub

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 04-08-2015 - 11:39
yin-yang
yin-yang

Przyznam, że - jak to określiła Altena - przekazy o superbohaterach to nie moja wrażliwość i są zupełnie poza moimi zainteresowaniami. Generalnie amerykańskie komiksy nigdy do mnie nie"trafiały" , jako dzieciak wolałem komiks francusko -belgijski ,a potem japońska mangę. Mam znajomą która lubi te "marvelowskie klimaty" i regularnie chodzi do kina na kolejne części Avengersów i pochodnych. Ostatni nawet dałem jej się wyciągnąć na film "Antman" - mimo, iż nie jest to "moja bajka" nawet nieźle się na nim bawiłem ,bo był on wyraźnie w komediowo autoironicznym tonie.
Wracając jeszcze do igrzysk - ciekawe, bo zdałem sobie sprawę ,ze zazwyczaj w fikcji omijam takie smutne i przygnębiające światy i emocje ,a w "igrzyskach".. było coś nieokreślonego co mnie do nich przyciągnęło. Nie umiem tego nazwać.
W ostatnich dniach zauważyłem ,ze w tym momencie najwięcej satysfakcji dają mi chyba filmy w rodzaju kameralnych obyczajówek - myślę ,ze najłatwiej mi się z nimi utożsamić, Dużo satysfakcji dał mi "Poradnik pozytywnego myślenia" - nieoczywista komedia romantyczna. Hmmm. gdy bym miał pomyśleć o wymarzonej historii yuri to mogłoby być coś podobnego -komediowo ,ale bez łatwego sentymentalizmu, płytkich" typowych postaci ,z poważniej potraktowaną psychologia, nieoczywistymi bohater(k)ami (para głównych postaci w "Poradniku..." może wzbudzać ambiwalentne uczucia niektórym swoimi akcjami wynikającymi z zaburzeń osobowości) komediowo -psychologiczną obserwacją relacji międzyludzkich.
Oprócz tego jedną z głównych ról gra tam Jennifer Lawrence czyli Katniss.
Dużo satysfakcji dał mi film"Debiutanci' - nieoczywista trochę smutna komedia , bardzo ..czuła ,tak to chyba mogę nazwać.
Wygląda tez na to ,ze zaczynam mieć tę cechę osób interesujących się Yuri, że pewne elementy dostrzegam w filmach gdzie może dla innych nie są one oczywiste.
Ostatnio w Izraelskim filmie "Meduzy". Interesująca, śmieszno- smutna historia z humorem podanym dyskretnie ,ale w taki sposób ,ze momentami pokładałem się ze śmiechu. Ciekawi mnie czy tylko ja zobaczyłem rodzącą się relację Yuri miedzy fotografką a bohaterką która przygarnęła małą dziewczynkę? Nie chce spoilerować ,ale ostatnia scena z tymi postaciami jak dla mnie sugeruje coś w rodzaju wspólnego happy endu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 24-08-2015 - 10:43
Q
Q

Z innej beczki - kto oglądał serial "Dark Angel"? Serial z gatunku nieanimowanego "Noir" o genetycznie wyhodowanych super żołnierzach. Główna bohaterka to taka trochę Lara Croft, mamy teorie spisku, świat po pewnego rodzaju apokalipsie, masę fanserwisu, nie brakuje też humoru. Oglądało się bardzo fajnie, chociaż drugi sezon już zamotali i spłycili niemożliwie, usiłując chyba inspirować się X-Men, ale w jakiś taki chaotyczny sposób. Piszę o tym tutaj, bo najlepsza przyjaciółka gł. bohaterki jest zdeklarowaną lesbijką i jest bardzo "cool" Smile

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2015 - 14:09
yin-yang
yin-yang

. Tytuł, o którym pisze Altena nic mi nie mówi, . Genetycznie wyhodowani super żołnierze nie brzmią dla mnie szczególnie zachecajaco, przyznaję, ( od dłuższego czasu zauważyłem ,ze nie lubię tematyki militarno-wybuchowo- heroicznej, chyba, że nietypowo potraktowanej) z kolei postać najlepszej przyjaciółki głównej bohterki powoduje że moze jednak zwrócę na tę serie uwagę:))
To ja też z innej beczki: ostatnio udało mi sie obejrzeć dwa filmy , które przegapiłem w kinach a od dłuższego czasu chciałem je obejrzeć.: "Dumni i wściekli" (oryginalny tytuł "Pride') o londyńskich gejach i lesbijkach ,którzy przyłączyli sie do strajkujących górników w czasach Margaret Thather i "Birdman" -chyba jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem.
W "dumnych i wściekłych" duzo radosci dały mi obserwacje jak ludzie z dwóch zupełnie różnych środowisk poznają sie nawzajem i zaprzyjaźniają - wynikało z tego zresztą sporo komediowych scen. I świetne ,barwne postacie, bardzo trafnie zaobserwowane i zagrane. Poza tym przyznam ,ze ta Wielka Brytania z lat 80-tych pod wieloma wzgledami przypominała mi współczesna Polskę ( wydaje mi się np. ,ze tamtejsze środowiski LGBT, było wtedy w podobnej sytuacji jak dzisiaj w Polcse).
"Birdman' to brawurowy -komediodramat? tak to chyba mozna nazwać, o aktorze ,któyr przed laty zasłynął roła superbohatera o nazwie Birdman, a współcześnie próbuje wydostać sie z szufladki reżyserując ambitna sztukę teatralną na broadwayu i jednoczesnei nei mając do tego szczególnych kompetencji ,co powoduje ogólnie niezły chaos ,zwłaszcza ,ze otoczony jest ekipą podobnie trudnych charakterów jak on.Wszystko ,co tam sie dzieje to "jazda bez trzymanki", co ciekawe cała muzyka filmowa odegrana jest tylko na perkusji co idealnie pasuje do rozedrganego klimatu filmu, a przy tym bonus dla osób lubiacych Yuri - krótka les sytuacja miedzy dwiema bohaterkami - które w wcześniejszych scenach był hetero... ale mozę racje miały les bohaterki z filmu "Dumni i wściekkli" śpiewajac na melodie "Glory glory hallelujach": "Every woman is a lesbian in her heart"^^

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2015 - 01:20
yin
yin

Obejrzałem ostatnio NAPRAWDĘ SPORO filmów - głównie starych, z lat 40-tych i 50-tych. W kinie natomiast byłem ostatnio na "Sicario", "The Walk" i "Marsjaninie". "Sicario" jest dla mnie lepszym filmem od innego tytułu tego samego reżysera - "Labiryntu" - ale też rewelacji nie ma. Podobnie z resztą jak w przypadku "The Walk" - ot fajny film do obejrzenia. Choć sceny, gdy główny bohater znajduje się na dachu (o linie już nie wspominając) robią spore wrażenie - mimo iż nie mam lęku wysokości, to czułem pewien dyskomfort. "Marsjanin" natomiast jest dla mnie jednym z najlepszych dzieł Ridleya Scotta (choć oczywiście nie wszystkie widziałem) - film wygląda ładnie, przyjemnie się go ogląda, miejscami jest naprawdę zabawny i dobrze przemyślany. Przeszkadzały mi tylko niektóre detale i wątki.

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2015 - 23:53
yin
yin

Chciałem zwrócić waszą uwagę na kilka filmów, które w stanach już wyszły, bądź wyjdą niebawem, a wciąż niewiadomym pozostaje, czy wyjdą one w Polsce.

Pierwszym z nich jest film "Carol" z Cate Blanchett i Rooney Marą. Jest to historia lesbijskiej miłości między pewną młodą kobietą, a mężatką w średnim wieku.
https://www.youtube.com/watch?v=EH3zcuRQXNo

Drugi to "Spotlight", opowiadający of gazecie natrafiającej na skandal dotyczący molestowania dzieci przez katolickich księży. Obsada robi spore wrażenie, ale biorąc pod uwagę temat wątpię, by zdecydowano się na wypuszczenie tego filmu w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=56jw6tasomc

I na końcu "Pawn Sacrifice" - film biograficzny o szachowym mistrzu, Bobby'm Fischerze, skupiający się na jego pojedynku z rosjaninem, Borisem Spassky'm. Reżyseruje Edward Zwick, a główną rolę gra Tobey Maguire, który do tego filmu przygotowywał się ponoć 10 lat.
https://www.youtube.com/watch?v=xFHvH9FtACg

Interesuje was któryś z tych tytułów?

sunater
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2015 - 11:07
soldier of fortune

mnie Pawn Sacrifice - zawsze ciekawiły mnie postacie mistrzów szachowych, tym bardziej że sam gram beznadziejnie... Co do tematu molestowania - były już takie filmy choćby "siostry magdalenki" niemniej może udało sie reżyserowi pokazać coś nowego...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Altena
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2015 - 21:15
Q
Q

Cytat:

I na końcu "Pawn Sacrifice" - film biograficzny o szachowym mistrzu, Bobby'm Fischerze, skupiający się na jego pojedynku z rosjaninem, Borisem Spassky'm. Reżyseruje Edward Zwick, a główną rolę gra Tobey Maguire, który do tego filmu przygotowywał się ponoć 10 lat.

"Pawn Sacrifice" obejrzę na pewno. Ta historia ma też swój musical - pt."Chess" - gdzie główną rolę żeńską gra Idina Menzel (Elsa z "Krainy Lodu ^^).

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2015 - 21:45
yin
yin

Mnie do "Pawn Sacrifice" najbardziej przekonały postać reżysera oraz trailer. Za szachami szczególnie nie przapadam (po części dlatego, że grać nie potrafię), ale lubię filmy o sporcie bądź o pojedynkach wielkich umysłów.

Ostatnio zmieniony przez Midgardsorm dnia 11-11-2015 - 22:44, w całości zmieniany 1 raz

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2015 - 22:05
Q
Q

Trailer faktycznie dobry. Mam nadzieję, że film będzie miał podobne napięcie. No i ciekawi "Spiderman" w roli szachisty tym razem. Aż musialam skasować część posta, bo prawie zespojlerowałam. Ale Fisher to naprawdę barwna postać. Mój ojciec zajmuje się zawodowo kompozycją szachową, stąd mam do tej tematyki sentyment.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2015 - 12:53
yin-yang
yin-yang

Zainteresował mnie ten film. W środę idę na niego do kina. Lesbijska historia dziejąca sie - jak informuje nas notka "w świecie bez mężczyzn"Smile)
http://www.filmweb.pl/film/Duke+of+Burgundy.+Reguły+pożądania-2014-705363
https://www.youtube.com/watch?v=P-xIMBnclyA

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2015 - 23:46
yin
yin

Zapowiada się ciekawie. Tek przeglądając repertuar pobliskiego kina trafiłem na film "Sufrażystka", którego tematyka również mnie zaintrygowała.

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2015 - 11:00
yin-yang
yin-yang

Sufrażystka zapowiada się bardzo ciekawie i też mam zamiar się wybrać:)

Hokusai
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2015 - 11:05
yin-yang
yin-yang

Wczoraj byłem na "Duke of Burgundy" i jestem nadal pod wrażeniem tego filmu. - bardzo poruszył mnie emocjonalnie. W odróżnieniu od recenzenta z filmwebu nie odczuwam go jak tylko wyrafinowanej gry formalnej.
Jest tam ukazana specyficzna relacja dwóch osób o zupełnie różnych potrzebach - jedna z nich zmusza się do wchodzenia w obce jej role, żeby spełnić oczekiwania partnerki, co okupione jest cierpieniem obu. Jednak film ma w sobie pewien - optymizm "mimo wszystko" - w pewnym momencie bohaterki zaczynają rozmawiać i słuchać się nawzajem. Jak określiła to jedna ze znajomych ,z kórymi byłem w kinie - jest w tym filmie cos ujmującego. Myśle, ze to coś, to silna więż i opotrzeba blliskoći miey obiema bohaterkami, kóre choć rania się nie robia tego z premedytacją , i które - jak odczułem - mimo sprzecznych pragnień chcą być ze sobą i są zdolne do otwartości i dialogu.

Myślę, że w rankingu filmów które w ostatnim okresie najbardziej mi się spodobały - obok m.in. "Birdmana" i "Dumnych i wściekłych" - umieszczę także "Duke of Burgundy"

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2015 - 10:41
yin
yin

Cieszę się twoim szczęściem.

Jest w końcu oficjalna data premiery fimu "Spotlight" w Polsce - 5 lutego 2016. A obawiałem się, że z powodu tematyki nikt nie zdecyduje się na wpuszczenie tego tytułu do polskich kin.

Midgardsorm
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2015 - 01:58
yin
yin

Wróciłem niedawno z seansu przedpremierowego filmu "Most Szpiegów" - przeciętny jak dla mnie.

Tymczasem film "Carol" również otrzymało oficjalną datę polskiej premiery - 4 marca 2016. Już się nie mogę doczekać. Dodatkowo, otrzymał on wczoraj Złotą Żabę na festiwalu Camerimage.

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2015 - 22:43
yin-yang
yin-yang

Oglądaliście "Wzgórze krwi"? Ja chciałam ale jakoś mi przeleciało koło nosa Sad

Altena
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2016 - 02:27
Q
Q

Odkopuję temat - obejrzałam właśnie "Female Perversions" - dramat z 1997 roku w Tildą Swinton w roli głównej. Dla forum yuri film jest o tyle interesujący, że główna bohaterka ma tam lesbijski romans. Sama film obejrzałam najpierw wyłącznie ze względu na aktorkę (Tildę Swinton mogę oglądać godzinami nawet gdyby reklamowała proszek do prania), a tak gdzieś w połowie sama się zdziwiłam, że mnie tak wciągnęło. Film można obejrzeć bez problemu na youtubie, fanom psychodellicznych dramatów, z dość silnym feministycznym przekazem, polecam Smile

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.