portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO JPF

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO DANGO

Anime.com.pl

Shima Shop

Insomniadub

Wishtown

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
koharu
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 03-12-2006 - 17:41
almost yin-yang
almost yin-yang

ostatnio wchodząc na www.youtube.com w ramach przerwy w zakuwaniu wpisałam z ciekawości w wyszukiwarce tytuł tej bardzo ciekawie zapowiadającej się mangi Wink i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jest i anime!
oczywiście zamiast się uczyć, przez pół nocy oglądałam, a teraz wydzielam sobie tę przyjemność w zależności od bliskości kolejnych testów zaliczeniowych Razz
polecam! jest śliczne! [i facetów jak na lekarstwo...a jak już są to mają damskie głosy Twisted Evil ]

...sesja to stan duszy... nawet jeśli się dawno skończyła, to mam wrażenie jakby codziennie rozpoczynała się na nowo...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shell
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 04-12-2006 - 10:08
dzielna rycerza i kosmonautka

no wlasnie, zesmy mialy okazje obejrzec trochu na domowce ale jakos nie wyszlo XD pierwszy odcinek bez napisow jakos malo mi powiedzial ale jestem zaciekawiona Smile

sierpien na wykopach.. X(

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
tai
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 04-12-2006 - 12:09
outsider
outsider

ha! jestem fanka tej serii Smile
juz kiedys bylo o niej troche na forku

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
tai
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 20-12-2006 - 22:53
outsider
outsider

gra na ps2 Smile
http://www.youtube.com/watch?v=7EM9VGgRNqA

a tu wszelkie inne bonusy:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Simoun_media

koharu
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 20-12-2006 - 23:10
almost yin-yang
almost yin-yang

jak miło Smile
[obejrzała 21 odcinków i czeka na kolejne...]

...sesja to stan duszy... nawet jeśli się dawno skończyła, to mam wrażenie jakby codziennie rozpoczynała się na nowo...

Alucard
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 23-03-2009 - 19:46
almost yin-yang
almost yin-yang

omfg i love it <3
to jak przez te całe 26 były budowane relacje Aeru i Neviril były majstersztykiem, powoli po trochu ale do przodu! a nie pół odcinka i o matko kocham cie!
tylko jedna rzecz mnie dobijała. Głosy facetów. dobra fajnie ze byli kiedys babkami ale sory ciało im sie zmieniło to głos tez mógłby mutacje przejsc a nie stary dziad a tu głos kawaii dziewuchy, xd

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Rena
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 25-05-2009 - 19:55
new here...
new here...

Ech...a wiecie gdzie mozna obejrzeć Simon?? Eh nie moge znaleźć ;/;(

sunater
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 25-05-2009 - 20:03
soldier of fortune

odbierz PM

Rena
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 28-05-2009 - 12:23
new here...
new here...

Dziaaa...!!

Czarna_Pantera
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 01-09-2009 - 21:41
yang
yang

Obejrzałam Smile Anime było ciekawe, ale rozczarował mnie koniec, czuje niedosyt.

Ayumu
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 02-09-2009 - 18:34
almost yin
almost yin

Ja jestem dopiero po 3 odcinkach i... nawet podoba mi się, ale ten klimat w anime jest straasznie poważny.

sunater
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 02-09-2009 - 21:04
soldier of fortune

Ayumu: A będzie gorzej Razz Polityka, zdrada (ale nie uczuć tylko stron)... tam nic nie jest do końca czarno-białe... i to właśnie jest najlepsze Smile

Karmelia
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 21-12-2009 - 14:25
Hugatoria Magna
Hugatoria Magna

Simouny zapowiadały się nieźle, nawet mimo cukierkowych kolorków. Dużo postaci, różnorodne designy i charakterki, animacja też do przyjęcia, fabularnie nienajgorzej... Całą przyjemność z oglądania zepsuło mi jednak to mieszanie z mężczyznami >.<

Ja nie rozumiem, dlaczego w mandze/anime yuri (!) mechanikiem, kapitanem, liderem frakcji politycznej itp. nie może być kobieta Razz Doprawdy, komu by wadziło, gdyby dopuścić baby do rządzenia? A tak nie ma ani kobiet, bo przecież Simounki się teoretycznie nie liczą, ani normalnych facetów, tylko jakieś takie... nie urażając, homo-niewiadomo Razz Nie wiem, co twórcy chcieli osiągnąć takim zabiegiem, ale najwyraźniej im nie wyszło Razz

pax
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 27-12-2009 - 22:15
almost yin
almost yin

A mi zupełnie nie przeszkadzały postaci męskie w Simoun. Na początku byłam w lekkim szoku, ale szybko się przyzwyczaiłam. To przede wszystkim bardzo oryginalny pomysł na fabułę. Te głosy.. Chyba jedyny, który mnie trochę drażnił był Floe (nie wiem czy dobrze piszę, chodzi o tę rudowłosą panienkę) w ostatnim odcinku. Był zupełnie nie zmieniony. xP
Skończyłam parę dni temu i chyba jedynym moim rozczarowaniem było zakończenie. Możliwe, że już przyzwyczaiłam się do wielkiego bum na koniec, jakiejś eksplozji uczuć czy przedługaśnej sceny końcowej. A tu organizatorzy postanowili zupełnie na odwrót wszystko potraktować. Z jakimś takim nienaturalnym spokojem się to potoczyło... Z jednej strony lubię jak dużo się dzieje na koniec, ale z drugiej, zupełne oddalenie się od tej metody, bardzo mnie zaintrygowało. Sama już nie wiem, w każdym razie, było inaczej.
Konflikty między krajami zawikłane, ale uczucia bohaterek pięknie pokazane. Całość naprawdę bardzo mi się podobała. Smile

Mimeiko
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 08-09-2010 - 01:05
yang
yang

Simoun... Długo się przymierzałam do tej serii bo na początku po prostu nie podeszła mi sama grafika. Ot, nie byłam zwolenniczką ściągania anime, ale jak tymczasowo przeszłam do roli uploadera postanowiłam się za to zabrać no i... Nie żałuję. Zdecydowanie najlepsza seria jaką miałam do tej pory oglądać choć była tu masa nie domówień, z jednej strony to dobrze - widz może dopowiedzieć coś od siebie, a z drugiej... "Zróbmy aby było, fajny wątek, ciekawy, po co dawać odpowiedź". Ta irytująca z początku kreska, stała się później niezwykle miła dla oka, muzyka... Miód. Szkoda tylko, że o ile seria tak na początku naprawdę ciekawiła to pod koniec zrobił się niezły burdel, zdecydowanie za dużo spraw na raz i za dużo bohaterek na pierwszym planie, zamieniło się to tak nieco w szkolny, nudny romans. Wolałabym by ukazano bardziej konflikt zbrojny, czy nawet jak sprawa się miała po drugiej stronie frontu, kto wie, może tam również byłby ciekawe yuri pary? Same Góralki wyglądały nieźle, a wiemy o nich tyle co nic. Generalnie do tej pory mam żal do twórców, chyba najbardziej o to, że nie wyjaśniono sprawy z Dominurą - chodzi mi o ten jej szok. No i te powiązanie Dominura - Onashia. Dowiedzieć się pewnie już niczego nie dowiemy, jedynie jak komuś zależy to może dobrze powęszyć i podowiadywać się z jakiś informacji co niby twórcy chcieli nam przekazać.
Ale w ogóle, serię polecam bardzo bardzo gorąco, bo jak ktoś wspomniał mamy tu dosyć oryginalną fabułę, a to jakaś miła odmiana od tych mdłych szkolnych miłości, których mamy aż nadto.

sunater
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 08-09-2010 - 09:09
soldier of fortune

Zgodze się że w końcówce autorzy przesadzili z ilością wątków... Czuje również niedosyt jeśli chodzi o sprawy militarno-polityczne. Tak naprawdę można było z tego pomysłu wycisnąć duuużo więcej - ale i tak jest to jedne z lepszych anime yuri. Głównie ze względu na nieszablonowość i podejmowanie trudnych tematów jakimi są wojna i polityka (choćmożna było w tej materi pokazać o wiele więcej i ciekawiej) Smile

Mimeiko
Temat postu: Simoun  PostWysłany: 30-12-2010 - 04:36
yang
yang

Dokładnie, można było coś dodać ale niestety nie zrobiono tego. Seria z ogromnym potencjałem, który nie do końca został wykorzystany.
Ostatnio kolega porównał Simoun z bardzo podobną serią - Soukou no Strain, jednak od razu stwierdził, że to pierwsze zdecydowanie bije na głowy ten drugi tytuł, sama nie ocenię bo za Soukou no Strain brać się nie będę, ale to tylko pokazuje, że Simoun pomimo tych swoich niemałych wad fabularnych ciągle trzyma się w czołówce jeśli chodzi o serie yuri.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.