portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

Wishtown

Anime.com.pl

Insomniadub

Shima Shop

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nonA
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2010 - 08:33
new here...
new here...

No to...ja jestem w kropce. Najbliżej jest aoishiro tych wymagań. Z tych co ja znam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Interp
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2011 - 17:39
almost yin
almost yin

Oto chomik głównie o Japonii. Jest na nim parę gier typu yuri więc może coś wam się spodoba. http://chomikuj.pl/S_h_i_z_u_m_a/

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
GRS
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2011 - 21:13
yin-yang
yin-yang

Z gier visual novel po angielsku, gdzie yuri jest motywem przewodnim, wymienić mogę tutaj:
Sono Hanabira ni Kuchizuke Wo
Sono Hanabira ni Kuchizuke o: Watashi no Ouji-sama
(obie, moim zdaniem, bezdennie głupie, ale popularne...)
The Mirage Tale
The Morning Star (nie grałem, ponoć niezłe)

Ciekawostką jest seria Lightning Warrior Raidy , składająca się z dwóch gier:
Lightning Warrior Raidy i
Lightning Warrior Raidy 2: Temple of Desire
Jest to RPG, w której sterujemy tytułową wojowniczką. Gra ma w 90% żeńską obsadę i od diabła scenek +18, niemal wyłącznie z kobietami. Ale lojalnie ostrzegam, zdarzają się i macki... a sama gra jest dość prymitywna.

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2013 - 10:58
yin-yang
yin-yang

Patrzcie państwo, pisałem to jakiś czas temu, a zapomniałem o jedynym bodaj klasycznym jRPG yuri czyli o Eternal Filena - http://innerworld.pl/?dzial=1154
Dodatkowo, jest jeszcze patch do Final Fantasy IV, który zmienia większość obsady w kobiety i funduje nam pełnowymiarowy wątek yuri w fabule. [/url]

GRS
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2013 - 20:06
yin-yang
yin-yang

Sugar's Delight - doujnowa gra kinetic novel, w 100% yuri, dostępna legalnie za darmo. Opowiada o Ichigo, której marzeniem jest prowadzić cukiernię, na co rodzice kategorycznie nie wyrażają zgody. Dlatego dziewczyna opuszcza dom, zaś szukając pracy trafia do Sugar’s Delight, cukierenki prowadzonej przez nieco ekscentryczną, ale jakże uroczą Chocoę.
Gra dostępna jest na Windows, Maca i Androida, po angielsku i japońsku. Pobrać ją można stąd: http://neko-soft.blogspot.com/p/downloads.html?zx=185261f39f5d342 Autorka pracuje nad kolejną grą z tej serii pt. "Chocolate's Delight"

Pro Lesring: Ring Out - Aya, której rodzice zaciągnęli długi u mafii, zostaje odsprzedana organizatorowi pokątnych walk, organizowanych nielegalnie. Jest to o tyle specyficzna dyscyplina, że biorą w niej udział tylko kobiety, zaś przegrana zostaje oddana do zabawy zwyciężczyni. Jedna z pierwszych gier visual novel, jakie wyszły po angielsku. Ma też swoje polskie tłumaczenie dostępne tutaj: http://tss.asenheim.org/game_plw.php

Madoka Magica, Pure Pink Pretty Lovers - częściowa adaptacja anime, z tym, że gracz wciela się w postać Madoki i może nawiązywać romanse z innymi bohaterkami serii. Wyszło angielskie tłumaczenie

The Mirage Tale - krótka, romantyczna i nieco bajkowa visual novel o dwóch dziewczynach, stworzona od podstaw po angielsku. Dostępna legalnie za darmo.

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2014 - 16:49
yang
yang

Yuri Project wypuścił tłumaczenie kolejnej części (9th) SonoHana
https://yuriproject.net/kiss-petals-sweet-grown-kisses/

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

Soniasonia
Temat postu:   PostWysłany: 05-09-2014 - 20:56
yin-yang
yin-yang

Tak zupełnie na marginesie, ostatnio gram w gry Nitro+Chiral. To, co mnie w nich zachwyciło, to to, iż mimo że są to gry BL, to wątki romantyczne zostały zepchnięte na dalszy plan, a na pierwszym jest sensacyjna fabuła i historie poszczególnych bohaterów . Zastanawiam się, czy istnieje podobna gra yuri. Jeśli tak, to byłabym bardzo chętna :3

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2015 - 18:38
yin
yin

Soniasonia napisał:
Czy istnieje gra yuri, albo z wątkami yuri, albo przynajmniej z podtekstem yuri, w której:

Nie wiem, czy interesują cię gry rpg, ale zarówno w Mass Effect 2 jak i w Dragon Age: Inquisition wybierasz sobie płeć postaci, jaką gracz i wedle tego masz rozłożone romanse. Możesz romansować zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

ShakalakaxD
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2015 - 18:57
almost yin
almost yin

Yuri-Onna napisał:
Soniasonia napisał:
Czy istnieje gra yuri, albo z wątkami yuri, albo przynajmniej z podtekstem yuri, w której:

Nie wiem, czy interesują cię gry rpg, ale zarówno w Mass Effect 2 jak i w Dragon Age: Inquisition wybierasz sobie płeć postaci, jaką gracz i wedle tego masz rozłożone romanse. Możesz romansować zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

Dodam tylko, że poprzednie części DA oraz ME1 i ME3 także oferują opcję romansu z tą samą płcią. Wink

Alextasha
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2015 - 21:40
yang
yang

Mimo iż Jade Empire przeszłam kupę czasu temu to dopiero niedawno się dowiedziałam, że jest tam możliwość tęczowego zakończenia. Zarówno jak się wybierze żeńską jak i męską postać do grania Wink

http://three-musqueerteers.tumblr.com/

ShakalakaxD
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2015 - 23:26
almost yin
almost yin

Swoją drogą, dorzucę świetną i dość świeżą grę, a mianowicie Life is Strange.

Gra składa się z kilku epizodów, które wychodzą w odstępie kilkumiesięcznym, obecnie są dostępne 3 epizody.
Osobiście rozegrałam dopiero 2 odcinki, jakoś niedługo podniosę trzeci, w którym... i tutaj nie spoileruję, bo niektórzy bardzo tego nie lubią. Wiedzcie jednak, że nie bez powodu przytaczam tę grę w tym temacie. Smile

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2015 - 09:09
yin
yin

Uuu chyba za mocne wymagania, jak na mnie, a szkoda.

Lesbijski ślub można było wziąć w Falloucie (zmuszał nas tata dziewczyny, z którą postać się przespała). Ale to nie miało wpływu na fabułę, po prostu w drużynie pojawiała się nowa postać.

Za to mnie dobiła ta wiadomość dzisiaj: http://www.nerdspan.com/english-love-live-school-idol-festival-removes-homosexual-references/ Jak się okazuje, nawet w dzisiejszych czasach można cenzurować angielskie wydania gier i usuwać z nich wątki yuri.

To all our loved ones peace we will protect

ShakalakaxD
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2015 - 15:45
almost yin
almost yin

Przeczytałam ten krótki artykuł wczoraj, a tak się składa, że gram tylko w angielską wersję, więc tym bardziej poczułam się dotknięta.
Jedynym plusem jest fakt, że nie zmienili wszystkiego, aczkolwiek ich działanie wciąż zajeżdża homofobią. Wink

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2015 - 16:10
yin
yin

Mnie to zmartwiło, bo Love Life wisi u mnie na liście "do sprawdzenia, czy w to się da grać", a teraz widzę, że nie wiadomo, czy to ma to nawet sens.

Przy okazji - czy ktoś grał w Touhou i wie, w jakiej kolejności grać, żeby się z fabułą nie gubić?

ShakalakaxD
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2015 - 17:49
almost yin
almost yin

School Idol Festival jest elo, jeśli lubisz uniwersum Love Live! i gry rytmiczne. Elementy visual novel nie pełnią tam kluczowej roli, wielu użytkowników po prostu je skipuje. Jakiś czas temu również zaczęłam to robić i nie czuję się, jakbym wiele traciła. Razz

Co do Touhou, również doczepiam się do pytania. Uniwersum jest ponoć bardzo obszerne i słyszałam, że jest co ogarniać, a że mam teraz sporo wolnego czasu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Yuri-Onna
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2015 - 09:50
yin
yin

Z tego co udało mi się znaleźć w internecie wynika, że pierwszą, w jaką warto zagrać, jest Embodiment of Scarlet Devil. Ale po uruchomieniu rozgrywka trwała dwie minuty i moja postać była trupem. Pomogła zmiana poziomu trudności na niższy - wtedy udało mi się dojść do trzeciego bossa, panienki z Chin, ale i ona miotała takimi ilościami pocisków, że po prostu nie mam pojęcia, jak tego można unikać. To chyba gra dla masochistów Smile

Lou
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2015 - 21:30
yin-yang
yin-yang

ShakalakaxD napisał:
Dodam tylko, że poprzednie części DA oraz ME1 i ME3 także oferują opcję romansu z tą samą płcią. Wink

W burdelach również można skorzystać z usług kobiet grając kobietą. Podobnie zresztą było w Divine Divinity (taki stary, izometryczny crpg).

Chciałam zagrać w Life is Strange, ale mam dwa problemy z tą grą: 1. wiek bohaterek, 2. postać Chloe, czemu buntowniczki muszą zawsze być robione według jednej matrycy?

Inna gra indie z motywem les to Gone Home. Polecam.

I'm the best at what I do... and what I do ain't pretty.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.