portal
encyklopedia

WYDAWNICTWO JPF

WYDAWNICTWO YUMEGARI

WYDAWNICTWO DANGO

Comixgrrrlz - komiks kobiecy

WYDAWNICTWO STUDIO JG

WYDAWNICTWO WANEKO

WYDAWNICTWO THE COLD DESIRE

Insomniadub

Wishtown

Anime.com.pl

Shima Shop

Recenzja drugiego tomu mangi "Miłość wśród kwiatów wiśni"
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 02 kwiecień 2017 | 335 odsłon
Tagi:   studio jg   recenzja      
ARTYKUŁY

Jak powszechnie wiadomo, szkolne romanse rządzą się swoimi prawami i nie trudno znaleźć ich zagorzałych zwolenników, jak i równie zaciekłych przeciwników. Wprawdzie tytuły zaliczające się do tej grupy są niezwykle liczne i w większości opierają się na tym samym schemacie, jednak czasami naprawdę możemy wśród nich trafić na mangę, której warto dać szansę. „Miłość wśród kwiatów wiśni” niewątpliwie jest jednym z takich rodzynków. Czym tym razem Milk Morinaga zjednuje sobie czytelników? Odpowiedź na to pytanie nie powinna być trudna.

Skomentuj
Więcej

Recenzja mangi „Granica twojej miłości”
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 18 marzec 2017 | 402 odsłon
Tagi:   recenzja   wydawnictwo dango      
ARTYKUŁY
„I'm not a gril, not yet a woman” - tymi słowami możemy opisać bohaterki nowej mangi wydawnictwa Dango, „Granica twojej miłości”. Poznajcie trzy zupełnie różne od siebie dziewczyny i trzy problemy, które mają największy wpływ na ich życie. Dzięki nim w końcu mamy okazję wydostać się z murów liceum i po prostu sięgnąć wyżej, spoglądać dalej. 

Skomentuj
Więcej

Recenzja 1 tomu mangi "Miłość wśród kwiatów wiśni"
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 20 grudzień 2016 | 531 odsłon
Tagi:   studio jg     morinaga milk   recenzja  
ARTYKUŁY

Milk Morinaga znana jest już polskiemu czytelnikowi z wydanej przez Studio JG pięciotomowej serii „Girl Friends”. Dzięki temu samemu wydawnictwu, po przeszło roku, mangaka ponownie otwiera przed nami drzwi tętniącego życiem liceum, gdzie bezustannie kwitną przyjaźń i miłość. Co przygotowała dla nas tym razem?

Skomentuj
Więcej

"Opowieść Panny Młodej" z liliowego punktu widzenia...
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 11 marzec 2016 | 802 odsłon
Tagi:   opowieść panny młodej   studio jg      
ARTYKUŁY

Część osób zapewne zastanawia się nad powodem publikacji tej recenzji na stronie yuri.pl, jako że „Opowieść Panny Młodej” nie jest tytułem, który spodziewalibyśmy się zobaczyć w naszej „liliowej” biblioteczce. Tak się jednak składa, że i ta skupiająca się na kulturze odległych krajów manga ma nam coś interesującego do zaoferowania. Wszystko za sprawą 7 tomu, który wyraźnie wprowadza do przedstawianych w tym tytule historii coś nowego i w pewnym stopniu „liliowego”. W tym miejscu muszę zauważyć, iż tomik otwiera zupełnie nową opowieść, toteż jego czytanie nie wymaga od nas znajomości poprzednich. Możemy więc z powodzeniem sięgnąć po „siódemkę” nie martwiąc się o wcześniejsze tomy. Skoro tak wiele już na wstępnie przemawia za tym tytułem, to na pewno warto przyjrzeć się tej części „Opowieści Panny Młodej” z bliska.

Skomentuj
Więcej

Recenzja drugiego tomu "Sunstone" :)
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 13 luty 2016 | 779 odsłon
Tagi:   sunstone   waneko   recenzja    
ARTYKUŁY Czas pędzi jak szalony, czego dowodem jest trzymany przeze mnie w rękach drugi tom „Sunstone”. Jeszcze niedawno seria była zaledwie daleką zapowiedzią, która przed Bożym Narodzeniem przybrała materialną postać pierwszego tomu, a już teraz możemy cieszyć się kontynuacją tego naprawdę wartego naszej uwagi tytułu. Nie zwlekajmy więc i zanurzmy się w kolejnej odsłonie tworzonej przez Stjepana Sejica historii.
  Skomentuj
Więcej

Recenzja piątego tomu mangi "Girl Friends"!
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 28 sierpień 2015 | 1332 odsłon
Tagi:   girl friends   milk morinaga      
ARTYKUŁY
Wszystko kiedyś się kończy, także mangi tak przyjemne dla ducha i godne polecenia jak „Girl Friends”. Ponieważ piąty tom stanowi ostatnią odsłonę naszej przygody z tym tytułem, możemy zadać sobie pytanie, czy Milk Morinaga sprostała niełatwemu zadaniu, jakim jest zakończenie serii. Do tej pory radziła sobie znakomicie, ale czy zdołała utrzymać tę tendencję?

Skomentuj
Więcej

Recenzja czwartego tomu mangi "Girl Friends" :)
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 18 czerwiec 2015 | 1359 odsłon
Tagi:   recenzja girl friends        
ARTYKUŁY

Znajdujemy się o krok od zakończenia serii, która wielu fanom yuri, miłośnikom shoujo-ai oraz osobom zainteresowanym spoza fandomu bez wątpienia sprawiła ogromną przyjemność. „Girl Friends” od finału dzieli zaledwie jeden tom, toteż autorka musi powoli zamykać swój uroczy, szkolny romans yuri z komedią w tle, a także dotrzeć do pikantnych konkretów. Czy jest na dobrej drodze ku sensownemu zakończeniu? Przekonajmy się.

Skomentuj
Więcej

Recenzja drugiego tomu „Girl Friends” !!
Autor: Karolina "Kirhan" Cebula | Data: 15 luty 2015 | 1255 odsłon
Tagi:   girl friends   morinaga milk   recenzja    
ARTYKUŁY

Jakie są szkolne romanse nikomu chyba przypominać nie trzeba – dużo niewinności, błahych problemów, normalnego życia. Sięgając po „Girl Friends” trzeba mieć tego świadomość, jednakże drugi tom mangi upewnia nas w przekonaniu, iż mamy do czynienia z tytułem, którego sednem nie jest wcale miłość, ale dorastanie, kształtowanie, formowanie– ot, mangowe bildungsroman.

Skomentuj
Więcej

Recenzja mangi Girl Friends
Autor: sunater | Data: 23 listopad 2014 | 1526 odsłon
Tagi:   recenzja   girl friends      
ARTYKUŁY Ponoć starzy ludzie najlepiej pamiętają swoje "młode lata", mając przy tym problem z "logowaniem się" do zdarzeń aktualnych... Wychodzi więc na to, że mimo niemalże czterdziestki na karku nie jestem jeszcze "stary", gdyż moje wspomnienia z technikum ograniczają się do kilku obrazów, nie budzących we mnie większych emocji. Być może właśnie dlatego moja tolerancja na mangi "mundurkowe", których oś fabuły stanowi "szkolne życie" jest większa od pozostałej części administracji YURI.PL . A właśnie z taką, "szkolną" mangą przyszło mi zmierzyć się w tejże recenzji...
  Skomentuj
Więcej

"Z teki (o mało co) tetryka" - recenzja mangi "Kwiat i gwiazda"
Autor: sunater | Data: 26 sierpień 2014 | 1128 odsłon
Tagi:   kwiat i gwiazda   waneko   recenzja    
ARTYKUŁY
Są takie dni (tygodnie, lata) gdy wszystko idzie dokładnie NIE tak jak iść powinno... Gdy budząc się wiemy już,  że będzie kiepsko - pozostaje tylko kwestia - jak bardzo kiepsko. I nie ma znaczenia czy wracamy z kilkudniowego patrolu miejsc, których nazwy "zwykły człowiek" nie kojarzy i kojarzyć nie powinien, czy też wychodzimy z biura po 12 godzinach z przeświadczeniem że nasza praca jest równie potrzebna,  jak lodówka Eskimosowi...
W takich chwilach nie bardzo mamy ochotę na lekturę "ciężkiego kalibru" w których losy bohaterów są przesiąknięte bólem świata, nie chcemy też być świadkami dramatów, rozterek i tragedii - wystarczą nam nasze własne. Chcemy za to oderwać się choć na chwile, zapomnieć o tym że życie jest równie proste jak świński ogonek. Wtedy właśnie przydaje się lektura komiksów typu "Kwiat i Gwiazda"
  Skomentuj
Więcej

Web site powered by PostNuke

All characters and trademarks are property of their respective owner. 'Free Soul' copyright belongs to Ebine Yamaji. All the rest by YURI.PL TEAM.

Antologia Białej Lilii Carciphona Antologia Yuri  Antologia Yuri

wyświetl PostaPulse - Ratan..
 Alextash.. [27. Lip-10:48]
wyświetl PostaKimi Koi Limi..
 Marmolad.. [27. Cze-21:50]
wyświetl PostaKonkurs na ko..
 el [30. Mar-12:23]
wyświetl PostaFilmy
 Lou [09. Mar-22:29]
wyświetl PostaManga josei?
 Alextash.. [08. Paź-16:50]

[Wejdź na Forum]